Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде из Стара Планина ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някъде из Стара Планина ...

    С риск да досадя ще пусна малко снимки от последните излети из Стара Планина ...
    ... Дани, напредвам ...

































































    Поздрави!

  • #2
    Re: Някъде из Стара Планина ...

    Страхотна рекичка Роска.

    Няма ка да не напредваш ти си го можеш
    Философията на пъстървовия с мухарка не е толкова сложна
    особенно като има кой да ти покаже

    Поздрави и най-благородно ти завиждам

    Коментар


    • #3
      От: Някъде из Стара Планина ...

      То добре вие с тез мухарки, но по нашия край с такава мухарка на 2рото замятане и си я закачил на някоя бука,смърч или ела. Но щом го можете
      Иначе хубав риболов сте направили, мисля и аз след малко да тръгна, по една много забутана река.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        Re: Някъде из Стара Планина ...

        А няма проблем с шубраците свиква се :
        Има си техники и за такива места
        По къси мухарки и много тренировки

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3237.jpg
Прегледи:4
Размер:714.4 КБ
ID:5179445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3236.jpg
Прегледи:3
Размер:898.5 КБ
ID:5179446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3218.jpg
Прегледи:2
Размер:637.5 КБ
ID:5179448
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3215.jpg
Прегледи:2
Размер:884.3 КБ
ID:5179447

        Коментар


        • #5
          От: Re: Някъде из Стара Планина ...

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          А няма проблем с шубраците свиква се :
          Има си техники и за такива места
          По къси мухарки и много тренировки

          [ATTACH=CONFIG]210678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210679[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210681[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]210680[/ATTACH]
          Сега кадето съм се наканил да отида е бая по убрасло.Тя реката е една като вада, ама е фулл-мах с риба Но много често я мирят с тока :@ Поганците прости .Та да гледам да се оправя по рано да я пробвам
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Re: Някъде из Стара Планина ...

            Наистина има начини за подаване на мухата и при по-обрасли реки

            Ето и последната ми разходка из Стара Планина - "В състезателно темпо":

            Тази година пролетната дилърска среща на Brother за мое огромно щастие се проведе в полите на Централен Балкан. След пристигането със семейството в петък в ранния следобяд естествено реките ме привличаха неудържимо, но прогнозите за времето отново не бяха добри (пусти карък). Тръгнах да обикалям притоците по които преди години бях хванал първите си шарени риби на суха муха, но те ме посрещнаха леко замътени, което ме принуди да се откажа от идеята за сухи мухи. Още повече, че и облаците над мен бяха много сериозни, като не след дълго загърмя и заваля. Все пак между гръмотевиците успях да топна нимфите в няколко реки, но единствения ми успех бе един лаком пръскач, което все пак ми подсказа, че схемите ми работят.













            На другия ден реките вече се бяха изчистили, времето беше страхотно, отново обиколих няколко реки, този път със сухите мухи, но за съжаление рибите (ако ги има) не ме отразиха въобще - тотално капо. Аз знам, че тези реки са зле откъм популация на балканка и постоянно са тормозени, но да нямам нито едно вдигане ... Така че ето само пейзажни снимки:















            Явно с дивите риби успехът не мислеше да ме споходи. И така минах на вариант "Б" - американки. Съвсем "случайно" семинарът ни съвпадаше по време и място с третия кръг от републиканското по спининг. Виждайки се вечерта с отбора, приятелите ми от клуба ми казаха къде има 15 американки, останали от тях от тренировката преди първия ден от републиканското. Спретнах си една схема - "френска нимфа", но имайки впредвид, че лових с половината от схемата си беше чиста "чешка нимфа". В състезателно темпо за два часа успях да локализирам мястото с рибите (все пак не знаех къде са "секторите") и да набода шест от тях - три извадих, две изтървах и една ми скъса - резултат доста приличен за мен. Ползвах "диско" нимфи на кука Кнапек без контра, номер 8 (тотално състезателен риболов) - с ярка оранжева глава - определено бяха предпочитани от по-естествените имитации.















            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Някъде из Стара Планина ...

              Браво - добър резултат! Разбираш им на нимфите май. Сподели моля те, как се държат куките Кнапек. Мисля да ползвам за сухи мухи, че дребосъка направо се скапва от контрите, а аз риба не вземам... След засичане ако отхлабиш линията случва ли се да се откача - знаеш някой път шнура се изтърва ( при придърпване примерно), и изобщо като резултатност съизмерими ли са с обикновенните куки - според твоите наблюдения.

              Коментар


              • #8
                От: Някъде из Стара Планина ...

                Роска аз си мисля, че работиш а ти тайно ходиш да бодеш рибите
                Браво ха сега идва есен можеш да се пробваш и на едноименния карст.

                Кнапека за суха муха ми идва малко тежък (мое мнение).
                Инче не се изпускат риби ако куката е добра - с по дълго жило са и са с по голяма извивка.
                Аз ползвам куки с микро контри - добри са. И много лесно се откачат.

                Коментар


                • #9
                  От: Някъде из Стара Планина ...

                  Аз от тази година ловя изключително само без контри точно поради причината за малките риби - на голяма риба контрата кой знае какво не може да й направи, но при риболов без контри пускането на рибите е невероятно удоволствие - може и без да я пипаш дори - само хващаш мухата както рибата е във водата и я изваждаш от устата й. Наистина Дани е прав, че Кнапека идват маааалко грубички и малко тежки за суха муха, но то зависи и от мухата, а и не са само Кнапек без контри - в БГ има и други марки. Аз ползвам и нормални куки, на които още при връзването на мухите им смачквам контрите с клещите - но ако жилата им са къси (както имах горчив опит с едни гамакатцу клинкхамер) - вече рибите се изпускат много, докато при фабричните куки без контри това е измислено - жилата им са по-дълги и закривени и ако рибата е добре засечена почти няма шансове да се изпусне. Имай впредвид, че аз ловя, после я държа във водата за да правя снимки, при което естествено шнура се отпуска, а рибата си ходи около мен колкото иска и пак не се откача. Но така или иначе нямам огромен опит - ето от последните риби изтървах две, но все пак си мисля, че не са виновни куките, а това, че аз още се уча с нимфите и по-скоро не съм ги засякъл добре.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някъде из Стара Планина ...

                    Аз също не пипам рибата когато е възможно, но за сметка на това съсипвам мухите понякога. Хващам с кохер - москито куката за извивката и стръсквам, но когато е дълбоко поета трябва да зщипеш по тялото на мухата... и особено кефаловите - от горен корк или микропореста гума им е за последно А смачканите контри се оказаха неудачни - просто конструкцията на куката не е подходща явно. Куки има - верно, но на цени като за леки картечници... аз си правя сам мухите и не ги щадя твърде при по-кофти терени, ама ако са със "златна кука" вече ще почне да ме свива стомаха май
                    Да не разваляме хубавата тема за красивите излети. Споделяйте по-често, че тука около Варна сме ощетени от към хубави и рибодайни реки... поне да очите да пълним

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X