Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лоена набивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Лоена набивка

    Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
    Засега съм с нея и се справя добре когато се налага да работи
    Къде си я тествал?

    Коментар


    • #92
      От: Лоена набивка

      Оргиналната бензинова помпа не я виждам на снимката. Предполагам, че си сложил електрическа - от какво е и как си решил проблема с излишното гориво.

      Коментар


      • #93
        От: Лоена набивка

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        Оргиналната бензинова помпа не я виждам на снимката. Предполагам, че си сложил електрическа - от какво е и как си решил проблема с излишното гориво.
        Оригиналната помпа е свалена и отвора е затапен с капачка от текстолит .Сложил съм ел.помпа от ЗАЗ за захранване на парното с бензин. Използвам я само при много студено време за първоначален пуск ,иначе си я паля само на газ.Не съм имал проблем досега с излишното гориво и не съм предприемал никакви мерки . Налягането което осигурява ЗАЗ-овата помпа е 0,2- 0,3 атм., т.е. точно толкова колкото оригиналната механична помпа на УАЗ.

        Коментар


        • #94
          От: Лоена набивка

          Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
          Къде си я тествал?
          Двигателя го запалих на 13 дек. , досега съм изминал малко над 250 км. Не се е налагало да я включвам никъде докато карам по нормални пътища, когато съм бил без калъф пред радиатора .Все пак мотора е още в разработка и немога да кажа как ще се държи температурата когато го вкарам в безпътието.Когато е много студено , като днес например поставям калъф отпред, понеже съм махнал жалузите,тогава се налага при градско каране да вкл. за малко вентилатора .

          Коментар


          • #95
            От: Лоена набивка

            Що не му сложиш датчик
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #96
              От: Лоена набивка

              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
              Що не му сложиш датчик
              Ще му сложа когато реша къде ще е най-добре да бъде монтиран .Все още мисля и имам някои съобръжения.

              Коментар


              • #97
                От: Лоена набивка

                Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                Ще му сложа когато реша къде ще е най-добре да бъде монтиран .Все още мисля и имам някои съобръжения.
                Най-добре интегриран в радиатора. В долната му половина. От към изходящия маркуч.
                Ако не ти се дупчи радиатора си направи една тръбичка на изходящия маркуч и там интегрирай датчика(при мен е така и работи перфектно, имам и на входящата, но там въобще не ми харесва).

                Коментар


                • #98
                  От: Лоена набивка

                  Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                  Най-добре интегриран в радиатора. В долната му половина. От към изходящия маркуч.
                  Ако не ти се дупчи радиатора си направи една тръбичка на изходящия маркуч и там интегрирай датчика(при мен е така и работи перфектно, имам и на входящата, но там въобще не ми харесва).
                  Радиатора няма да го пробия ,още повече че на оригиналната "Т"-образна ,алуминиева тръба която е след изходния маркуч има предвидено място за датчик . Има специално кръгло седло с удебелени стени, само трябва да се пробие отвор и да се навие резба за датчика. Там ще го поставя и ще стои като заводско.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лоена набивка

                    Taм върти и малкия кръг, та според мен няма да е най подходящото място.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Лоена набивка

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      Taм върти и малкия кръг, та според мен няма да е най подходящото място.
                      И аз съм на това мнение... Малкият кръг ще "лъже" датчика.

                      Коментар


                      • От: Лоена набивка

                        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                        И аз съм на това мнение... Малкият кръг ще "лъже" датчика.
                        Това е абсолютно вярно колеги ,там върти и малкия кръг ! Но не мисля че ще лъже по някакъв начин датчика.
                        Както знаете термостата на този тип двигател е с два клапана, за малкия и за големия кръг ,следователно там в тази тръбичка се върти вода от малкия кръг до определен момент от загряването на течноста, а именно докато започне да отваря термостата и същевременно да затваря този малък кръг! Не бива да се забравя че това започва да става при температура от78- 82 градуса.Температурата при която ще сработва датчика ще бъде подбрана опитно и ще бъде съответно по-висока.Не съм го правил за да твърдя че ще стане, но теоретично и съобразено с техническите данни от литературата мисля че ще работи коректно . Когато направя първите тестове ,ще ви информирам какви са резултатите .

                        Коментар


                        • От: Лоена набивка

                          На теория си прав.
                          Но на практика трябва да уцелиш точен датчик и термостат "афтър маркет" покупка, които да се разминават с малко и да разчиташ, че датчика няма да сработи от малкия кръг.
                          Ще е трудно, но щом искаш да правиш тестове лошо няма да опиташ. Може пък и да случиш на комбинация.

                          П.П. Имай предвид, че на тези мотори правилната работна температура е между 70 и 80 градуса, но не и повече.
                          Това трябва да ти е отправната точка за стиковане на термостат-датчик...

                          Коментар


                          • От: Лоена набивка

                            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                            На теория си прав.
                            Но на практика трябва да уцелиш точен датчик и термостат "афтър маркет" покупка, които да се разминават с малко и да разчиташ, че датчика няма да сработи от малкия кръг.
                            Ще е трудно, но щом искаш да правиш тестове лошо няма да опиташ. Може пък и да случиш на комбинация.

                            П.П. Имай предвид, че на тези мотори правилната работна температура е между 70 и 80 градуса, но не и повече.
                            Това трябва да ти е отправната точка за стиковане на термостат-датчик...
                            Руснаците твърдят друго в ръководството по експлоатация и ремонт за двигатели серия 421 ! А именно :
                            Работната температура на двиг.421 трябва да се подържа в рамките на 80 - 90 гр. Допуска се кратковременно повишаване на температурата и работа при 105 гр. !?!?!? Не искам да пренебрегвам опита който имаш ти , а и колегите от сайта ,но това все пак е официална литература която е публикувана и в заводския сайт на марката !?!?!?!
                            Въобще понякога се чудя, не сме ли по светци от Папата ? Освен това как да се подържат градусите които препоръчваш след като самия термостат започва да отваря ,пак според същата книга, при 78 - 80 градуса ?
                            Не искам да си помислиш че се заяждам или нещо такова, а просто да разбера ,може ли да се вярва на това което пише в специализираната литература за УАЗ ?

                            Коментар


                            • От: Лоена набивка

                              Не ми говори за тези оригинални термостати.
                              Те са пълен брак още от както са измислени и проектирани.

                              Дано за 421 да са създали нещо свестно, но до колкото съм запознат са абсолютно същите боклуци, 1:1.

                              Всъщност защо не разкажеш с какъв термостат си, доволен ли си от него, ще го сменяш и ако да - с какъв?

                              ПП при лека експлоатация - до колкото разбирам това е твоя тип каране - не е проблем да се експлоатира на 85-90 градуса.
                              В гората, на 1 и 2 бавна, с педала до долу, нещата изглеждат доста различни... Маслото развива голяма температура и 70 град. на охлаждащата течност са предостатъчни и дори препоръчителни.

                              Коментар


                              • От: Лоена набивка

                                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                                Не ми говори за тези оригинални термостати.
                                Те са пълен брак още от както са измислени и проектирани.

                                Дано за 421 да са създали нещо свестно, но до колкото съм запознат са абсолютно същите боклуци, 1:1.

                                Всъщност защо не разкажеш с какъв термостат си, доволен ли си от него, ще го сменяш и ако да - с какъв?

                                ПП при лека експлоатация - до колкото разбирам това е твоя тип каране - не е проблем да се експлоатира на 85-90 градуса.
                                В гората, на 1 и 2 бавна, с педала до долу, нещата изглеждат доста различни... Маслото развива голяма температура и 70 град. на охлаждащата течност са предостатъчни и дори препоръчителни.
                                Да така е както казва Жоро. При температура 70 градуса двигателя работи най добре.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X