Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сомнамбулите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сомнамбулите

    Сомнамбулизмът (наричан също ноктамбулизъм или ходене на сън) е сънно разстройство, при което болният извършва по време на сън или сънно състояние дейности, които са характерни за будното състояние. Сомнамбулизмът засяга хора от всички възрасти.
    Това е от уики. Всъшност обаче май се знае много малко за това и аз не знам заболяване ли е или .. какво??? Пък и едно е официалната медицина, друго народните предания. Сигурен съм , че във всяко село има по някоя интересна история..

  • #2
    От: Сомнамбулите

    Не знам какво е толкова странно, но аз като малка( и по-млада), съм ставала. Например ходене до WC, пиене на вода ей такива неща. Баба ми го откри първа, после и майка ми забеляза. Сега вече след като се омъжих не знам дали ми се е случвало, че съпругът ми спи много дълбоко.
    Женя Вълчанова 0888272565

    Коментар


    • #3
      От: Сомнамбулите

      Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
      Не знам какво е толкова странно, но аз като малка( и по-млада), съм ставала. Например ходене до WC, пиене на вода ей такива неща. Баба ми го откри първа, после и майка ми забеляза. Сега вече след като се омъжих не знам дали ми се е случвало, че съпругът ми спи много дълбоко.
      Точно защото на 13 години и аз го направих веднъж и наскоро се сетих. Изпушил бях първата си цигара Кемъл.На море сме били. Легнах си в стаята с нашите. През нощта се събуждам , ама седнал по турски на пода , а леглата разместени. Бе страшно си е. Огледах се и то тъмно, а в леглата спят някакви мъже. Без да имам някакви специални познания , се сетих че съм вампирясал Единия му дърпах носа да се събуди , да го питам кой етаж е това, ама спеше дълбоко. Излезнах на балкона и се оказа съседния до нашия. Прескочих и си легнах. Ама го помня до ден днешен страшничко си е.

      Коментар


      • #4
        От: Сомнамбулите

        Доколкото знам, простичко обяснено, когато заспим, нашият мозък задейства механизъм, който блокира (или поне подтиска) двигателният център. Това с цел примерно като сънуваме, че тичаме, да не го правим в действителност
        Обаче при някои хора този механизъм не действа, и затова те ходят насън.

        Чувал съм и за обратният проблем: хора се събуждат, и известно време не могат да помръднат.

        Коментар


        • #5
          От: Сомнамбулите

          Една интересна случака имам и аз от казармата, имахме едно момче което пееше песнит почти цяла нощ, тези които пяхме на плаца до като се учехме да маршируваме! Падаше голяма смях! Иначе за кратко булнуване да си приказва нещо се слува и на жена ми!
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #6
            От: Сомнамбулите

            Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
            Иначе за кратко булнуване да си приказва нещо се слува и на жена ми!
            То това е само началото- след някоя друга година ще имаш усещането, че е в постоянен транс .
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              От: Сомнамбулите

              Друго сега се сещам. Преди доста години, когато нямаше безжични телефони си опасах къщата с кабел и си сложих телефон до леглото. Баща ми изтръгна кабелите на 3- тия ден. Обаждат ми се, говоря си напълно нормално и затварям без да се събудя. После имаше ама ти говори , обеща..... После като излязоха слушалките ги оставяха в другата стая.
              Женя Вълчанова 0888272565

              Коментар


              • #8
                От: Сомнамбулите

                Аз се разхождах редовно до около 14 годишен . Нашите така бяха свикнали ,че дори не ми обръщаха внимание.Единствено ако се хлопне външната врата ме настигаха и прибираха . Редовно тръгвах на училище с пълно бойно снаряжение в 2-3 посред нощ . Чувал съм ,че трябва много внимателно да се събуждат за да не се стреснат ,полудеят или наакат . Аз само полудях . Има време и за останалото .
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  От: Сомнамбулите

                  ЕЕеее, Много ме развеселихте с тази тема.

                  Като бяхме малки спяхме със сестра ми на двуетажно легло, имаше случай в който беше слезнала (никък не беше лесно!) и беше казала на баба ми, че отива да ме търси ... трябвало нещо да ми каже. "Айде лягай си, бабенце" И на сутринта нищо не си спомняше. Голямо шоу.
                  Сега е по-кофти ситуацията, крещи ама с извиващ се глас, като аларма.... нещо я стряска на сън и полудява.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сомнамбулите

                    И аз супер много говоря на сън. Почти всяка вечер и на сутринта като ми се разкаже много се смея.. и дори можеш д аси завържеш разговор с мене, а ако не съм в настроение да ти тегля една майна да не ме занимаваш ))) Ама не разбрах това има ли някакво отношение със сомнамбулизма, вид сомнабулизъм ли е или не, просто балнуване, емоции ??

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сомнамбулите

                      Според мен сомнамбулизма се проявява в детска и в пубертетна възраст, защото тогава емоциите са много, с много силен емоционален заряд и като заспи човек , те се" освобождават" от контрола на съзнанието и "излизат" на повърхността.Аз и брат ми ставахме много често насън и говорехме,тичахме от стая в стая и после на сутринта никой нищо не помнеше.От както вече съм възрастна , все пак донякъде успявам да" пресявам "страховете си и проблемите си и вече не ставам насън.Е, може да казвам по някоя приказка , но това нищо не е .При всички случаи обсъждането на проблемите и тяхното своевременно разрешаване освобождава подсъзнанието ни от излишен товар.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X