Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Daihatsu Terios

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Съвет за Daihatsu Terios

    Бързи бавни няма,но има блокаж на централния деференциял и разпеделя 50:50. Той действа ако си закъсал и волана трябва да е изправен и след излизане се изключва до скорост 30км. През другото време си фул таим,всичко тава го пише на сеника на водача на три езика мисля

    Коментар


    • #17
      От: До: Съвет за Daihatsu Terios

      Първата на Териоса е много къса, може да се брои за нещо като "бавна"

      Коментар


      • #18
        От: До: Съвет за Daihatsu Terios

        Моля да ми дадете контакт за сервиз/добър майстор за моя дайхатсу териос - 1.3/2003 г.

        Коментар


        • #19
          От: До: Съвет за Daihatsu Terios

          Какво се е случило на териоса.
          Напиши откъде си.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за Daihatsu Terios

            Здравейте.От скоро се сдобих с Териос.Гори много бензин,придърпва и е много спъната.Пуши много и мирише на бензин.Няма никаква инерция.Даихатсуто е 2005г.,1,3

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за Daihatsu Terios

              Първоначално публикуван от meristil Преглед на мнение
              Здравейте.От скоро се сдобих с Териос.Гори много бензин,придърпва и е много спъната.Пуши много и мирише на бензин.Няма никаква инерция.Даихатсуто е 2005г.,1,3
              Имам много резервни части за такова. Не го харесвам.

              Коментар


              • #22
                От: До: Съвет за Daihatsu Terios

                Здравейте колега, малко позакъснял в темата. От известно време се чудя каква джипка да си купя. Трябва ми за къси преходи по силно заснежен и често заледен път на Витоша, не повече от 3-4 км. доста наклонено и естествено сняг до 30-40см. и повече. Доста мислих от Лада Нива, Сузуки Витара, Самурай, но тези представители са бая ръждиви и незнайно скъпи за годините си. Изискванията ми, понеже съм свикнал с блокиращ диференциал на задницата са да го има и така стигнах до Дайхацуто 4х4 фул тайм, блокиращ фрикционен заден диференциал, малки размери, което ми е супер важно защото ще го паркирам и в града. Започнах от "най-лошото" в тестовете си - Нива... поради общата себестойност и поддръжката, ама не съм рамбо и така стигнах до Дайхацу. Бих искал да ви питам, ползвате ли още колата, има ли някакви оплаквания след посочените 250 000км. (гледам че отговора ви е от 2010г.). Има ли някакви специфични детайли които следва да се подменят веднага след покупка, освен масло, ремъци и филтри. Благодарая много и поздрави. Жоро

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за Daihatsu Terios

                  Здравей колега, от година имам териус 99г. Колата се кара ежедневно в София. Живея в планинската част на града и имам около 1,5км. стръмни улици. Без проблем се справя със плитък или отъпкан заледен сняг, НО след като го обух с читави зимни гуми. Не съм убеден обаче, че ще е безупречен в дълбок 30-40 см. и повече сняг тъй като няма бързи - бавни скорости. Мисля, че няма да му стига мощност въпреки "бавната" първа предавка. С риск да си навлека гнева на колеги ще кажа, че имам и самурай 1,3 който карам от 3-4г. и мисля, че дайхацуто не му отстъпва по проходимос. Огромен плюс пред старата корава самурайка са блокажите. В съчетание с подходящи гуми дайхацуто се справя чудесно. Да уточня, че и двете машини са стандартно изпълнение, без доработки. Не си падам по офроуд извращения със стандартни джипки но все пак изпробвах териуса на пресечено и кал и според моите скромни разбирания се справя добре. Но липсата на бавни предавки затруднява работата на механик-водача в определени ситуации. Ако се съди по малкото писано за териус всички с мотора на дайхацу трябва да си направиме основен ремонт на двигателя което включва и смяна на разпределителен вал . Това мога да кажа относно специфичните части за смяна, слава богу на база прочетеното във форума. Аз минах вече 12000 хил./км. (145000 хил./км. ) и друго освен консумативи не съм сменял. Много малко ни е снега тая зима иначе щях да направя един тест в дълбокия сняг, че ми стана любопитно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за Daihatsu Terios

                    А има ли някой такова Дайхатсу с автоматична скоростна кутия?Днес пробвах едно такова и ми направи впечатление,че има доста надписи около лоста на автомата,включително и 2L.Дали е възможно автомата да има и опция за бавни скорости?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за Daihatsu Terios

                      Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                      А има ли някой такова Дайхатсу с автоматична скоростна кутия?Днес пробвах едно такова и ми направи впечатление,че има доста надписи около лоста на автомата,включително и 2L.Дали е възможно автомата да има и опция за бавни скорости?
                      Не.
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X