Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни ходови светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дневни ходови светлини

    http://www.5koleso.ru/articles/4277

  • #2
    От: Дневни ходови светлини

    Angel eyes - russian style.

    Коментар


    • #3
      От: Дневни ходови светлини

      Ами... Китайците правят поне от година - 2 насам.

      Аз си реших проблема тривиално - сложих диодни крушки HB4 в халогените на тераното, които предвид височината им и това че в другите имам ксенон, особена друга работа са неспособни да свършат.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Дневни ходови светлини

        Това е нещо повече от Angel Eyes. Ангелските очи са прост габарит, а диодните DRL са на път да премахнат някои ключови теслици в задължението да светиш по цял ден.

        Коментар


        • #5
          От: Дневни ходови светлини

          Именно, в статията е описана идеологията на новия клас светлини на колата. Това не са габарити.
          А също и позицията на американския стандартизиращ орган, който е забранил задължителността на късите светлини денем. И която странно съвпада с моята)

          Коментар


          • #6
            От: Дневни ходови светлини

            Аз пък не съм съгласен да карам на къси светлини през деня. За сметка на това съм си свързал фаровете за мъгла като дневни светлини и те си светят през целия ден без да светят другите фарове,табло и тн. Вечер ги спирам и си пускам ксенонеца. Не само,че се вижда по-добре (рефлекторни са фаровете за мъгла) ,ами и консумират 54W,вместо N-пъти повече. И номера минава пред катаджиите,защото в книжката на колата си пише,че има дневни светлини. Е ся,преведена е 1:1 от щатската и не се споменава,че заводския DRL на Santa Fe-то позлва дългите фарове на 50%,ама какво от това. Пише "АВТОМОБИЛЪТ Е СНАБДЕН СЪС СВЕТЛИНИ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗ ДЕНЯ".
            Последно редактирано от Dino; 14-06-10, 01:31.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #7
              От: Дневни ходови светлини

              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
              Аз пък не съм съгласен да карам на къси светлини през деня. За сметка на това съм си свързал фаровете за мъгла като дневни светлини и те си светят през целия ден без да светят другите фарове,табло и тн. Вечер ги спирам и си пускам ксенонеца. Не само,че се вижда по-добре (рефлекторни са фаровете за мъгла) ,ами и консумират 54W,вместо N-пъти повече. И номера минава пред катаджиите,защото в книжката на колата си пише,че има дневни светлини. Е ся,преведена е 1:1 от щатската и не се споменава,че заводския DRL на Santa Fe-то позлва дългите фарове на 50%,ама какво от това. Пише "АВТОМОБИЛЪТ Е СНАБДЕН СЪС СВЕТЛИНИ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗ ДЕНЯ".
              Двата ксенона харчат 70-75 вата.

              Аз за дневни съм си сложил LED крушки във варчетата за мъгла. Двата харчат 6-7W.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Дневни ходови светлини

                Може ли малко инфо за LED крушките който си сложил.

                Коментар


                • #9
                  От: Дневни ходови светлини

                  Първоначално публикуван от Любо Костадинов Преглед на мнение
                  Може ли малко инфо за LED крушките който си сложил.
                  Мойте са HB4 (9006) и представляват ето това:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hb34_18led1.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5185105

                  От тоя eBay търговец ги купих:
                  http://stores.ebay.com/warden-jp2002

                  Така направени, стават само за дневни светлини и нищо повече. На мен варовете за мъгла са ми високо - до основните фарове. Като сложих лупи на основните, другите се обезсмислиха и им набутах тия LED крушки.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дневни ходови светлини

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Двата ксенона харчат 70-75 вата.

                    Аз за дневни съм си сложил LED крушки във варчетата за мъгла. Двата харчат 6-7W.
                    На фаровете за мъгла съм с Н27/881 халогени. 27 вата бройката. И други светлини не светят,никакви...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13062010218-1.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5185126
                    Последно редактирано от Dino; 14-06-10, 12:45.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дневни ходови светлини

                      Откакто направих и придружаващото осветление се замислям за диодни крушки за фаровете за мъгла- така или иначе в мъгла не се ползват, а само за DRL и придружаващо осветление при отключване/заключване. Ли ще са достатъчно силни крушки като твоите за целта, Спарки?
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X