Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лоена набивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лоена набивка

    Здравейте колеги ! Отново се сблъсках с непреодолим проблем .
    Оказа се че двигателят ми модел 4218 е със сменен колянов вал ,т.е. не с оригиналния си .Установих го след като протече уплътнението към съединителя . Вместо семеринг извадих добре познатата стара лоена набивка ! И сега на въпроса ,никъде немога да намеря информация как се сменя това чудо ! В една книга "Аз ремонтирам Волга " пише че набивката се запресова със специален дорник преди да се постави к. вал в блока ,обаче какво представлява този дорник не се казва !Моля да ми помогне някой който се се справял с този проблем и да ми обясни как точно се извършва тази операция !
    Предварително благодаря !

  • #2
    До: Лоена набивка

    Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
    Здравейте колеги ! Отново се сблъсках с непреодолим проблем .
    Оказа се че двигателят ми модел 4218 е със сменен колянов вал ,т.е. не с оригиналния си .Установих го след като протече уплътнението към съединителя . Вместо семеринг извадих добре познатата стара лоена набивка ! И сега на въпроса ,никъде немога да намеря информация как се сменя това чудо ! В една книга "Аз ремонтирам Волга " пише че набивката се запресова със специален дорник преди да се постави к. вал в блока ,обаче какво представлява този дорник не се казва !Моля да ми помогне някой който се се справял с този проблем и да ми обясни как точно се извършва тази операция !
    Предварително благодаря !
    А семеринг не може ли да се сложи?

    Коментар


    • #3
      До: Лоена набивка

      Някой от двигателите 4218 имат лоена набивка,сменя се без проблем и без дорник,за да не пиша надълго погледни в азбука .ру,там е описано.успех

      Коментар


      • #4
        До: Лоена набивка

        За пръв път чувам двигател 421 с набивка Сигурен ли си че е 421
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Лоена набивка

          И аз не знам за 421 с набивка.
          Дори по-новите 417 вече са със семеринг.

          Най-добре да си го направиш със семеринг, ако е възможно.
          Ако не, щом ти е трудно хвани някой колега да съдейства за монтажа.
          Че колкото е просто, толкова и не е. Да не протече пак след подмяната...

          Ти как разбра, че вала е друг?
          Ако е за семеринг гнездото е различно от това за набивката, как е преработено при теб?
          Качи някоя снимка.
          Струва ми се, че пропускаш нещо важно в обясненията си по-горе.

          Коментар


          • #6
            До: Лоена набивка

            Моя двигател е 451/М21/, ако не бъркам. Протече ми масло откъм съединителя/не много/ и се консултирах с "капацитетите" в бранша и ми казаха да не правя нищо, защото трябва да се сваля колянов вал за качествена смяна на набивката и да си доливам масло до по-големи проблеми с двигателя/недай си боже/.

            Коментар


            • #7
              До: Лоена набивка

              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
              И аз не знам за 421 с набивка.
              Дори по-новите 417 вече са със семеринг.

              Най-добре да си го направиш със семеринг, ако е възможно.
              Ако не, щом ти е трудно хвани някой колега да съдейства за монтажа.
              Че колкото е просто, толкова и не е. Да не протече пак след подмяната...

              Ти как разбра, че вала е друг?
              Ако е за семеринг гнездото е различно от това за набивката, как е преработено при теб?
              Качи някоя снимка.
              Струва ми се, че пропускаш нещо важно в обясненията си по-горе.
              Колега , не пропускам нищо в обясненията си ,просто не четете внимателно! Много ясно съм подчертал че вала е сменен !!!!Т. е не е оригиналния . А разбрах че вала е друг по това че ,на 4218 вала откъм съединителя е със седем отвора за болтове! И е със семеринг . А вала който открих в моя мотор е с фланец ,с четири пас-болта и гайки откъм маховика ! Нямам нищо преработено , просто стария вал е завлякъл лагер , и понеже в предприятието са разполагали със някакъв от стария тип ,просто са сложили него . Това е ! Проблема не е в това че съм със лоена набивка , а в това как се смена !!! Не може вал с набивка да се преправи за семеринг !

              Коментар


              • #8
                До: Лоена набивка

                Колега, днес разглеждах разглобен двигател който е със семеринг на вала и си мисля че не може да се монтира колянов вал със набивка! Може и да греша.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Лоена набивка

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Моя двигател е 451/М21/, ако не бъркам. Протече ми масло откъм съединителя/не много/ и се консултирах с "капацитетите" в бранша и ми казаха да не правя нищо, защото трябва да се сваля колянов вал за качествена смяна на набивката и да си доливам масло до по-големи проблеми с двигателя/недай си боже/.
                  Така е колега ,и аз три години го карам по този начин ! Но когато маслото стане твърде много , и започне да цапа съединителя ,и неможеш да изкараш и най-елементарен наклон , се налага да се замисли човек "аджеба " как се сменя това нещо - лоена набивка ???

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лоена набивка

                    Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                    Така е колега ,и аз три години го карам по този начин ! Но когато маслото стане твърде много , и започне да цапа съединителя ,и неможеш да изкараш и най-елементарен наклон , се налага да се замисли човек "аджеба " как се сменя това нещо - лоена набивка ???
                    Провери и отдушника на двигателя да не се е запушил или маркуча му да не е прегънат.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лоена набивка

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Колега, днес разглеждах разглобен двигател който е със семеринг на вала и си мисля че не може да се монтира колянов вал със набивка! Може и да греша.
                      Незнам , аз съм живия пример двигателя е 4218 и е с вал който е със набивка ! До колкото знам валовете са взаимозаменяеми .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лоена набивка

                        Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                        Незнам , аз съм живия пример двигателя е 4218 и е с вал който е със набивка ! До колкото знам валовете са взаимозаменяеми .
                        Валовете да, но ми се стори че блока е различен. Утре пак ще го разгледам.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лоена набивка

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Провери и отдушника на двигателя да не се е запушил или маркуча му да не е прегънат.
                          Колеги проверил съм всичко и се допитвам единствено за това как се сменя набивката !!! Много ви моля !Ако някой знае как става просто да каже !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лоена набивка

                            Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                            Колеги проверил съм всичко и се допитвам единствено за това как се сменя набивката !!! Много ви моля !Ако някой знае как става просто да каже !
                            Колега пак ти казвам че там няма как да се сложи набивка ако е със семеринг. Ако е пък сложена набивка тя затова не е както трябва. Дай снимки и аз ще снимам двигателя който гледах днес.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лоена набивка

                              Според скромния ми опит, набивка в двигател, се е използвала само при авариен ремонт.
                              Първото ми четириколесно бе ЗАЗ966. Няма набивки никакви.
                              Последната набивка съм я виждал в една пералня произведена около 1950г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X