Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-практична подредба на багажника!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Най-практична подредба на багажника!?

    Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
    Veni, поне добре ли лепнат за пода ?
    пода на Мерседеса е постлан с мокет.
    Там голямата чанта се държи идеално - като я вдигам, я вдигам с мокета, а той е доста големичък и тежък - S124 -( това е комби).
    Чантата има велкро на дъното и на гърба - независимо как я поставиш - стои си нормално.
    Другата, малката, е в джипа - пода също е с мокет - не е стабилна - основата и е малка, а е относително висока чантата. Превързал съм я с ластик с куки. Може би грешката е в мен - удобно ми е да е вертикална, а не легнала.
    За десетина кинта е чудесна придобивка. Направени са от някакъв материал, който прилича на нетъкан текстил, и отвътре е промазано с нещо. Не съм пробвал, но съм убеден, че може да се ползва като кофа.

    Коментар


    • #32
      До: Най-практична подредба на багажника!?

      Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
      Купих и двете(две чанти за залепване на пода с 2 и с 3 джоба + организатора за багажник който се закача).
      Сигурно утре ще пристигнат и ще направя преди и след фотосесия
      А браво Аз тия дни ще поръчам. Пиши като пристигнат
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #33
        До: Най-практична подредба на багажника!?

        Тъй като обичам да пътувам - често и на големи разстояния, съм си създал собствена организация в багажника. С течение на времето ще търпи развитие, но за сега - толкова.
        Първо - ПОЖАРОГАСИТЕЛЯТ. На няколко пъти съм помагал при гасене на автомобили и съм си мислел, че такива работи се случват само на другите... е, дойде и моят ред... колата ми пламна на Цариградско шосе в движение. Пожарогасителят, който носех не успя да загаси напълно пламъците. Започнаха да спират коли и да ми дават пожарогасители, но... неработещи. В крайна сметка един се оказа годен и свърши работа, но оттогава винаги нося два броя. Единият ми е под седалката...



        ... това в черното калъфче е фенер.
        В задната врата си има отделение за инструменти - там съм добавил още едно-две неща, но за повече няма място. В мрежестият джоб е аптечка(само с лекарства), триъгълник, сигнална жилетка, фолио(животоспасяващо) и още разни дребни неща.



        Багажното отеление съм преградил с предпазна решетка, за да не прелита нищо напред при по-рязко натискане на спирачки(за друго не искам и да мисля). Покрил съм с мокет гърба на задната седалка и целия под на багажника(върху оригиналия мокет), като съм го оставил малко по-широк, така че да се подгъне и да покрие и десетина сантиметра странично. На дължина, го оставих с около тридесет сантиметра по дълъг и го подгъвам при затваряне на задната врата, но така я предпазва от издраскване, а и не позволява на някой дребни неща да се изтъркулят и при отваряне на вратата да паднат.
        Върху мокета сложих гумен леген, който е лесен за почистване(миене), а и може да се слагат и мокри неща върху него.



        В дясно е вторият пожарогасител - и двата са здраво фиксирани, но лесно се вадят.



        В ляво съм закачил две чантички - предната е само с велкро, а задната съм я захванал с ремък, защото тя на практика виси във въздуха.





        Под капака на задната чанта съм сложил втората аптечка - тя е оригинално комплектована(лекарствата и препаратите са в другата), а съм добавил и още някой необходими неща. Вади се лесно - само с дръпване.




        В самата чанта държа - кабели за подаване на ток, въже за теглене и още куп джунджурии, а в кутията, която се вижда зад чантите съм сложил един компресор за гуми.
        Това в жълтия парцал са някой инструменти от първа необходимост - голяма отверка, чук свински опашки и ... динамометричен ключ. Него използвам за затягане на джантите(винаги).

        За сега толкоз... Дано не съм ви досадил много.

        ......
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #34
          До: Най-практична подредба на багажника!?

          Ето ви една много добра идея според мен, стига да намерите кой да ви го ушие...
          Прикачени файлове
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #35
            До: Най-практична подредба на багажника!?

            Харесах един органайзър за гърба на предна седалка на HAMA с термоизолирано отделение и доволно голям.
            Няма да ми пречи - много рядко сме повече от двама.
            Имаше го в Мобиле - БГ за около 15 лв.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #36
              До: Най-практична подредба на багажника!?

              Чета темата и се чудя вие джипове ли карате, или аптека подреждате
              В моята витара всичко е в насипно състояние, и въпреки това каквото ми е потрябвало съм го намирал от първо ровене
              Ама аз съм си палачор, и да ми е разхвърляно и прашасало ми е начин на живот. Пък и си имам достатъчно друга работа, че да отделя няколко часа за подреждане на багажа...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                До: Най-практична подредба на багажника!?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Чета темата и се чудя вие джипове ли карате, или аптека подреждате
                В моята витара всичко е в насипно състояние, и въпреки това каквото ми е потрябвало съм го намирал от първо ровене
                Ама аз съм си палачор, и да ми е разхвърляно и прашасало ми е начин на живот. Пък и си имам достатъчно друга работа, че да отделя няколко часа за подреждане на багажа...
                Напълно те подкрепям колега!

                НО, като качиш жената или не дай боже да отворя багажника пред майка ми... пълен ужас...

                За целта искам да имам няколко чанти където да мога да подреждам всичко. Към момента ползвам една раница от веригите ми.

                Съвсем друг е въпроса, че ваденето и прибирането на нещата по места, мен лично ме бави двойно повече отколкото като са разхвърлени
                One Planet, One Internet!
                We Are All Connected!

                Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                Коментар


                • #38
                  До: Най-практична подредба на багажника!?

                  Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
                  Какви деца колега.. та аз съм почти на 18

                  Колата ми върши работа и трябва да има необходими неща вътре...
                  Надявам се, че колата ти върши работа само от пасажерската седалка.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Най-практична подредба на багажника!?

                    Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                    НО, като качиш жената...
                    През зимата си карах витарата като градска кола, защото нали..., и жената не искаше да се качва в нея. Коментара беше: "Отврат, как да се качав такава кална джипка..." И ме караше да спирам по-далече от фирмата в която работи, че да не я видели колегите

                    Извинявам се за спама...
                    Иначе няма лошо багажа да е организиран и подреден, но това не е по моята част. Ела да видиш като се връщам от разходка която е съчетана и с барбекю-освен в багажника разхвърлян багаж има и по целите задни седалки. Е, веднъж в месеца се сещам да вкарам малко дер.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Най-практична подредба на багажника!?

                      Първоначално публикуван от Спас Спасов
                      Не! Колата си е моя, в момента се явявам на изпити и си я карам чат пат наблизо. Просто идеята за багажното подреждане ми хареса и искам да измисля нещо което да ми върши работа. Само чакам някой който има да даде някакви размери (дължина и ширина) за да знам дали ще ми стане (органайзера за седалка и този за в багажника) - Fiat Punto 99г.?
                      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Най-практична подредба на багажника!?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...., и жената не искаше да се качва в нея. Коментара беше: "Отврат, как да се качав такава кална джипка..." И ме караше да спирам по-далече от фирмата в която работи, че да не я видели колегите.....
                        Хъм, кална ли ....? Вариант 1 - връчваш и кофата и четката, вариант 2 - насочваш я към най-близката автобусна спирка .... Моментално спират да мрънкат!
                        А по темата: обикновено под задната седалка има пространство, в което може да се приберат рядко използваните неща, като кабели, въже и т.н. Моите във Фронтерата оригинално са кухи и са със залепващ се капак. Та там съм натъпкал почти всичко и багажното ми е почти празно.
                        Последно редактирано от kuzdov; 22-05-10, 21:03.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Най-практична подредба на багажника!?

                          В крайна сметка май няма да ми свърши работа несесера който стои на гърба на задната седалка.. Сложих си туба и усилвател, няма място за него! Търсиме нещо друго
                          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най-практична подредба на багажника!?

                            Колега ти с този фиат пунто и тази туба и усилвател ,за какъв багаж мислиш ,а и газовата бутилка ако е там ще трябва да си сложиш едно багажнице отгоре и да си джиткаш ....
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най-практична подредба на багажника!?

                              Чета, и не вярвам на ушите си ...
                              Триъгълника го увий в зеленето елече, и го заври къде да е на задните капаци - врати.
                              Ако в аптечката изобщо имаш нещо, я заври в джоба на своята врата, ако пътуваш обикновенно сам, или в джоба на щурманската, ако постоянно имаш втори човек. А пожарогасителя, ако е дезодорант го изхвърли, ако е истински - къде да е, стига да можеш да го хващаш с ръка, и да напускаш колата с него, както седиш на седалката отпуснат. В смисъл - като заспал.
                              Щом не си професионалист, в никакъв друг случай няма да успееш да го използваш.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най-практична подредба на багажника!?

                                Аз винаги държа два пожарогасителя.Единият ми е в багажника до двигателя а другия е в купето, колата е vw бус.На жената и писна като ходиме по горите да вади смачкани сандвичи от саковете и купих няколко прозрачни пластмасови кутии.от тук :http://vitrinabg.com/category/83/pla...e-kapatsi.html Вършат ми чудесна работа за всякакъв вид багаж.Винаги ми е подредено и се вижда какво има в кутиите.
                                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X