Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Болки в кръста!

    Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
    И при мен се обажда кръста понякога. Трябва много да се пази от простуда и големи натоварвания. Аз си увивам един шал като карам, и се замислям дали да не си купя от тези запарващите пояси за отслабване.
    Избягвай да лягаш на тревата в почивките. То не само за кръста е вредно, а и за кондицията като цяло. Колкото и да си изморен, ако стоиш прав, е най-добре. Седнеш ли, или още по-зле - да легнеш, и тялото се отпуска, доспива ти се, и после почваш да падаш като чувал с картофи. След такива "почивки" стават най-гадните падания. Поне при мен е така.
    Като си вдигам мотора след падане, гледам тежестта да идва повече на краката и ръцете, а не на кръста.
    Иначе като стане белята - една електрическа възглавничка на кръста много помата... Докато мине
    Значи не си взимай колана сауна ефект(гумения) ползвам такъв когато тичам и само ще стане по-лошо, потиш се и потта изтича надолу и изтива аз карам с един ластичен бял(памучен)
    Аз също имам добър масажист(Емо- Басейн Спартак), но ме оправя за ден два.
    Май трябва и да сваля някой и друг килограм, мисля, че колкото по-лек е човек толкова по-добре за кръста
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

    Коментар


    • #17
      Това работя. Ако искаш се обади - 0898 535 979.

      Първоначално публикуван от Gallka Преглед на мнение
      Тези болки не се лекуват..за съжаление, важното е да не допуснеш да станат хронични.
      При цялото ми уважение това не е вярно. Лично аз съм излекуван преди време... леле, кога минаха 10 години от този момент
      Последно редактирано от maxxx; 19-05-10, 18:02.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        До: Болки в кръста!

        Дълго време страдах от болки в кръста-над 15 г. Останаха си от спортните занимания-вдигане на тежести.Мазах се с какво ли не.Диагноза-прищипани нерви, ишиас.Като ме хвана някаква криза и не можех да си връзвам обувките, се поразтърсих сериозно- и при физиотерапевта в банята в Панчарево. Първата процедура беше ад за мен-болки и пот-но ми просветна.Даде ми и ластичен колан със специално увиване около кръста.Издържах ударната серия от 15 процедури през ден -и се вдигнах.Оттогава 7 години спазвам указанията на доктора за домашни тренировки и нямам оплаквания!Само като се претоваря, но се усещам навреме.Лошото е, че ги преместиха оттам, после доктора нещо имаше и той здравословни проблеми,но има ученици който действат под негово ръководство.Мисля, че мога да намеря координати ако Ви интересува. Ако намерите свестен "чакръкчия", трябва да бъдете търпеливи и постоянни.

        Коментар


        • #19
          До: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
          Ако намерите свестен "чакръкчия", трябва да бъдете търпеливи и постоянни.
          Само да вметна, че при нас са постъпвали хора по спешност, с нанесени тежки телесни повреди (в буквалния смисъл на думата) от т.нар. чакръкчии - пареза за краката, изпускане по голяма и малка нужда, импотентност. Описани са и случаи със ,,смърт на място" при подобни манипулации и в шийния сегмент на гръбначния стълб... Внимавайте
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            До: Болки в кръста!

            Имам собствена стратегия при "захапване" - веднага увисвам на лоста, като идеята е краката да не опират, а тялото да е максималто отпуснато. Така от тежеста на тялото леко се разхлабва гръбнака и много често "захапването" се освобождава без чужда помощ. За това е важно тази процедура да се направи веднага.
            При сериозни "блокажи" се мобилизират всички познати средства - и мазане, и противовъзпалителни лекарства от личния лекар, и професионален масаж и раздвижване, и физиотерапия ...

            Коментар


            • #21
              До: Болки в кръста!

              Спасе обади се на Георги Крушовски в Сандански 0889481524. Човека е народен лечител с кабинет в медицинско заведение. Карал съм двама човека при него помогна им. Дано и на тебе помогне. Поздрави Сашо от Благоевград 0878800847.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                До: Болки в кръста!

                Ле-ле! Май трябваше да има анкета: "Кой не е имал болки в кръста?"
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #23
                  До: Болки в кръста!

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Ле-ле! Май трябваше да има анкета: "Кой не е имал болки в кръста?"
                  То това са най-честите проблеми. Аз като се бях препарирал ходих да ме наместват в една "клиника" само за това. Жената си е с образование и прочие, и дори обучава студенти и т.н. Та тя ми спомена че и е "писнало" да се занимава с гръбнаци. Другото било много малък процент.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Болки в кръста!

                    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                    Ле-ле! Май трябваше да има анкета: "Кой не е имал болки в кръста?"

                    И да заклеймяваме публично тези които твърдят , че не знаят що е то!

                    Аз съм с доказана на томограф тройна дискова херния .... за която било имало около 10% шанс да се оправи оперативно. Движа се и си работя и физическа работа благодарение на това , че вече съм усвоил /неволята учи/ почти всички начини за правилно натоварване на гръбнака. Другата "магия" е най прозаичен аспирин /ацитилсалицилова киселина/. Приема се перорално , ежедневно през всички студени сезони. Позволявам си почивка от аспирина през лятото в жегите. Тогава само се пазя от настинка /надухване по сенките/.

                    Най-добрия специалист до който се добрах /д-р Цветански/ ми обясни преди 10тина години с две думи "От това няма да умреш но ще си умреш с него!"

                    ПП. Аспирина помага и при прищипвания поради силното си противовъзпалително действие. Двигателната култура обаче е най важна. Превантивно!
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #25
                      До: Болки в кръста!

                      И аз минах през такъв проблем преди няколко месеца. При мен се получи възпаление на нервни окончания на шията. Изобщо не можех да си държа главата права. Болката беше страхотна. След изчезването на острата болка в шията ( бях предупредена, че най- вероятно ще се появи болка в кръста, но нали на мен не може да ми се случи...). Да не ви занимавам с всичко което пробвах, но ето съветите от докторката:
                      1. Правилна поза на сън.
                      2. Правилна поза при работа ( особено за седящите пред компютъра).
                      3. Приемане на минимум 1.8 литра вода дневно ( аз съм около 60кг.) и за всяко изпито кафе още по 200мл.
                      4. При оток ( от прищипано- особено ако е нерв)- не се топли, разтрива, мачка..... Това е оток. По-добре да се сложи лед ( и внимателно втриване на какъвто и да е препарат- Фастум гел, Волтарен......).
                      5. Ако се отиде при първата болка ( не при личния лекар, а при специалист терапевт) лечението става бързо. Всяко забавяне ви струва по-дълго лечение( аз отидох на 20 ден след появяването на острата болка и въобще болката изчезна на 7 ден).
                      6. Гръбнака се " държи" от мускулите на корема и таза. Много гимнастика за тяхното укрепване. А да не забравяме и коленете. Те също отнасят голяма част от натоварването ( ако си пазим кръста) и в крайна сметка се предават.
                      В общи линии следва едно постоянно правене на гимнастика и стягане на посочените мускули. Не знам колко е вярно , но при мен помогна. Успех на всички борещи се!
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • #26
                        До: Болки в кръста!

                        Точно така е. Просто трябва да се внимава. Да не изстине кръста и най-вече при повдигане/местене/бутане на големи тежести. Едно време си докарах дискова херния високо горе, между плешките. Като ме стегнеше, не мога да си завъртя или наведа главата! Движение само на целия торс, в стил човека-робот Но най-кошмарното беше нощем, като се събудя и всички мускули са блажено отпуснати. Болка между плешките и във врата, просто не мога да помръдна, докато малко по малко не мобилизирам мускулатурата, да позакрепи участъка
                        А дископатия долу на кръста имам още по-отдавна! Обаче съм се научил да избягвам събуждането и на двете. По трудния начин, естествено. Това е много индивидуално и няма кой и как да го каже на човек, всеки трябва сам да усети кои движения и натоварвания предизвикват активизиране на проблема, и кои трябва да ги заместят. Внимателно действие и предпазване от студ на мястото - и дископатиите не се обаждат с години, все едно ги няма! /и все пак това не ми попречи точно преди месец да "събудя" онази на кръста и няколко дена да й се радвам /. Казват, че с възрастта проблемите се задълбочават. Засега не са особен проблем, но да сме живи и здрави, да видим след 3 - 4 десетилетия как ще е
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Болки в кръста!

                          Моят масажист бате Емо казва:
                          'Спасе мъжа след 30-тата си година разбира, че има и други органи'
                          Та и аз така наближавайки 30-те.......
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Болки в кръста!

                            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                            Моят масажист бате Емо казва:
                            'Спасе мъжа след 30-тата си година разбира, че има и други органи'
                            Та и аз така наближавайки 30-те.......
                            Един капитан (да е жив и здрав) в казармата пък ми каза, че кръста бил най-важния полов орган на мъжа

                            Сега съм на 30 г. Проблеми с кръста имам май от ученик още, и те не са свързани с вдигане на тежки неща и прочие.
                            Понякога само като се наведа и не мога да се изправя после няколко секунди. Скоро да чукна на дърво не съм усещал болки.
                            Върша си ежедневната работа, вдигам си и тежки неща понякога (налага се), няма проблем.
                            От 2 месеца за пръв път в живота си тръгнах на фитнес - голям прелом в моя живот е това
                            Висок съм около 180 см, а тежа вече 110 кг (преди два месеца бях 115 ).
                            Целта ми е да смъкна тегло и същевременно да се постегна малко, не искам да трупам огромна мускулна маса.
                            Засега все още упражнения за кръста не съм започнал да правя и почти не го натоварвам там, но като започна ще видим как ще е ...

                            За проблемите ми с кръста не съм ходил още на доктор, но тази тема ме накара май да се позамисля и да взема да ида ...
                            А иначе аз май като цяло съм кекав с тия неща - скоро едно бъркане в джоба на якето ми причини яко схващане на врата.
                            Нощем се случва като спя и да последва онова приятно и мигновено събуждане от схващане на прасците
                            Затова, когато плувам не плувам с крака (а само с ръце), защото обикновено ми се схващат

                            Иначе гледам като се изпотя след това веднага да се подсуша и да облека суха дреха, ако съм тънко облечен и бачкам нещо, като спра за почивка се намятам с някакво яке, защото лесно се настива иначе ... Е такива работи.

                            П.П. Не карам мотор, защото нямам, та обаждането на кръста ми не е свързано с това.
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • #29
                              До: Болки в кръста!

                              Лафа е 'Пази кръста да не ползваш пръста'

                              Аз от 15 години ходя на фитнес(в миналото доста мъртви тяги)и съм тренирал доста спортове, сега често след каране на мотора имам болка.
                              Мисля, че трябва малко лично тегло + укрепнала мускулатура.
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Болки в кръста!

                                Днес бях в Токуда на ЯМР, доста е неприятно вкарват те в тясна тръба ама много тясна(какво ли им пречило да я направят по-просторна), която на всичкото отгоре и издава умопомрачителни звуци, всичко това около 20 мин.
                                Питах рентгенолога как се справят с по-пълничките пациенти и той ми отговори, че те просто не си правят ЯМР.
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X