Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за раздатка на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за раздатка на УАЗ

    Имам малък проблем-раздатката на УАЗика когато е на бавните и при повече зор-например в пясък-изключва сама-вчера забелязах това на какво се дължи и кое е добре да се подмени за да не изключва?Да кажа че на бързите когато е не изключва-изключва само на бавни и ми връща лоста в неутрално положение.

  • #2
    Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

    Раздатката трябва да се свали и разглоби за да се види какво е износено вътре и да се подмени Ако те интересува питай Голди той продаваше раздатка взимай и слагай пък твоята като я отремонтираш ще ти седи за резервна
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Раздатката трябва да се свали и разглоби за да се види какво е износено вътре и да се подмени Ако те интересува питай Голди той продаваше раздатка взимай и слагай пък твоята като я отремонтираш ще ти седи за резервна
      Аз имам още една раздатка цяла и една в разглобено състояние-но цялата която ми е не знам в какво положение е-може и да не работи.Затова искам да подменя това което трябва и да не изключва.Въпросът ми е ако някой е имал същият проблем и го е ремонтирал-къде е проблема?Какво да търся в магазина ?Има ли опасност ако карам така-изключва ми само на бавните

      Коментар


      • #4
        Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

        Раздатката обикновено изключва при износени зъбни колела в групата на бавните скорости. И отслабнали пружини на фиксаторите.

        Като се сменят износените зъбни колела, е добре да се сменят и всички лагери.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
          Раздатката обикновено изключва при износени зъбни колела в групата на бавните скорости. И отслабнали пружини на фиксаторите.

          Като се сменят износените зъбни колела, е добре да се сменят и всички лагери.

          Забрави да споменеш че трябва да се смени и колата.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Забрави да споменеш че трябва да се смени и колата.
            Благодаря за отговора.Не мисля да си сменям колата.
            Последно редактирано от TRAPERA; 03-03-07, 19:17.

            Коментар


            • #7
              Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

              Е майта де.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                Голди, ти и самолет да подкараш, пак ще му стопиш гъбките
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                  износена е вилката и лагера на привода за задния мост.
                  0888698872
                  0888 69 88 72
                  https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Раздатката обикновено изключва при износени зъбни колела в групата на бавните скорости. И отслабнали пружини на фиксаторите.

                    Като се сменят износените зъбни колела, е добре да се сменят и всички лагери.
                    Да ти кажа,руснака,това го лекува с ... въженце,канап,или квото му попадне под тъка... -връзва лоста за седалката и готово...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Да ти кажа,руснака,това го лекува с ... въженце,канап,или квото му попадне под тъка... -връзва лоста за седалката и готово...
                      А аз съм го виждал и при българина
                      На Зил 157 трупче между седалката и лостетата
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                        аз пък си возя пасажер, и като се наложи ...." дръж лоста на раздатката!!!!" и пак смело на пред!
                        И при мен е същия проблем!!...Някога ще го отстраня но незнам още кога ще е това!
                        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                          А мойта раздатка от (ГАЗ 69) изключва когато карам на бързите скорости и пускам на скорост без газ. Лоста с премества на нулева. Отпред на водача на вилката има една гайка която като я понатегнах започна да изключва по рядко. Ще се оправи ли със смяна на пружините или да предприема по радикални мерки като смяна от нещо друго.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                            Мисля, че проблема при тези раздатки е в правите зъби на колелата, не толкова че се износват или от фиксатори .
                            След като ремунтирахме раздатката(всичко сменихме с ново) след броени дни започна пак да изключва от бавни на неутрална, най-вече при стръмни изкачвания съпроводени с подскачания
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Питане за раздатка на УАЗ 469

                              Първоначално публикуван от biser_kulinov Преглед на мнение
                              износена е вилката и лагера на привода за задния мост.
                              0888698872
                              Благодарности за информацията и помоща колега

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X