Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2500км стигат ли за разработка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2500км стигат ли за разработка?

    Двигателя е след основен ремонт с нови бутала, нови лагери, нови сегменти и шлайф на блока,нови клапани и нов разпределител вал. До сега повече от 3500 оборота не съм вдигал. Четох че с минерално масло се разработва най-добре, сега съм с 15-40 на Лукойл. След около 200км. трябва да сменя маслото, но какво да сложа? Дали да е минерално и да продължа разработката или полусинтетика 10-40 на Лики Моли?

  • #2
    До: 2500км стигат ли за разработка?

    Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
    Двигателя е след основен ремонт с нови бутала, нови лагери, нови сегменти и шлайф на блока,нови клапани и нов разпределител вал. До сега повече от 3500 оборота не съм вдигал. Четох че с минерално масло се разработва най-добре, сега съм с 15-40 на Лукойл. След около 200км. трябва да сменя маслото, но какво да сложа? Дали да е минерално и да продължа разработката или полусинтетика 10-40 на Лики Моли?
    Това за каква машина става въпрос и колко още искаш да я караш?

    Коментар


    • #3
      До: 2500км стигат ли за разработка?

      Колега аз след пълен основен ремонт бих я щадил поне до около 10 000км.Имам предвид най-вече каране на оптимални обороти-/за 1.7 ВАЗ-мотора те са 2500-3500/.Що се отнася до маслото мисля,че за Ладов мотор Приста-Лидер 15w40 е оптималния вариан между цена и качество.Аз за 8 години изминах почти 250 000км. и друго масло не съм наливал на колите си.За сега нямам оплаквания от него.

      Коментар


      • #4
        До: 2500км стигат ли за разработка?

        Да малко забравих да кажа че е Ладов двигател 1.6 и мисля да го ползвам поне още 100 000км.

        Коментар


        • #5
          До: 2500км стигат ли за разработка?

          Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
          Да малко забравих да кажа че е Ладов двигател 1.6 и мисля да го ползвам поне още 100 000км.
          Дай му газ и не го щади.
          Маслото не е толкоз важно.
          То сега М10 няма от къде да намериш, а той за това е смятан.

          Коментар


          • #6
            До: 2500км стигат ли за разработка?

            Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
            Да малко забравих да кажа че е Ладов двигател 1.6 и мисля да го ползвам поне още 100 000км.
            Ааа щом е 1.6 мотора най-добре е оборотите му при разработка да са в границите 3000-3600об/мин.Просто на 1.6 въртящият му момент е изведен малко по-нависоко спрямо 1.7 и при каране на ниски обороти-/под 2700-2800/ моторът започва да се товари излишно.Е разбира се зависи и с какви дифове си-ако са 4.3 или 4.44 едва ли ще усетиш лесно това за,което пиша.Но по принцип е така:1.6 започва дърпа добре от 3000 до към 5500об/мин.Разбира се горната граница ще я избягваш поне,докато се разработи мотора.

            Коментар


            • #7
              До: 2500км стигат ли за разработка?

              Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
              Двигателя е след основен ремонт с нови бутала, нови лагери, нови сегменти и шлайф на блока,нови клапани и нов разпределител вал. До сега повече от 3500 оборота не съм вдигал. Четох че с минерално масло се разработва най-добре, сега съм с 15-40 на Лукойл. След около 200км. трябва да сменя маслото, но какво да сложа? Дали да е минерално и да продължа разработката или полусинтетика 10-40 на Лики Моли?
              Зависи много и какви части си сложил.

              Коментар


              • #8
                До: 2500км стигат ли за разработка?

                И на мен ми предстои същата работа, само че на 1.7 двигател. Буталата са от разградските, лагерите са прозводство 85-та година от СССР.
                Майстора ми каза, че няма смисъл още на 500 км да сменям първото масло, а чак на 800-1000 км. След това може и на 10000 км. да се сменя, но аз мисля да го сменя след първите 5000 км.
                Това за минералното масло откъде си го чул и каква е теоретичната и практическа обосновка на това твърдение?

                Тъй като ми ремонтират и скоростите, се чудя какво масло да сложа там и дали важи същото за детайлите в скоростната кутия - в случая се сменя само муфата на синхронизатора и две вилки. Предполагам, че там няма смисъл от смяна на маслото някакъв първоначален пробег или греша?
                Александър

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X