Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магистрали и Нуви 255

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Магистрали и Нуви 255

    Пътувах в западна Европа и в Турция с Нуви.
    За града е идеален
    Проблем с магистралите - отбягва ги и ако се кача на тях се мъчи да ме изхвърли.
    Показва, че съм на магистрала, но не може да рутира.
    В Истанбул беше кошмар - в града има няколко магистрали и за да отидеш от едно място на друго трябва да минеш през тях -изхвърля ме веднага и беше сложно, иначе адреса си го намира точно.
    Още един въпрос - за Турция иска "щат" и бая се блъсках да вкарам улица.

    Благодаря предварително
    Последно редактирано от Pacific; 18-05-10, 15:21. Причина: Моля, ползвайте главни букви

  • #2
    До: Магистрали и Нуви 255

    Даваш инстроменти след това настройки после навигация / отбягвания.
    Ако върху магистрала има отметка я махни.
    И проблемите ти ще се оправят.

    Коментар


    • #3
      От: До: Магистрали и Нуви 255

      Благодаря, но това съм го направил - отбягвам само непавирани пътища и фериботи.
      Проблемът е някъде другаде, но не мога да разбера къде.
      Между другото в Турция когато се връщах по моста между Истанбул и Азиатската част Нувито се опитваше да ме вкара в насрещното движение по магистралата.

      Коментар


      • #4
        От: До: Магистрали и Нуви 255

        Предполагам си задал предпочитан маршрут който е Най-бързо.
        Та може и проблема да е в картата.

        Коментар


        • #5
          От: До: Магистрали и Нуви 255

          Благодаря за вниманието.
          Задал съм най-бърз маршрут, но същото става и когато пътувам в Европа /Словакия и Австрия/ - там картата е Сити Навигатор.
          Не знам какво ще стане ако задам най-къс маршрут - логично е магистралата да не е най-късия, но трябва да бъде най-краткия.
          В Турция имах проблем с градовете - задавам град, иска щат. Напиша същото име на града - казва, че такъв няма.

          Коментар


          • #6
            От: Магистрали и Нуви 255

            Възможно е щом те кара по насрещното, да е от проблем с точността на позицията от GPS-а. Сложи машинката някъде другаде, така че да хваща по-добре спътниците.
            Ако шосето е направено с две линии на карта, всяка в различна посока, то като нищо при неточна позиция в посока ляво от движението ти, излиза, че GPS-а си мисли, че ти си в съседното платно и се движиш в обратна посока.

            Коментар


            • #7
              От: Магистрали и Нуви 255

              Хм, не зная.
              Когато ме праща в насрещното платно иска да продължа в посоката в която карам.
              Но това го прави само в Турция.
              В Европа просто иска да излеза от магистралата.

              Коментар


              • #8
                От: Магистрали и Нуви 255

                А случайно да е в пешеходен режим
                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                Коментар


                • #9
                  От: Магистрали и Нуви 255

                  Хе, хе - автомобил

                  Коментар


                  • #10
                    От: Магистрали и Нуви 255

                    Преди десетина дни обикалях из Турция
                    NavCity2009.02 и Нуви 200
                    картата работи чудесно, устройството - също.
                    Отбелязаните проблеми не съм срещал.
                    Това ме навежда на мисълта, че дерта по-вероятно е в устройството, или в настройките му.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Магистрали и Нуви 255

                      Първоначално публикуван от plamen1949 Преглед на мнение
                      Пътувах в западна Европа и в Турция с Нуви.
                      За града е идеален
                      Проблем с магистралите - отбягва ги и ако се кача на тях се мъчи да ме изхвърли.
                      Показва, че съм на магистрала, но не може да рутира.
                      В Истанбул беше кошмар - в града има няколко магистрали и за да отидеш от едно място на друго трябва да минеш през тях -изхвърля ме веднага и беше сложно, иначе адреса си го намира точно.
                      Още един въпрос - за Турция иска "щат" и бая се блъсках да вкарам улица.

                      Благодаря предварително
                      Това червеното някакъв код ли е?

                      Картата на Турция е такава (поне тази която аз имам НавСити 200902) - иска щат вместо град, това не е от Нувито.

                      Според мен най-бързия път е ОК като настройка, не е там проблема.

                      Това с точността на ГПС-а казано от ynorim е интересно, и може би се опитва да те изхвърли от магистралата защото мисли, че си в насрещното... Все пак като засече сателити, виж каква е силата на сигнала и колко метра е грешката.

                      Има една настройка - Show Location - On Roads - пробвай и това.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Магистрали и Нуви 255

                        Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
                        Това червеното някакъв код ли е?

                        Картата на Турция е такава (поне тази която аз имам НавСити 200902) - иска щат вместо град, това не е от Нувито.

                        Според мен най-бързия път е ОК като настройка, не е там проблема.

                        Това с точността на ГПС-а казано от ynorim е интересно, и може би се опитва да те изхвърли от магистралата защото мисли, че си в насрещното... Все пак като засече сателити, виж каква е силата на сигнала и колко метра е грешката.

                        Има една настройка - Show Location - On Roads - пробвай и това.

                        Едва ли проблема е в това, че мисли, че е в насрещното. Реално си го позиционира правилно щом му показва по кой изход да слезе от магистралата. Единственото което се сещам като настройки са - Най-бърз маршрут, отбягването на магистрали да не е отметнато, да е в автомобилен режим, а не пешеходен, камион или нещо друго и май общо взето е това. Друг вариант нещо в картата да не е наред, може например да не са класифицирани пътищата както трябва (пробвай да махнеш всички отбягвания). Това за щат - не съм сигурен, може би не изписваш както трябва името на държавата или самото устройство нещо се бърка, или пак е проблема в картата. Според мен това е най-вероятно - картата не е читава. Пробвай да сложиш някоя друга (по възможност най-новата) и да пробваш с нея.

                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Магистрали и Нуви 255

                          Благодаря на всички.
                          Картата на Турция е турска, а на Европа - инсталираната в нувито.
                          Интересното е, че в Европа отбягва магистралите, следващият път ще опитам като махна всички избягвания.
                          В Турция бяхме и с GSM с навигация - ефектът беше същия, в Западна Европа бяхме с два GPS-а различни марки - ефектът беше същия.
                          Но не е болка за умиране, вке пак върши работа.
                          Още веднъж благодаря на всички за отзивчивостта.
                          В момента съм дал нувито на приятел да пътува, като се върне ще Ви информирам какви карти има в него.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X