Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Болки в кръста!

    Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
    Днес бях в Токуда на ЯМР, доста е неприятно вкарват те в тясна тръба ама много тясна(какво ли им пречило да я направят по-просторна), която на всичкото отгоре и издава умопомрачителни звуци, всичко това около 20 мин.
    Питах рентгенолога как се справят с по-пълничките пациенти и той ми отговори, че те просто не си правят ЯМР.
    ЯМР-a e нежна и тънка работа. Затова му е и тясна дупката.

    ...ама само как прозвуча.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: До: Болки в кръста!

      Това с лоста и на мен ми помогна. Веднъж блея в телефона и вървя, е да ама не видях една дупка и отпуснато стапах в нея. Нещо се схвана яко, мазах се, пих болкоуспокояващи, масаж ми правиха, и нищо. Не можех да вляза в колата, едва сядах на дивана. Така повече от седмица. Едно бабе ми каза това с лоста. Е няма такава болка докато успееш да виснеш. Вадили са ми неумъртвен нерв, болката в кръста беше по силна. Странното за мен е, че висенето помогна. Аз висях докато ме държаха ръцете. Ефекта не се усети веднага, а на другата сутрин, болката беше много по малка и за два дни изчезна.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #33
        От: Болки в кръста!

        L5-S1- медианна сублигаментарна дискова херния, която компримира дуралния сак.Протрузия на диска.Нормално широки интервертебрални отвори.
        Дисталната част на миелона е с гладки очертания и хомогенна структора.
        Гадна работа, това ми е диагнозата, моля за мнения.
        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

        Коментар


        • #34
          От: Болки в кръста!

          Зависи от големината на хернията, субективните и обективни оплаквания на пациента. Медианните хернии по-често предизвикват инконтинентни прояви и импотентност.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #35
            От: Болки в кръста!

            Като да не е много голяма. От това ниво едва ли ще има инконтиненция.
            Ще живееш, Спасе. Няма страшно. Ако успееш да качиш снимките, ще говорим по-конкретно.
            По-скоро си мисля, че ще се лекуваш консервативно.
            Прозвучах като екстрасенс.
            Поздрави.

            Коментар


            • #36
              От: Болки в кръста!

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              От това ниво едва ли ще има инконтиненция.
              Интересно от кое ниво се получава инконтиненцията тогава. Не мисля да влизам в задочен спор. За непросветените - справки в google, термин ,,cauda equina syndrome". Бих могъл само да кажа, че оперираните по спешност пациенти с инконтиненция са предимно с локализация на дисковите пролапси на ниво L4-L5 и/или L5-S1 - личен опит, подкрепен с аналогични литературни резултати по въпроса...
              Последно редактирано от emanuilis; 27-05-10, 22:45.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: Болки в кръста!

                Като да не е много голяма. От това ниво едва ли ще има инконтиненция.
                Ще живееш, Спасе. Няма страшно. Ако успееш да качиш снимките, ще говорим по-конкретно.
                По-скоро си мисля, че ще се лекуваш консервативно.
                Прозвучах като екстрасенс.
                Поздрави.

                Савов, благодаря за мнението.
                Утре съм на невролог да видим какво ще предпише.
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар


                • #38
                  От: Болки в кръста!

                  Кауда еквина синдром - симетрична увреда на Л2-S5 коренчета с долна вяла парапареза, сетивни и ТР нарушения. Това по спомени, нямам нужда от литературни справки. При пациента - сублигаментарна протрузия, май без коренчева компресия.
                  Та, ще живее ли Спас, или ще го режете, колега? /място за усмивка, не намирам емотикони/.
                  P S Справка от непросветен в първия сайт на Гугъл, превод автоматичен -
                  "Повечето случаи на синдром на cauda equina, причинени от херния диск се отнася до големи частици на диска материали, които са напълно отделени от нормалния диск и компресиране на нервите (екструдиран диск herniations).
                  In most cases, the disk material takes up at least one-third of the canal diameter.
                  В повечето случаи, на диска материал заема най-малко една трета от канал диаметър. "
                  Къде ги видяхме тези "големи частици" на МРТ разчитането?
                  Последно редактирано от Savov; 27-05-10, 23:48.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Болки в кръста!

                    Колега, буквалните ти думи са: ,,От това ниво едва ли ще има инконтиненция." Аз не мисля така - сам си отговорил защо. Що се отнася до ,,разчитането" на образното изследване - то само по себе си не означава нищо ако не се свърже с конкретния образ (който да е пред очите ти) и клинично изследване на болния. Освен това имай предвид, че МРТ-изследванията се правят в легнало положение - позиция при която дисковата херния не демонстрира реалните си размери, които водят и до клиничните оплаквания на пациента (вероятно най-големите страдания на колегата не се проявяват в легнало положение). Още повече, че се касае и за сублигаментарен пролапс, при който ligamentum longitodinale posterior ,,прибира" дисковия фрагмент при липса на гравитационно натоварване по надлъжната ос на гръбначния стълб.
                    Заболяването определено има специфики, които трябва да се познават за да се търсят и лекуват целенасочено...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Болки в кръста!

                      Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                      Та, ще живее ли Спас, или ще го режете, колега?
                      Това, колега, не го разбирам. Показанията за оперативно лечение (,,рязане") са известни на всички специалисти в областта на дегенеративните заболявания на гръбначния стълб - невролози, неврохирурзи и ортопеди. Има случаи в които хирургичната интервенция е показана, има и такива, при които може да се опита по-продължително (над 6 седмици) консервативно лечение. Мога да Ви дам за пример себе си - опериран съм по показания, в неотложен порядък. Резултатът беше дотолкова манифестен, че ме накара да пренасоча интересите си и да специализирам точно това което работя в момента.
                      Нерядко ми се е случвало и да отказвам оперативно лечение на пациенти - точно заради липсата на показания и неизчерпан потенциал на консервативното лечение. Всяко друго поведение води рано или късно до окончателно професионално компрометиране сред колегите и пациентите.
                      Като заключение мога да кажа само, че не е грях човек да не знае, а да не потърси компетентен съвет. Стремя се да спазвам това правило в ежедневието си. За съжаление съм бил свидетел на всякакви ,,терапевтични" режими, поддържани с години от ,,компетентни" колеги...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Болки в кръста!

                        Първоначално публикуван от bgbul
                        ОПИТАЙТЕ ГО !... Чудех се дали да пиша, защото човек като се похвали обикновено съжалява. Но се надявам в този случай да не е така .
                        Пожелавам ви по-малко болка и .... дано това което ви предлагам помага и на вас !
                        Успех !
                        А каква Ви е гаранцията, че няма да стане по-зле от тези осъществени ,,на сляпо" приоми - конкретно при този човек Питам Ви от позицията на лекар срещащ се ежедневно с пациенти на които ,,вадя с ченгел от устата" сакрални думи като: ,,космодиск"; ,,бай Еди-кой си"; ,,хрущял от едноока акула"; ,,масажиста на спртен клуб Х"; ,,хомеопатия" и пр., опитани като ,,единствено спасение" преди да се обърнат (най-накрая ) към квалифициран специалист. За съжаление неведнъж състоянието им е било усложнено допълнително - както от самото отлагане, така и от увреждащото въздействие на прилаганото до този момент ,,лечение".
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Болки в кръста!

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          А каква Ви е гаранцията, че няма да стане по-зле от тези осъществени ,,на сляпо" приоми - конкретно при този човек Питам Ви от позицията на лекар срещащ се ежедневно с пациенти на които ,,вадя с ченгел от устата" сакрални думи като: ,,космодиск"; ,,бай Еди-кой си"; ,,хрущял от едноока акула"; ,,масажиста на спртен клуб Х"; ,,хомеопатия" и пр., опитани като ,,единствено спасение" преди да се обърнат (най-накрая ) към квалифициран специалист. За съжаление неведнъж състоянието им е било усложнено допълнително - както от самото отлагане, така и от увреждащото въздействие на прилаганото до този момент ,,лечение".
                          Леко в страни от темата...с извинение за спама
                          emanuilis, възможно ли е да се свържа с теб евентуално за съвет и насочване към специалист и диагностициране на няколко различни травми на гръбнака. Имам някакви диагнози, но никакво лечение до момента.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Болки в кръста!

                            Разбира се - излишен въпрос. В понеделник имам 2-ра операция така, че заповядай преди обед направо в клиниката.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #44
                              От: Болки в кръста!

                              Опасно е докато киха клекнал в продължение на няколко безценни дни да остане с трайна пареза и без тазово-резервоарен контрол за цял живот - отлагайки адекватното си лечение. Затова е уместно лечението да се осъществява от квалифицирани специалисти, които знаят какво могат да увредят и да могат да носят отговорност за това. Така, че според мен този ,,опит" може и да ,,попречи" - това като отговор от моя страна.
                              Успешното лечение зависи от квалификацията на лекуващия и спазването на утвърдените показания за приложението му. Всеки сам може да си направи изводите...
                              Последно редактирано от emanuilis; 28-05-10, 22:40.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #45
                                От: Болки в кръста!

                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Ти смяташ, че с операция се лекува. Това ти е професия- това препоръчваш.
                                Смятам, че не всичко се лекува с операция (справка - мненията ми досега по темата).

                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Какво да си мисля - да дойда ли на операция ? Или да си живея спокойно и без болка ?
                                Не случайно попитах от 100 човека колко са за операция и после са излекувани?
                                Не, ти ме попита: ,,От 100 пациента, колко са успешно излекувани с традиционна медицина?" Понятието ,,традиционна медицина" включва и много други варианти на лечение освен операция.
                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Защото мисля ( не съм сигурен), че има доста случаи които не са за оперативно лечение. Значи има и друго освен операция . Аз съм убеден .
                                Не намирам противоречие с това което съм казал до момента (справка - мненията ми досега по темата)

                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Трябва да се допуска и друга гледна точка. Според мен.
                                А според мен трябва да се реагира остро на всичко, което може да навреди на болните. Това е мой дълг. Нищо лично към теб конкретно.
                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Но всеки мери според своя аршин.
                                В случая аз имам квалификация с която мога да си позволя да ,,меря" - напълно отговорно при това.
                                Последно редактирано от emanuilis; 28-05-10, 23:24.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X