Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глупост или хитрина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глупост или хитрина?

    Те хората са експериментирали отдавна, направили са препарати и ги продават от доста време. Ето за пример Turtle Wax, правят го от почти 70 години:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Turtle_Wax

    Ако искаш сам, по-скоро трябва да се разровиш и да видиш какви са им основните съставки които ползват и да си експериментираш с тях.

    Коментар


    • #17
      От: Глупост или хитрина?

      Попринцип доколкото знам парафина се ползва против замръзване на уплътненията зимно време,но тази зима незнайно защо ми замръзна парафина в жабката на колата,и стана на полу грес.Верно,че беше минус 20-тина,но чак да замръзне.......Специално за табло или всичко що е:Кожа,пластмаса,дърво,гума,знам един препарат много евтин и много качествен.Марката можеби нетрябва да се казва (да не им правя реклама),но имат много читави и евтини продукти.От сорта 33литра течност за чистачки(лятна)има,няма 3,90лв. и в прочие.

      Коментар


      • #18
        От: Глупост или хитрина?

        Ако искаш да защитиш боята най-добре със специализираните препарати за това, както е посочено малко по-нагоре, или си купуваш една автомобилна полир-паста, вълнен парцал и почваш търкането, е освен ако не си гъзар и нямаш полир машина
        Няма да си познаеш колата след това, ако и предното стъкло минеш ще видиш ефектите от рекламите с големите капки.
        Парафина можеш за гумите да го ползваш да ги направиш лъскави, и водоустойчиви само да не намажеш и протектора ,че първото спиране ще е интересно.

        Коментар


        • #19
          От: Глупост или хитрина?

          Добре де имали Turtle_Wax без абразив вътре защото не искам да пастирам колата а само да я полирам и забърсвам.Един ден разгледах всичките им видове полир-пасти и си купих с такава която била най-слаба (според продавача) изпробвах я на прежаленото голфче и тя си имаше абразив което си е на харабията отнемане на слой от лака или боята.Това пастиране си има граници -правиш го няколко пъти и после си за боя.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Глупост или хитрина?

            Има шлайф паста и полир паста. Нека някой по-вещ да каже има ли нежелания от теб абразив в полир пастата.
            И в кръга на шегата щом искаш да пробваш, мини я и с боя за обувки. Даже ще "скърца" като я лъснеш с вълнения парцал.
            Майтапя се ей! Да не почнеш сега с боята за обувки и да ми се сърдишпосле.
            Междудругото желания от теб траен ефект на лъскавост можеш най-трайно да го постигнеш като отидеш на бояджия да ти лакира джипарата наново.

            Коментар


            • #21
              От: Глупост или хитрина?

              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
              Има шлайф паста и полир паста. Нека някой по-вещ да каже има ли нежелания от теб абразив в полир пастата.
              И в кръга на шегата щом искаш да пробваш, мини я и с боя за обувки. Даже ще "скърца" като я лъснеш с вълнения парцал.
              Майтапя се ей! Да не почнеш сега с боята за обувки и да ми се сърдишпосле.
              Междудругото желания от теб траен ефект на лъскавост можеш най-трайно да го постигнеш като отидеш на бояджия да ти лакира джипарата наново.
              Е чак пък с вакса.Ако намеря "Щъркел" може и да пробвам.Другия вариант е да я увия цялата със стреч фолио-по един прорез за шофьорската врата, маската и аспуха и ще се запази дълго.А така както се бъзикаме вече 3 ден лъщя под слънцето и не съм прашясал, а пътя до нас си е черен отвсякъде.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Глупост или хитрина?

                Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                Е чак пък с вакса.Ако намеря "Щъркел" може и да пробвам.Другия вариант е да я увия цялата със стреч фолио-по един прорез за шофьорската врата, маската и аспуха и ще се запази дълго.А така както се бъзикаме вече 3 ден лъщя под слънцето и не съм прашясал, а пътя до нас си е черен отвсякъде.
                Явно така и ще си се изпари, дори сигурно няма да останат и петна. Просто слоя който си нанесъл е достатъчно тънък за да не ти създава проблеми. Давай с парцала докато може и това е.

                Коментар


                • #23
                  От: Глупост или хитрина?

                  На Turtlе имат и защитна силиконова полир паста ползвам я от 2 години зимата заради камъчетата горе-долу добре се справя ако ти се занимава.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • #24
                    Днес видях в ОМВ полираща паста за около 10лв в жълта опаковка.Пишеше че само се намазва колата и после се забърсва.В съдържанието пише че има "бразилски восък".Ще пробвам и ще пиша после.А м/у другото не съм пожълтял от прах и забърсах набързо малка част от калника и светна.Като се замисля май не е крайно тъпо с течния парафин-мажеш веднъж и после само минаваш по един парцал на седмица ,а то наистина става доста бързо.

                    Е как да не ми се занимава -виж кви гимнастики правя.Мерси за инфото!
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X