Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висящ лагер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висящ лагер

    Здравейте,

    Не открих информация за смяната му, а срещам затруднения.
    В темата за взаимозаменяеми части видях съвместимост от форд транзит с вътрешен Ф45мм. Купих такъв, но не мога да избия шлицевото съединение на полукардана от карето на кардана и съответно лагера.
    Опитах се да сваля целия кардан с полукардана, но не можах да развия болтовете на кардана към дифа. Струва ми се, че са с конусна резба и шлиц и съответно трябва да се сменят с нови.
    Малко помощ?

    Поздрави,
    Петър

  • #2
    До: Висящ лагер

    Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
    , но не можах да развия болтовете на кардана към дифа. Струва ми се, че са с конусна резба и шлиц и съответно трябва да се сменят с нови.
    Малко помощ?

    Поздрави,
    Петър
    Свали карето то е на зегерки.
    Последно редактирано от fanatic; 20-05-10, 22:08.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Висящ лагер

      Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
      .....
      Опитах се да сваля целия кардан с полукардана, но не можах да развия болтовете на кардана към дифа. Струва ми се, че са с конусна резба и шлиц и съответно трябва да се сменят с нови....
      Никакви шлици няма, ако говориш за 4-те болта на фланеца. За разглобяване на кардана ти трябва яка скоба и отгряване (в краен случай). И го бележи добре на всички елементи, за да не ревеш после.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: До: Висящ лагер

        Преборих го.
        Болтовете на задния фланец на кардана с WD40 и здрава лула. Свалих го комплект. Шлица на полукардана го избих с болта му като скоба и бой с чук и дорник, без да разглабям карето. Лагера от Транзит пасва с преправяне на фланеца.
        Упражнението е доста трудно.

        Коментар


        • #5
          От: Висящ лагер

          Поздравления Адаш,здраво си се потрудил.Хаиде като приключиш заповядай при мен в гаража на"Орловска",че вчера се сдобих с водоструйка да им направим по една баня....

          Коментар


          • #6
            От: Висящ лагер

            ОФА ДБ 22 16V. Ако тампона на опарата е здрав може да се смени само лагера, като се избие и монтира на преса. Вчера го смених, Японски лагер на KOYO струва 21лв. а Китайски 7лв. ЛАГЕРА е 6009 доста стандартен и разпространен.

            ОФА ДБ 22 16V.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X