Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

    Здравейте, искам след основният ремонт да си направя пълна диагностика на двигателя и съответно да се настрои оптимално запалването и подаването на гориво.
    Колата е Лада НИВА 1.7 карбураторна с "електронно" запалване (комутатор-делко-бобина)
    Интересува ме къде в София може да се направи такъв анализ - да се измери количеството и състава на изгорелите газове, искрата на свещите, момента на запалване.
    Знам, че е "елементарен" автомобил и "няма нужда" и т.н. , но въпреки това искам да го направя.
    Александър

  • #2
    От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

    Ще ти е по-евтино да си набавиш приборите и да го направиш сам. Иначе, в по-сериозните работилници за АГУ ще ти я измерят.

    Качествто на сместа на тези карбуратори се настройва само за празния ход и в сервизното ръководство има обяснение как. Хубав критерий - като напомпаш спирачка, оборотите почти не трябва да се променят, евентуално леко да спадат. За запалването пък има удобни черти на капака на агренажа. Тях ги гледаш със стробоскоп.

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

      Чакай сега, май не съм се изказал правилно. Не вярвам да ми излезе по-евтино. Говоря за стенд, или накратко компютър който приема информацията и с негова помощ се настройва запалването.

      http://www.heed-auto.com/index.php?o...d=37&Itemid=73
      Тези някой ползвал ли ги е например и какви са отзивите ?

      Ясно е , че майстора може да го настрои на "око" но няма да е същото. Затова и темата не е във форума за ВАЗ - защото тези двигатели рядко ходят на стенд.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

        Нещо надценяваш стендовете. Еле пък за този двигател - той просто няма 15-ина датчици, от които да зависи поведението му и чиито сигнали да гледаш на стенд. Всичко, което може да се направи за него, е:

        1. Качество на сместа в празен ход (настройва се) и при 3000об/мин (контролно). За целта се ползва газ-анализатор (едноканален - по CO или по кислород, втори и трети канал са бонуси). Има го във всяка газаджийска работилница.

        2. Момент на запалване - на какъвто и да е стенд ще трябва да го гледаш със стробоскоп. Контролен датчик няма, значи стендът пак е безполезен.

        3. Настройка на пусковия режим - прави се с щатния оборотомер.

        И това е всичко. Работа на катализатора - оппа, няма катализатор. Работа в преходни режими няма как да проконтролираш - няма sample pipe. Работа в товарни режими - или трябва да возиш газ-анализатор + акселерометър, или на диностенд за 4х4 автомобили. И какво ще получиш, след като в сервизното ръководство няма контролни стойности?

        От това, че е елементарен автомобил, следва не само, че няма нужда, но няма и начин. Нещо повече, опитен монтьор ще го вкара в параметри без никакъв стенд. После ако искаш ги проверявай - ще са верни, просто защото лесно се постигат.

        Коментар


        • #5
          От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

          Аз съм ползвал Хед преди време,не е лош сервиза и верочтно ще свършат работа,но наскоро гледах и негативи по форумите,поразрови се и виж.

          Коментар


          • #6
            От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

            От години ходя в сервиза на СБА в "Младост" за диагностика на двигател и съм много доволен.

            Коментар


            • #7
              От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

              Първоначално публикуван от danihd Преглед на мнение
              От години ходя в сервиза на СБА в "Младост" за диагностика на двигател и съм много доволен.
              А къде по-точно се намира този сервиз ?
              http://www.bgmaps.com/map.aspx?city=sofia&tip=1&lang=bg - да не е там ?
              Последно редактирано от axlastro; 26-05-10, 10:18.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Сервиз за диагностика на ДВГ в София?

                Сервиза се намира в "Младост 3" точно до разклона за Горубляне. Ето тук:

                http://bgmaps.com/services/maps/redi...4094e29dba6e63

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X