Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

    Здравейте колеги. Моля за съвет. Колебая се между тези два модела и ще съм много благодарен, ако ми окажете някаква помощ чрез информация или съвет. А ето и дилемата ми:

    1. Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD Limited /дизел /163к.с./ 2003г./ около 100 000км./ кожа, автоматик, и т.н

    2. Lexus RX 300 - benzin/ 200к.с. /2002г. / около 200 000км / кожа, автоматик, навигация и т.н.

    Вярно е, че (1) си е джип, а другото е "паркетник", затова уточнявам, че едва ли ще го ползвам офроуд. Може някога да се наложи, но идеята е да съм по-нависоко в стабилна и комфортна среда.
    Офертите в ценово изражение са почти еднакви.

    Благодаря ви предварително.

  • #2
    До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

    Лично аз без да се замислям бих избрал Лексус, още повече че "офф" не е приоритет.
    P.S. Домашните любимци харесват марката !
    Прикачени файлове
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

      Още един глас за лексуса. Виж ако черокито беше бензиново, например 3.7V6 (май така беше), всякак бих избрал черокито.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

        За Чероки изобщо не става въпрос, но ако Гранд Черокито беше МАЙ 3.7, нямаше да има изобщо нищо по което да могат да се сравняват.

        Конкретно за старото Гранд Чероки(близалката) 2.7CRD обаче, има няколко неща в които Лексуса го превъзхожда.

        RX300 вози малко по-меко и има малко по-комфортно пътно поведение. За хора които не се състезават , според мен е по-добрия избор на окачване. Иначе и двете окачвания са прилично здрави за българските дупки. В Лексуса нивата на шум са по-ниски.
        Като разход на гориво и динамика, горе/долу с колкото Лексуса е по-бърз, с толкова Гранда е по-икономичен.
        Като масрафи за обслужване и ремонти Лексуса е повече от два пъти по-скъп. На Гранда му гори управляващия блок на двигателя, на Лексуса типично по японски горят всички управляващи блокове. Касетофона например, макар че касетофон е много условно казано, защото вътре са всички електроники по интериора включително централното заключване, спира да работи без никакво предупреждение. Управляващите блокове на автоматика и въздушното окачване също. Всеки един е между 5 и 7к.
        Извън пътя Лексуса е много зле. Аз даже не се сещам за друго 4х4 което е толкова безпомощно. Види ли малко зор, сваля оборотите на двигателя на 2000 и започват да чаткат спирачките. ESP не може да се изключва което го превръща в абсолютен паметник. Това му поведение също може да ти скъса нервите на някое баирче с 10см сняг, та било то и на асфалт.

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

          А, и още един плюс за Лексуса.
          На заснежен път и лед, се кара много по-лесно.

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ... Виж ако черокито беше бензиново, например 3.7V6 (май така беше), всякак бих избрал черокито.
            Grand Cherokee 3.7 V6 бензин е следващата версия - WK, от 2005 нататък. И специално за комплектацията с този двигател чух доста неласкави отзиви. Виж, за 3-литровия дизел на WK засега срещам добри приказки.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Grand Cherokee 3.7 V6 бензин е следващата версия - WK, от 2005 нататък. И специално за комплектацията с този двигател чух доста неласкави отзиви. Виж, за 3-литровия дизел на WK засега срещам добри приказки.
              Не знам подробности. Димата ме вози в такова 3.7 и ми хареса. Какви конкретни слабости обаче има, не знам. Знам че CRD-то е проблемен по отношение на тоци и дюзи, ако не го бъркам с нещо друго.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                моето мнение по-добре лексос от черока,все пак лексоса е тойота в американска кожа и е с бензиново сърце пред 2.7 crd за който има лоши отзиви
                Последно редактирано от techo1971; 20-05-10, 18:13.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет! Jeep Grand Cherokee или Lexus RX300

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... Димата ме вози в такова 3.7 и ми хареса ..
                  Дали ти е возил на Grand Cherokee, за което става въпрос в темата или на Liberty?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                    Либерти.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                      Хареса ми двигателчето. Това имах в предвид.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                        Ужас.
                        Не било компютри а компоти.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                          Благодаря на всички за изказаните мнения. И аз прочетох за някой проблеми с CRD-то, а именно за дюзи и дифтунки. Но най-много ме шокира това, че за да се смени дюзата на последния цилиндър (недай боже да се наложи) трябва да се сваля целия двигател. Това така ли е?

                          Благодаря и на Kinex за изчерпателното сравнение. Не ми се иска да си взема нещо за 15-16К и след това да набутвам още половината за ремонт. Хммм, хора вие ме отчаяхте. Вече не знам какво да си взема.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                            Първоначално публикуван от windcoast Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за изказаните мнения. И аз прочетох за някой проблеми с CRD-то, а именно за дюзи и дифтунки. Но най-много ме шокира това, че за да се смени дюзата на последния цилиндър (недай боже да се наложи) трябва да се сваля целия двигател. Това така ли е?

                            Благодаря и на Kinex за изчерпателното сравнение. Не ми се иска да си взема нещо за 15-16К и след това да набутвам още половината за ремонт. Хммм, хора вие ме отчаяхте. Вече не знам какво да си взема.
                            Мда, и аз преди близо две години бях пред подобна дилема и избрах Гранд Чероки 3.1 ТД - иначе почти бях капарирал един 2.7 ЦРД, ама ме спряха навреме. И изобщо не съжалявам, тва се оказа бахти здравата и надеждна кола. Да не говорим, че поддръжката е смехотворно евтина, направо не е за вярване - термостат 19 лева, амортисьори оригинални 84 лева, 2 предни и 2 задни спирачни диска и съответните накладки общо 350 лева.
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или Lexus RX300

                              Първоначално публикуван от windcoast Преглед на мнение
                              ... Вече не знам какво да си взема.
                              Гранд с 4.0 или 4.7 бензин?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X