Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за раздатка на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Питане за раздатка на УАЗ 469

    Колеги и при мен се появи проблем със изключване на раздатката от бавни към неутрална както при TRAPERA. Забелязах го преди няколко дни в дълбокия сняг /40-50 см./. Демек при много зор и подскоци от буксуването. Смятам да отстраня проблема незабавно щото само като си представя как ми изключва раздатката при стръмно изкачване и пълна кола с хора, направо . Та въпроса ми е към TRAPERA и JC и към всеки друг който има подобен опит. Какво се оказа при Вас?Къде да търся проблема? Сваляне и разглобяване ясно, но на кое да обърна внимание? Предваритолно благодаря!
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #17
      До: Питане за раздатка на УАЗ 469

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Колеги и при мен се появи проблем със изключване на раздатката от бавни към неутрална както при TRAPERA. Забелязах го преди няколко дни в дълбокия сняг /40-50 см./. Демек при много зор и подскоци от буксуването. Смятам да отстраня проблема незабавно щото само като си представя как ми изключва раздатката при стръмно изкачване и пълна кола с хора, направо . Та въпроса ми е към TRAPERA и JC и към всеки друг който има подобен опит. Какво се оказа при Вас?Къде да търся проблема? Сваляне и разглобяване ясно, но на кое да обърна внимание? Предваритолно благодаря!
      Каква е колата и каква раздатката?
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #18
        До: Питане за раздатка на УАЗ 469

        Колега,проблема се решава със смяна на зъбното колело от снимката-номер 54.Това е зъбчатката която включва бързи/неутрал/бавни.Също ако е износена и другата зъбчадка в която се зацепва тази е добре да се смени(номер 53 което по каталога се води "вал за зацепване на заден мост")
        Последно редактирано от м20_маниак; 10-01-08, 19:33.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #19
          До: Питане за раздатка на УАЗ 469

          Много рядко и моята раздатка изключва но няма да я пипам още а ще търся през това време нова някоя забравена по складовете
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #20
            До: Питане за раздатка на УАЗ 469

            Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
            Много рядко и моята раздатка изключва но няма да я пипам още а ще търся през това време нова някоя забравена по складовете
            Такива колкото щеш,ама струват от 6-700 лв. нагоре.
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #21
              До: Питане за раздатка на УАЗ 469

              Колата е УАЗ 3741. Ползва се предимно за лов и малко OFF.
              Благодаря на m20 maniqk за подробната схема и поясненията.
              Колега godech като гледаш за нова раздатка по складовете, гледай за две. Аз също ще си отварям очите за две. Абе като гледам темата май не е толкова рядко явление да ти изключва раздатката.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #22
                До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                Моята и сега си изключва, а всичко е направено както трябва
                sigpic УАЗ-452

                Коментар


                • #23
                  До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                  Новото производство раздатки, което се комплектова с кутията Dymos (Хънтър и Патриот) е излекувано от тези проблеми, без да има някакво изменение в конструкцията на кутията.

                  Просто зъбните колела са с по-точна изработка, по-добри лагери и много добра сглобка на кутията.

                  Моята предишна кутия я излекувахме със смяна на колелата от въпросната група и фиксиране (с по капка от електрожена) на гайките на лагерите. Ако всичко е юстирано както трябва и без луфтове, никога не изключва.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #24
                    До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                    колега Веско несъм много съгласен с теб . При нас в рудника са само хънтери с новите скорости и проблема с изключването си продължава.Да не казвам ,че три от чисто новите със самото си идване показаха този дефект. Аз свалям муфата за бързи и бавни и го качвам на струга и взимам от челото около 2мм. от към скоростите така когато включа бавните муфата преминава до край напред като канала кйто съм вкопал позволява там да застане зегерката на лагера на скоростите.По този начин забите се зацепват на 100%.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                      Факт е че с раздатките ситуацията много се подобри.

                      Трябва да имат в предвид клиентите на "УАЗ", да си купуват раздатки/от новия модел/ след малка консултация.

                      Може да се окаже - или ск.кутия или или раздатката без масло.

                      За хънтара с Арзамас е една, за Dymos друга.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #26
                        До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                        Веско ти даде ли изводи от Dymos-a
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #27
                          До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                          Явно зависи от серията - моята нова раздатка я взех в комплект с кутията през май 2007г. Просто се държи по много различен начин, до сега не се е изключвала нито веднъж и включва много по-сигурно и стегнато.
                          Аз не знам но Сашо може да каже дали са от различни производители....
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #28
                            До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                            имаме два с димос и наистина те включват по добре и по стегнато ,но след извесно време на експлоатация почват да изключват. Можеби това се получава от постоянно включените бавни при нас.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                              При мен раздатката е болно място. Много болно.
                              Изключва от самото начало. След гаранционен ремонт, за дълго време нямах проблеми. После пак и пак ремонт и сега пак изключва. Лошото е започва да зачестява. И сега съм планирал събаряне на раздатката. Имам резервно колелце.
                              Но се замислям за радикална промяна . Вариянтите са три
                              1. Нова СК и раздатка ( Даймос )
                              2. Ремонт на сегашната
                              3. Покупка на тунингована раздатка ( или на само на кит)

                              И трите варианта си имат плюсове и минуси. При точка 3 има и допълнителен бонус. Може да се купи раздатка различен коефицент от щатната. ( до 1:3,16 ) при сегашно 1:1.95

                              Та още се колебая какво да избера. Може би тази тема е подходящо място да попитам за съвет.
                              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                              NULLA TENACI INVIA EST VIA

                              Коментар


                              • #30
                                До: Питане за раздатка на УАЗ 469

                                Да не забравяме,че УАЗ не винаги се натоварват с теглото което е допустимо. Претоварват се.
                                Карат се на смени от различни шофьори.
                                Подлагат се на извънредно големи натоварвания, за които никой не е и мислил да прави изчисления.

                                Не случайно има Арзамазки кутии на по 50 000 до 70 000 км., и най интересното е че не са сваляни на земята.
                                /Не казвам,че кутията е успешна/.
                                Но автомобилите се експлоатират от един водач.

                                Между впрочем сложихме четири 5 степенни кутии производство на "Завод коробок скоростей" на Хънтъри с карбураторни мотори 2890 куб.см вместо Арз.Ск.кутия.
                                Ще ги следим и ще дам информация.

                                Тези кутии са тествани в завода след проблемите с Арзамаските, но тогава така или иначе се търси решение за Патриота, след Симбира.
                                Решението е Dymos, поради близостта на Северсталь с Рекстон.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X