Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК80 full time

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК80 full time

    И двамата бъркате според мен. Тойотата, за която става дума (по описание и т.н.) изглежда да е full time 4x4. Тоест опция да се кара само на заден мост няма.

    ...После пробвах бавните в една хубава кал до село Орлово ,без включен блокаж си върви хормално, никакви проблеми срещу много кален баир от 40 градуса наклон..
    За кой блокаж (блокажи) става дума. При ТЛК80, превключи ли се на бавни, блокажа на междуосевия диференциал се включва автоматично. Остава да имате рпедвид блокажите (допълнителни, ако ги има) в заден и преден мост. Без да подлагам на съмнение казаното по-горе - но 40-градусов наклон, при това кален с твърде добри кални гуми има шанс да не се преодолее...

  • #2
    До: Toyota Land Cruser HDJ 81 4.2TD(1HD-T) VX LIMITED(Lexus LX450)

    Този модел има само блокаж на раздатката който се включва като преминеш на бавни,мисля че си има и отделен бутон с който можеш да го управляваш.Нормално е да завива по трудно,но колата не е по малко проходима.Просто това усещане се получава от автоматика,който на бавни трябва да вдигнеш оборотите на мотора над 2500 за да превключи на 2 ра и 3та.Просто ситуацията не е била въобще за бавни и блокаж на раздатката.Понеже мотора е с голям въртящ момент баирите могат да се взимат и на бързи с повечко засилка.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Land Cruser HDJ 81 4.2TD(1HD-T) VX LIMITED(Lexus LX450)

      Отделния бутон за блокаж на междуосевия диференциал е за да се блокира дифа, докато си на бързи (4)H. Иначе със завиването не би трябвало да се усеща затруднение при по-бавно каране или особено на хлъзгав терен, който позволява приплъзване на гумите.

      Още нещо, понеже карах автомат известно време. Дойде ли време за бавни извън пътя, фиксирам определена скорост и карам на нея, а не на Direct. За мен е по-удобно, най-малкото не зоря колата да се чуди какви обороти и предавки да годи...

      Коментар


      • #4
        ТЛК80 full time

        Има ли възможност за изключване на 4х4 при ТЛК80 full time? Може би ако откача кардана........?

        Коментар


        • #5
          До: ТЛК80 full time

          има......,но е според зависи. от модела,щото ако откачиш кардана може да си останеш на едно място или да тръгнеш само на бавните
          ако имаш на таблото ключ за управление блокажа на междуосевия диф.
          при някои модели е заложено само когато минаваш на понижените предавки(което според мен е малко глупаво) ,при някои има и ключ.
          купуваш си външната част от главините със заключващи се "капачки" (повечето стари 70-ки и някои хайлукс пикапи,има ги и нови) ,после сваляш от предните главини на 80-ката фланците и монтираш на тяхно място тия с "капачките".
          като искаш само задно,развиваш "капачките" и включваш блокажа на раздатката,като искаш фул тайм ги завиваш и изключваш блокажа.
          аз карам така моята от 4 години. някой са против тая процедура,защото практически частите в предния мост продължават да се въртят,а и уж се товарел задния диф....
          аз си карам така предимно лятото из града и на къси разтояния,но да ти кажа чесно разлика в разхода на гориво не съм забелязъл голяма ,а и не съм изхождал от тая гледна точка като направих трансформацията! просто един ден нямаше какво да правя и ...пусти дяволи нали ръчкат все отвътре ...
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #6
            До: ТЛК80 full time

            Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
            аз си карам така предимно лятото из града и на къси разтояния,но да ти кажа чесно разлика в разхода на гориво не съм забелязъл голяма ,а и не съм изхождал от тая гледна точка като направих трансформацията! просто един ден нямаше какво да правя и ...пусти дяволи нали ръчкат все отвътре ...
            Значи да не се занимавам с глупости. Аз исках да намаля малко разхода но.....явно няма да стане.

            Коментар


            • #7
              До: ТЛК80 full time

              Първоначално публикуван от ivu_1 Преглед на мнение
              Значи да не се занимавам с глупости. Аз исках да намаля малко разхода но.....явно няма да стане.
              Е колко чак ти харчи,та искаш да го понамалиш!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                До: ТЛК80 full time

                80ка и сметки за разхода са две несъвместими неща.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: ТЛК80 full time

                  ето:
                  http://www.marks4wd.com/products/par...RIESPT4WD.html
                  Прави се, ако ти хареса Likon (e-shop на форума) са партньори на Mark's 4WD...
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТЛК80 full time

                    Аз наистина не зная защо си мъчиш мозъка,колега с тия дивотии за парт и фул тайм,не го разбирам,няма джип,който да гори МАЛКО,все пак са два автомобила в едно и защо тръгваш да "рационализираш" едно доказано произведение на автомобилното офф-роуд изкуство.Дизела на 80-тката(1HD-T) НЯМА да ти изгори по-малко от 14-16 в града и 10-12 навън,бензинките са значително по-лакоми ама имат газови уредби.Карай се корабчето и се радвай на сонорния саунд от "машинното".Колкото повече се пипат тия машини, толкова повече се прецакват.Вервай ми!!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ТЛК80 full time

                      Аз сега карам с откачен преден кардан и няма осезаема разлика в разхода. Обаче е осезаемо по-пъргава.
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТЛК80 full time

                        По темата - има готови кит-ове, които се предлагат в Австралия, Сашо Icerunner е дал линк по-горе. Преминаването от full към part time се прави с цел по-голяма надеждност и дори улекотяване, но не и подобрение в разхода. Дори и да има, то ще е незначително, при равни други условия. Като литър в случая е повече от постижение. За цената на всичко останало, не мисля че си заслужава за условията в България.

                        Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                        ...
                        при някои модели е заложено само когато минаваш на понижените предавки(което според мен е малко глупаво) ,при някои има и ключ....
                        Това не е точно така.
                        Моделите за които ти говориш (имах такава, после беше в Алекс, сега в Мишо/ msi200) с виско в раздатката имат инсталация за бутона, просто той липсва. Купуваш (бутон), монтираш иза 2 миниути и си готов. Така направих и аз. Допълнително, чрез разкачане на един куплунг може да имаш блокаж и на бавни само когато ти пожелаеш, а не винаги (което за мен е за предпочитане, особено при моделите с виско в раздатката).

                        Коментар


                        • #13
                          Re: ТЛК80 full time

                          При всички положения, парите за този кит не могат да се избият от разликата в разхода.
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТЛК80 full time

                            Особено ценни мнения. Благодаря ви! Както вече написах- няма да се занимавам с глупости.
                            Тойотата е дизел (1HD-T).В града(Варна) гори около 17-18, а извънградско много зависи от това каква средна скорост се поддържа, но под 13 не пада.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТЛК80 full time

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Това не е точно така.
                              Моделите за които ти говориш (имах такава, после беше в Алекс, сега в Мишо/ msi200) с виско в раздатката имат инсталация за бутона, просто той липсва. Купуваш (бутон), монтираш иза 2 миниути и си готов. Така направих и аз. Допълнително, чрез разкачане на един куплунг може да имаш блокаж и на бавни само когато ти пожелаеш, а не винаги (което за мен е за предпочитане, особено при моделите с виско в раздатката).
                              Яро, как да разбера дали има такава инсталация в раздатката. Иначе 80-тката си има и трите блокажа,като този на раздатката се включва само на бавни и то винаги.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X