Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палене на Pajero '93

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палене на Pajero '93

    Имам 2.5 тди дизелово паджеро. Когато дам на контакт чакам 5-6 сек. да загрее нафтата и паля. Пали чудесно на студено и топло от половин оборот. Проблема е, че когато е студен двигателя в момента в който запаля, подгревните свещи се включват отново, двигателя почва да се мъчи, защото алтернатора се товари, работи кофти 5 сек, подгряването изключва, после след 2 сек. пак се включва и така в продължение на 1-2 мин. Накрая работата на двигателя се стабилизира. Когато паля на топъл двигател свещите се включват само веднъж (а трябва ли изобщо да се включват?). Това поведение със паленето на студено нормално ли е, или не?

  • #2
    Re: Палене на Pajero '93

    За моделите 91-95 година съществуват 3 системи за управление на подгряващите свещи: super quick glow, auto glow и self-regulating glow. Различават се по съпротивлението на свещите, по релетата и по времето за подгряване. ВСИЧКИ се управляват от електронен блок и в зависимост от температурата на антифриза и типа на системата задават време за първоначално подгряване. Но пак всички продължават подгряването и след като двигателя запали с време пак зависещо от температурата. Не трябва да включват по няколко пъти. Ако мислиш да справяш сам мога да ти дам схеми, иначе си за сервиз

    Коментар


    • #3
      Re: Палене на Pajero '93

      светили лампана за подгряване и лампата на акумолатура при контакт
      и
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X