Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лоена набивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лоена набивка

    Колеги проверил съм всичко и се допитвам единствено за това как се сменя набивката !!! Много ви моля !Ако някой знае как става просто да каже !
    Не ме бива в обясненията много ама:

    Вадиш старата старателно, изчистваш, слагаш новата, набиваш я малко да поулегне, слагаш вала ако нямаш дорник без долния капак, само на няколко пети стягаш го да я избута хубаво, сваляш и изрязваш внимателно с остро макетно ножче, като и пускаш една идея аванс /по твоя преценка/ на половинката в блока. Капака с другата част по същия начин, само че я притискаш към вала и изрязваш пак с малко аванс, слагаш силикон между алуминиевите повърхности на блока.
    Не трябва да стяга много след като стегнеш капака на набивката /при тебе може и по друг начин да е/.
    Мажеш с хубав силикон гарнитурите на картера и затваряш... Гайките на картера не ги натягаш яко, а ги притягай по няколко пъти все по силно и равномерно като ги обиколиш всичките.

    Ако блока е 421 вземи си една шепа гайки м8 ситна резба че ще имаш ядове с неговите си.

    При тези двигатели семеринга се слага пак като се държи от едната страна с ламаринки. И на мен ми е странно как са успели да го преработят.

    П.С. Набивката да е от Мерцедес, или в краен случей на Мaster...
    Успех!

    Според скромния ми опит, набивка в двигател, се е използвала само при авариен ремонт.
    Първото ми четириколесно бе ЗАЗ966. Няма набивки никакви.
    Последната набивка съм я виждал в една пералня произведена около 1950г.
    Странно защо и много добрите немски мотори от 80те имат също набивки...
    Последно редактирано от Nik; 20-05-10, 22:10. Причина: п.с.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #17
      До: Лоена набивка

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Според скромния ми опит, набивка в двигател, се е използвала само при авариен ремонт.
      Първото ми четириколесно бе ЗАЗ966. Няма набивки никакви.
      Последната набивка съм я виждал в една пералня произведена около 1950г.
      Има много двигатели с набивка на вала Мерцедес, Пежо и др.
      Последно редактирано от dragomir_68; 20-05-10, 22:19.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #18
        До: Лоена набивка

        Колега, може да разгледаш темата Възстановяване на 315140 на Iwell. В нея има снимки на блока и вала.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          До: Лоена набивка

          [QUOTE=dragomir_68;1167704]Колега, може да разгледаш темата Възстановяване на 315140 на Iwell. В нея има снимки на блока и вала.[/QUOTE

          Разгледах темата колега ,наистина хубави снимки и подробна информация ,но двигателя е 417! 2445 куб.см. Моят е 4218 - 2890куб.см. и е с пресовани ризи към блока , но коляновия вал е такъв ,какъвто би трябвало да е в моя двигател! На снимките много ясно се вижда мястото където ляга оригинално семеринга и след това се закрепва с две ламаринки към блока . И при мен е така , само че вместо семериг има набивка която пак е закрепена със същите ламаринки към блока . На вала който е за семеринг , наистина няма място къде да се сложи набивка , но моя вал е от другия тип който е оригинално с набивка ! Шийката е много по-тясна и място има достатъчно за да се наредят два реда от набивката ,то така и беше направено.После пак са сложили оригиналния капак и са стегнали ламаринките .Това е .

          Коментар


          • #20
            До: Лоена набивка

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Не ме бива в обясненията много ама:

            Вадиш старата старателно, изчистваш, слагаш новата, набиваш я малко да поулегне, слагаш вала ако нямаш дорник без долния капак, само на няколко пети стягаш го да я избута хубаво, сваляш и изрязваш внимателно с остро макетно ножче, като и пускаш една идея аванс /по твоя преценка/ на половинката в блока. Капака с другата част по същия начин, само че я притискаш към вала и изрязваш пак с малко аванс, слагаш силикон между алуминиевите повърхности на блока.
            Не трябва да стяга много след като стегнеш капака на набивката /при тебе може и по друг начин да е/.
            Мажеш с хубав силикон гарнитурите на картера и затваряш... Гайките на картера не ги натягаш яко, а ги притягай по няколко пъти все по силно и равномерно като ги обиколиш всичките.

            Ако блока е 421 вземи си една шепа гайки м8 ситна резба че ще имаш ядове с неговите си.

            При тези двигатели семеринга се слага пак като се държи от едната страна с ламаринки. И на мен ми е странно как са успели да го преработят.

            П.С. Набивката да е от Мерцедес, или в краен случей на Мaster...
            Успех!



            Странно защо и много добрите немски мотори от 80те имат също набивки...
            Преработката се състои в това че са сменили вала ! Сложили са вал който си е оригинално с набивка . Неговата шийка е доста по-малка като размер от тази която е за семеринг , и така се отваря достатъчно място където да се сложат два реда от набивката. Вала не е със седем отвора както е оригиналния , а е с четири пас-болта и гайки към маховика ! А иначе благодаря за информацията как се сменя набивката ,мисля че схванах горе долу и ще опитам . И още един въпрос :Трябва ли да сменям всички гайки с които се стягат основните и биелните лагери с нови? Прави ми също впечатление че гайките не са законтрени против саморазвиване със нищо ! Така ли трябва да бъде ?

            Коментар


            • #21
              До: Лоена набивка

              Toва с вала се разбра още в началото! Другото около вала не ми беше ясно, и продължава да ми се струва интересно.
              Мотовилковите и основните аз не съм ги сменявал само обезмаслих и сложих по една капка лепило за резби на вюрт на последния /тоя 421 дето събирах/ иначе без законтряне съм събрал купчина от по старите двигартели.

              По принцип не се закотнтрят (на по старите 21 и 24 има едни ламаринени гайки), но тука няма.
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #22
                От: До: Лоена набивка

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Странно защо и много добрите немски мотори от 80те имат също набивки...
                Набивката никога няма да те предаде така че да останеш на пътя. Семеринга е възможно да протече така че за кратко време да останеш без масло. При набивката неможе да стане така.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #23
                  От: До: Лоена набивка

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Toва с вала се разбра още в началото! Другото около вала не ми беше ясно, и продължава да ми се струва интересно.
                  Мотовилковите и основните аз не съм ги сменявал само обезмаслих и сложих по една капка лепило за резби на вюрт на последния /тоя 421 дето събирах/ иначе без законтряне съм събрал купчина от по старите двигартели.

                  По принцип не се закотнтрят (на по старите 21 и 24 има едни ламаринени гайки), но тука няма.
                  Благодаря ти за инфото колега ,ще направя както казваш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Лоена набивка

                    Абе Комшо, толкова ли е скъп този оригиналния колянов вал да му се ..... Или трудно се намира такова желязо. Що не вземеш да питаш колегите тука. Може някой да има в повече. И да не е алчен.Пък и някой позавлякъл да е, ще го сторим нов по-добре и от братушките. Струва си да не влизш в приключение отново с тия набивки "лоени"
                    Последно редактирано от t72; 25-05-10, 23:43.

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Лоена набивка

                      Първоначално публикуван от t72 Преглед на мнение
                      Абе Комшо, толкова ли е скъп този оригиналния колянов вал да му се ..... Или трудно се намира такова желязо. Що не вземеш да питаш колегите тука. Може някой да има в повече. И да не е алчен.Пък и някой позавлякъл да е, ще го сторим нов по-добре и от братушките. Струва си да не влизш в приключение отново с тия набивки "лоени"
                      Незнам колко струва ,но като сменя вала ще трябва да сменя и маховика и всички лагери ,основни и биелни , а всички тези неща са в добро състояние и не си заслужава парите !

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Лоена набивка

                        Колега,топлата вода е измислена отдавна,сваляй за един ден мотора ,слагай му нова набивка и на следващия ден го качвай,и карай със здраве.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Лоена набивка

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Колега,топлата вода е измислена отдавна,сваляй за един ден мотора ,слагай му нова набивка и на следващия ден го качвай,и карай със здраве.
                          Така и ще направя , благодаря за пожеланието !

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Лоена набивка

                            Продължавам одисеята , в крайна сметка реших да възстановя мотора в оригиналния му вид .Отидох до Плевен в Карбон ,купих нов колянов вал ,нов маховик ,съединител,ремонтни бутала и сегменти ,основни и биелни лагери ,комплект гарнитури и т.н. Давам блока на шлайф ,и сглобявам нов мотор ! Мисля че това е най- правилното решение . Край с набивките и другите измислици по този двигател .Когато го завърша ще ви кажа как работи и ще сложа снимки .Това е засега .

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Лоена набивка

                              Правилно си постъпил. Успех в ремонта.
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Лоена набивка

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Правилно си постъпил. Успех в ремонта.
                                Благодаря за пожеланието . Още една спънка има обаче ,в "Карбон" нямаше болтове за закрепване на маховика към кол. вал.Били специални някакви със обратен конус , и специална шайба против саморазвиване.Мислех че във Варна ще намеря обаче уви.От "Карбон " Ми казаха че при тях ще има чак през сптември , а това си е бая време .Че дали не би могъл да ми изнамериш такъв болт поне един за мостра?Че ще свъри лятото, а съм доникъде и ме спъват само тези седем болта .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X