Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pirelli Scorpion ATR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pirelli Scorpion ATR

    Здравейте,
    дълго време се чудих коя AT гума да си избера, тъй като основно карам по асвалт(80%).
    Изборът беше между BF Goodrich T/A, GoodYear Wrangler AT/SA & Pirelli Scorpion ATR.

    Goodrich-а са перфектни за 50/50 но тъй като основно ще ги карам на асвалт бяха първите отпаднали.
    GoodYear-а ми грабнаха окото най-вече заради подсилното с кевлар покритие на гумата и малко по-нарязаният грайфер. За съжаление голямото забавяне в доставките ме принуди да мина на третият си избор.

    Ето впечатленията ми за сега:
    на сух асвалт се дъжат по-добре от зимни GoodYear Ultra Grip и са по-добри от летните ми Toyo. Какво имам предвид под по-добри:
    1. При потегляне с голяма гас превъртът на много по-високи обороти
    2. Спират по-добре на сух асвалт
    3. Спират задоволително добре на мокър асвалт (тествах от 60 до 0 и 80 до 0)

    Не съм тествал странично плъзгане тъй като не го умея много добре А и ме е страх...

    След като ги видях горе-долу на асвалт беше задължително да ги изтествам и OFFRoad.
    Там нещата стоят така:
    От гупичка от 5 джипа само аз бях с AT гуми. На равни кални места минах и с моите гумета.
    На кален баир се държат задоволително (стига да не се спира по средата).
    На мокра трева се хлъзгат, но са по-добре от зимна гума
    На дълбока кал са точно като зимните ми гуми.
    На повечето места където аз закъсах, колегите със калните гуми също се по прихлъзваха

    В петък пътувам до Кранево и от там ще пиша как са за дълъг път (магистрала, междуградско и дупките на варненската "магистрала").
    One Planet, One Internet!
    We Are All Connected!

    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

  • #2
    От: Pirelli Scorpion ATR

    Аз близо година търкалям Пирели АТР и съм много доволен. Дори в сняг при страничен наклон се държат мн. добре. Подкрепям и казаното от колегата горе.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

    Коментар


    • #3
      От: Pirelli Scorpion ATR

      Защо не погледна Тойо Опън Кънтри АТ , доста добра гума с перфектни показатели на сушо и мокро http://web1.delti.com/cgi-bin/spic.p...RYAT.jpg&gr=90
      [URL]http://www.youtube.com/watch?v=l-6KeGaZuE4&feature=related[/URL]

      Не прави това на другите , което другите неискаш да правят на теб.
      Конфуций

      Коментар


      • #4
        От: Pirelli Scorpion ATR

        Имам Toyo летни гуми. Изключително недоволен съм от представянето им... и поради тази причина реших, че AT им няма да е по-добро.

        Вчера пътувах до Пловдив и обратно. Направи ми впечатление, че с тези гуми колата вози малко по-твърдо. Усетих го най-вече при преминаване на неравности със 120 по магистралата. В събота ще пиша как се представят на дългият път.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #5
          От: Pirelli Scorpion ATR

          Гумите изглеждат много добре, но ми е интересно да чуя мнение от първа ръка. Ще бъде ли при теб джипката другата седмица, за да видя как и "стоят"?
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            От: Pirelli Scorpion ATR

            Да, на мен това ми е возилото
            Ако искаш дори имаме и offroad отсечка зад офиса, ще ти дам да ги пробваш.
            One Planet, One Internet!
            We Are All Connected!

            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

            Коментар


            • #7
              От: Pirelli Scorpion ATR

              Преди да купя моите(BF Goodrich T/A) и аз бях пред подобна дилема.Имах възможност да покарам за няколко дена три различни модела, които всичките бяха почти нови.Разликата при АТ- тата е минимална.На кал са зле, по горски път са добре, на магистрала до 150 км. са прилични, зимата на двойно те изкарват, ако преспата не е много голяма, аквапланингът им при по- висока скорост е отвратителен...Абе компромис са си, но поносим.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                От: Pirelli Scorpion ATR

                Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                Имам Toyo летни гуми. Изключително недоволен съм от представянето им... и поради тази причина реших, че AT им няма да е по-добро. ...
                Напротив! От АТ гумите на Toyo аз имам много добри впечатления. Иво Върбанов пък успя да изтърка един комплект МТ-та Open Country и остана много доволен от тях.
                Като евентуален минус на Toyo-то може да се посочи, че са доста меки и по-бързо се износват. Дали това е минус обаче е спорен въпрос, тъй като именно мекият материал има съществен принос в доброто поведение на гумата.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Pirelli Scorpion ATR

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Напротив! От АТ гумите на Toyo аз имам много добри впечатления. Иво Върбанов пък успя да изтърка един комплект МТ-та Open Country и остана много доволен от тях.
                  Като евентуален минус на Toyo-то може да се посочи, че са доста меки и по-бързо се износват. Дали това е минус обаче е спорен въпрос, тъй като именно мекият материал има съществен принос в доброто поведение на гумата.
                  Много благодаря за информацията. Гледах им АТ-тата и честно казано тяхната шарка най-много ми допадна. Но както казах не съм имал опит с други освен летните които имах, а от тях съм силно разочарован
                  One Planet, One Internet!
                  We Are All Connected!

                  Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pirelli Scorpion ATR

                    И аз съм с такива и съм много доволен. На сняг се държат много добре. На асфалт са много тихи и добре грипват.
                    Грандоман WJ 3.1 QD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pirelli Scorpion ATR

                      След 1000 километра с тези гуми мога да кажа, че са доста хубави за асвалт. Това, че са по-твърди е + при преминаване на дупки при по-висока скорост но си е минус когато караш по-бавничко (30-40км/h).
                      На мокър асвалт са добре, не поднасят. Незнам само на горещ асвалт как ще са... но ще видим по-нататък в сезона
                      Много са тихи, зимните ми (Goodyear Ultra Grip) ми се струват по-шумни от тези

                      В Кранево имах възможността да ги тествам и на мокра глинеста кал, по баир на горе се държаха завидно добре. Но ако спреш по средата на баира си оставаш там и си трябва връщане
                      One Planet, One Internet!
                      We Are All Connected!

                      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pirelli Scorpion ATR

                        Аз съм с такива от Април миналата година и са на 20 000 км. вече. Зимата бях с тях и съм доволен за АТ гума. Карам с 265/70/17 на ТЛК 120 и не опират никъде. На асфалт се държат като летни гуми, на черно стига да е сухо са много бързи и управляеми, на мокро трябва да се внимава повече. И последно за 20 000 км грайфера не е мръднал.
                        Минуси: Твърди са и бутат разхода малко, не знам дали са тежки или е друго но 0.5 до 1.5 Л отгорв веднага ги усетих след като ги сложих.
                        Поздрави
                        Иво
                        Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pirelli Scorpion ATR

                          Аз успях да ги изтествам сериозно в гората. На горска глинеста кал са почти като асвалтови гуми, вярно малко по-добре но определно BFG A/T се справяха по-добре.
                          Друго което трябва да се има предвид за тези гуми е, че липсата на страничен грайфер ги прави ужасни ако се налага излизане от коловози На мен ми се случи в родопите да карам с вратите напред точно поради тази причина.

                          Като цяло за повече асвалт и по-малко offroad са много добре 65/35 както е написал производителя е много правилно дадено съотношение.

                          За разхода не съм забелязъл, карам 265/70/R16 след като го засека ще пиша дали се е повишил.
                          One Planet, One Internet!
                          We Are All Connected!

                          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pirelli Scorpion ATR

                            След 4-5 месеца каране с тези гуми трябва да кажа, че са ужасни

                            След втория месец и на асвалт почнаха да ми занасят повечко, което ме кара при завалял дъжд да съм много по-внимателен.

                            На кал са добри само ако няма страничен наклон, ри най-малкият такъв и джипката почва да танцува.
                            За катерене на камъни не стават(страшно много се хлъзгат).

                            След малко зимно каране мога да кажа, че на лед са доста по-зле в сравнение с BF Goodrich MUD.

                            Като цяло съм страшно разочарован от гумите. Обмислям подмяната им с BFG A/T или GY MT/R с Kevlar.
                            One Planet, One Internet!
                            We Are All Connected!

                            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pirelli Scorpion ATR

                              Отдавна е ясно кои са правилните гуми в този клас, но опити все още се правят за откриването на топлата вода.

                              Иначе е чудесно, че споделяш опита.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X