Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болки в кръста!

    Понякога имам болки в кръста, често след каране на Ендуро(може би е от вибрациите)
    Скоро имам час за ЯМР, някой да има опит с подобни проблеми и да препоръча добър невролог?
    Поздрави и здраве на всички
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

  • #2
    До: Болки в кръста!

    Привет, колега!

    В момента ме хващаш на лечение в Стрелча с подобни болки. Не знам от какво е твоето, но при мен е от 20-ина год. Обаждаха се по веднъж годишно, но тази пролет се засилиха и лежах една седмица в стенания. Не искам да те плаша, но си обърни внимание, защото може да се превърне от обикновена болка в начин на живот!
    Поздрави!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      До: Болки в кръста!

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      Привет, колега!

      В момента ме хващаш на лечение в Стрелча с подобни болки. Не знам от какво е твоето, но при мен е от 20-ина год. Обаждаха се по веднъж годишно, но тази пролет се засилиха и лежах една седмица в стенания. Не искам да те плаша, но си обърни внимание, защото може да се превърне от обикновена болка в начин на живот!
      Поздрави!
      Привет, при мен е много слаба болката, но е неприятна и понякога слиза към десния крак.
      Преди съм ходил на рентген, но нищо не показа за това сега съм на ЯМР.
      Идеята ми е да си намеря кадърен невролог, който да прочете ЯМР
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #4
        До: Болки в кръста!

        Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
        Преди съм ходил на рентген, но нищо не показа за това сега съм на ЯМР.
        Не знам колко "преди" е било, но картината се променя на мах 6 месеца! ЯМР дава най-добра представа, но не ти пречи да си направиш някаква профилактика. Аз слязох от моторите. Мога да те насоча към невролог.
        Последно редактирано от edoors; 19-05-10, 12:52.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          До: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
          Привет, при мен е много слаба болката, но е неприятна и понякога слиза към десния крак.
          Преди съм ходил на рентген, но нищо не показа за това сега съм на ЯМР.
          Идеята ми е да си намеря кадърен невролог, който да прочете ЯМР
          ЯМР се чете от рентгенолог. Добре е освен невролог, да те види и ортопед.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            До: Болки в кръста!

            Тези болки не се лекуват..за съжаление, важното е да не допуснеш да станат хронични. С добра рехабилитация и медикаментозно лечение понякога се намалява болката при криза. Пази се от резки движения. Има едни колани в аптеките, помагат. Цената им е около 50лв, но си струва. Поздрави и успех
            В българският език няма дума, която в множествено число завършва на Й

            Коментар


            • #7
              До: Болки в кръста!

              Колега, може би трябва да се поинтересувате от балнеосанаториума в Поморие.
              По-специално калолечение и луголечение.

              Имам предвид държавната болница, а не петзведния хотел до нея.

              Без да разбирам от медицина и същината на проблема Ви, ми се струва, че поморийската кал може и да Ви помогне.

              Цените на нощувка, храна + 3 процедури дневно са съвсем приемливи - 30-40 лева.

              И плажът е близо...

              Коментар


              • #8
                До: Болки в кръста!

                Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                Колега, може би трябва да се поинтересувате от балнеосанаториума в Поморие.
                По-специално калолечение и луголечение.

                Имам предвид държавната болница, а не петзведния хотел до нея.

                Без да разбирам от медицина и същината на проблема Ви, ми се струва, че поморийската кал може и да Ви помогне.

                Цените на нощувка, храна + 3 процедури дневно са съвсем приемливи - 30-40 лева.

                И плажът е близо...
                Мерси колега ще се възползвам, то и без да имам болки в кръста обичам да си се калям
                ЯМР трябва да покаже дали не е дискова херния
                Иначе тичането ми помага скоро мисля да ида на плуване, четох, че трябва движение не почивка, лошото е, че мотора не помага
                Последно редактирано от Спас; 19-05-10, 14:35.
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар


                • #9
                  До: Болки в кръста!

                  Имам доста травми от тениса, в това число и на кръста, които се "обаждат" особено когато времето е като сега.
                  Единствения медикамент, от който съм почувствал облекчение е АЛГЕЗАЛ - сурактив/така е изписано на български/.
                  При мен съм забелязал връзка между оплакванията и игра при ветровито време, а на мАтора си духа винаги, така че препоръката на колежката за колан звучи разумно.
                  Не пречи да пробваш - лекарството е мазило/външно/ не можеш да си навредиш.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Болки в кръста!

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    Имам доста травми от тениса, в това число и на кръста, които се "обаждат" особено когато времето е като сега.
                    Единствения медикамент, от който съм почувствал облекчение е АЛГЕЗАЛ - сурактив/така е изписано на български/.
                    При мен съм забелязал връзка между оплакванията и игра при ветровито време, а на мАтора си духа винаги, така че препоръката на колежката за колан звучи разумно.
                    Не пречи да пробваш - лекарството е мазило/външно/ не можеш да си навредиш.
                    Пробвал съм разни мазила не помагат!
                    Иначе си карам с колан, даже двалошото при нашето каране е, че много се потя поради екипировката и физическото натоварване, следва почивка на някоя поляна и после газ(имаш чувството, че някой ти е наредил бутилки с ледена бира в гащите
                    От много време не се беше обаждала болката, до това лято една вечер се обади един приятел в 22 30 и вика идвай да риташ един човек се отказа и аз от пижамата скочих в шортите, на другия ден едвам станах от леглото от болки ходеш два дена като е.......
                    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Болки в кръста!

                      Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                      Пробвал съм разни мазила не помагат!
                      Иначе си карам с колан, даже двалошото при нашето каране е, че много се потя поради екипировката и физическото натоварване, следва почивка на някоя поляна и после газ(имаш чувството, че някой ти е наредил бутилки с ледена бира в гащите
                      От много време не се беше обаждала болката, до това лято една вечер се обади един приятел в 22 30 и вика идвай да риташ един човек се отказа и аз от пижамата скочих в шортите, на другия ден едвам станах от леглото от болки ходеш два дена като е.......
                      Просто се пази. Аз имам проблеми, ама по-нагоре на гърба. Не позволявай настинки - те ти доразказват играта. Когато съм във форма и не съм го изстудявал скоро моге да работя каквото си искам и да мъкна тежести, но изпусна ли го, може да се препарирам вдигайки бутилка с бира .

                      Моя проблем също е че много се потя и от това си патя често. Просто свикни да взимаш мерки още при първите симптоми - например да се накиснеш в топла вана или да си удариш горещ душ. А лятото на плажа и аз се чувствам перфектно. И не слушай прекалено докторите, дори да ти намерят нещо. Ако намерят, имай си едно на ум и просто внимавай. Нищо повече. Това ти го казвам щото аз се бях притеснил че съм станал кекав и няма вече да мога да върша това или онова. Е, не е така. Върша си и сега всичко, както и преди. Просто си имам едно на ум.

                      Плуването помага, между другото. Може би един от малкото спортове, дето помагат за такива неща.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Болки в кръста!

                        според мен си защипал нерв (щом ти слиза надолу по крака). ЯМР ще ти покаже, надявам се. При мен също се случва често, но с един масаж и топъл душ се оправям (добре че масажистката ми е съседка). Понякога ми държи около седмица, понякога ден, веднъж даже си влачех крака, толкова ме дърпаше.
                        Успех
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Болки в кръста!

                          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                          Пробвал съм разни мазила не помагат!
                          Иначе си карам с колан, даже двалошото при нашето каране е, че много се потя поради екипировката и физическото натоварване, следва почивка на някоя поляна и после газ(имаш чувството, че някой ти е наредил бутилки с ледена бира в гащите
                          От много време не се беше обаждала болката, до това лято една вечер се обади един приятел в 22 30 и вика идвай да риташ един човек се отказа и аз от пижамата скочих в шортите, на другия ден едвам станах от леглото от болки ходеш два дена като е.......
                          Ходи при некой "чакръкчия" ( не съм много сигурен за названието ) да те издърпа. Мазилата притъпяват болката времено но не решават проблема !!! Пробвано!!!
                          С предишните ми работи си сецвах кръста, и докато не ме издърпат, няма минаване
                          Имам познат който ми оправя такива проблеми, но май не се занимава с чужди хора.
                          Ако те интересува, мога да разпитам за някой, който да те "издърпа". После само пазене...
                          Гръбнакът има лошия навик да защипва по някой нерв м/у прешлените, и от там идва болката в кръста. Дори може и крак да те заболи то това.
                          Трябва на време да се реагира, че после става лошо
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Болки в кръста!

                            И при мен се обажда кръста понякога. Трябва много да се пази от простуда и големи натоварвания. Аз си увивам един шал като карам, и се замислям дали да не си купя от тези запарващите пояси за отслабване.
                            Избягвай да лягаш на тревата в почивките. То не само за кръста е вредно, а и за кондицията като цяло. Колкото и да си изморен, ако стоиш прав, е най-добре. Седнеш ли, или още по-зле - да легнеш, и тялото се отпуска, доспива ти се, и после почваш да падаш като чувал с картофи. След такива "почивки" стават най-гадните падания. Поне при мен е така.
                            Като си вдигам мотора след падане, гледам тежестта да идва повече на краката и ръцете, а не на кръста.
                            Иначе като стане белята - една електрическа възглавничка на кръста много помата... Докато мине
                            Последно редактирано от ACCELERATOR; 19-05-10, 16:40.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Болки в кръста!

                              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                              Иначе като стане белята - една електрическа възглавничка на кръста много помата... Докато мине
                              Помага, но ако е прещипан нерв, тогава трудно се маха сам ... А и коланите, предпазват много, ама и отслабват кръста ( така са ми казвали де)
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X