Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този диск??? Помощ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е този диск??? Помощ?

    Здравейте колеги. След пълен основен ремонт на мойта ямаха дт 125 както си карам на 130 тия километър нещо издрънча и съеденителя започна да боксува. Тръгнах да се прибирам и послтепено спря да боксува но започна да трака. Прибрах се отворих кутията и какво да вида- един тънак вълнообразен диск счупен на 2. Обадих се на един по-компетентен от мен приятел да дойде да види. Като дойде неговите думи бяха " Ъ... тооо и без него може". Но аз да си питам- Какъв е тоя диск, каква му е ролята , може ли без него, намира ли се и така.. А ето и снимка на въпросният дискНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0190.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5892124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0189.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5892123

  • #2
    От: Какъв е този диск??? Помощ?

    Това ми прилича на нещо като зегерка и сперид мен държи нещо да не изпадне.
    Без него сигурно може,но защо е слагано ,след като може без него ?

    Коментар


    • #3
      От: Какъв е този диск??? Помощ?

      Ако и двете парчета са от тоя диск, предполагам че се е счупил и това е издрънчало.Моя РМХ също имаше 2 такива "диска" (ринга) само че не бяха вълнообразни (може да е станал на вълни твоя в следствие на счупването), а бяха като парчета от отрязан конус с много голям ъгъл при върха.Махнах ги и карах без тях дълго време и нямаше проблем, после смених и феродовите и металните дискове с нови и също не съм усетил липсата на ринговете.Гледах по разни парт листи и менюали и не видях да ги има заводски слагани такива неща.Предполагам че ги слагат за да прикрият някой дефект по съединителя, я износени дискове, я износена касета или пружини.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Какъв е този диск??? Помощ?

        Прилича ми да е накъдрено още в завода. Ако да, това си е вид пружина. От моторджийски работи обаче не разбирам, та не знам къде би могло да стои. Такива пружини се слагат за да притискат нещо, точно както и обикновените, само че "нещото", дето притискат е обикновено нещо дисково с диаметър близък до диаметъра на пружината. Просто с такава пружина става компактно и прибрано.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв е този диск??? Помощ?

          До колкото знам това е пружина която се слага след първият метален диск в касетата на съединителя.След натискане на съединителя тази пружина спомага за по доброто му отделяне като раздалечава дисковете между които е сложена.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв е този диск??? Помощ?

            Значи колега това се нарича демпфер.номер 19 на снимката.Може да се каже че е почти излишен.Най-лесно си решаваш проблема изхвърляш малкия ламел(феродовия диск) заедно с остатъcите на демпфера и слагаш един ламел като големите и си готов.На моя го направих защото първо малкия ламел започва да боксува и след него се запалват и другите. http://mari04.snimka.bg/hobby/bam-51.501804.19039695

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X