Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени къщи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Дървени къщи?

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    Преди 2-3г. когато трябваше да взимам решение каква да бъде новата къща проверявах цени, свойства .... на де що има на пазара. Тогава излезе, че дървената конструкция нито е по-ефтина, нито по-устойчива, нито има кой в България да я изпълни с достатъчни гаранции за качество. Финландските бяха ужасяващо скъпи. Гледах и Руски и Украински. Някой някъде ми подсказа, че не са им добре пресметнати предварително оразмеряванията с оглед на последващото разсъхване и слягане .... и за капак нашия климат не бил достатъчно студен за дървото.

    Аз почти съм нямал клиент, който първо да не иска сглобяема дървена къща, но обикновено или успявам да ги убедя или те сами се убеждават в написаното от теб. Дървена къща изпълнена както трябва струва по-скъпо от монолитна икономично изпълнение. Има и евтини дървени къщички, например в Брацигово има доста фирми които се занимават с такива неща. Такава къща обаче не си заслужава от гледна точка на инвестиция.

    Скоро мои познати завършиха къща 100 кв. на един етаж + тавански етаж (плоча) с помощта на бригада за около 35 000 лв. - груб строеж + изолации и външни довършителни работи. Вътре си го мажат сами. От там започват и цените на гореспоменатите дървенни "къщи".
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Дървени къщи?

      На един мой приятел, след изсъхване на трупите, се отвориха пролуки между дограмата и конструкцията с размер 10- 12 см., освен това се нацепиха и трупите и между тях на някой места се отвориха фугите, които бяха първоначално запълнени с някакъв специален уплътнител. Това за украинските.
      Иначе докато беше на 5-6 месеца беше много готина и много добре държеше постоянна температура от около 20-22 градуса и зимата, и лятото.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #33
        От: Дървени къщи?

        Дървена къща - смях!Дори бедните ни цигани си зидат тухлички,не ги гледайте нито американците,нито алпийците,едните са прости и ограничени,а другите преспиват по някоя нощ за разнообразие!

        Коментар


        • #34
          От: Дървени къщи?

          Не е точно така, това което работи в Сибир и Скандинавия, не работи тук. Въпрос на климат.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Дървени къщи?

            Е добре де,за какво ти е нещо,което не ти върши работа и ще загубиш от него!?

            Коментар


            • #36
              От: Дървени къщи?

              A какво ви е мнението за къщите с дървени или стоманени носещи конструкции и довършени с гипскартон или там нещо си ?
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #37
                От: Дървени къщи?

                То това е най-лошия вариант!Ако е като тези в скандинавията примерно,на един етаж и всичко от качествен масив,ще е много яко.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Дървени къщи?

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  ... нито има кой в България да я изпълни с достатъчни гаранции за качество. ..
                  За някои видове къщи е вярно, но за други - твърдо не.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Дървени къщи?

                    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                    Фирма "Ерато-лес" Хасково правят дървени къщи ,....П.П. Иначе са готини къщичките
                    Глупости!
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Дървени къщи?

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      .. Дървена къща изпълнена както трябва струва по-скъпо от монолитна икономично изпълнение. ...
                      Айде и да не е по-скъпо, но съизмеримо. Другото са бунгала. Изглеждат като къщи, но са бунгала.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дървени къщи?

                        Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                        Дървена къща - смях!Дори бедните ни цигани си зидат тухлички,не ги гледайте нито американците,нито алпийците,едните са прости и ограничени,а другите преспиват по някоя нощ за разнообразие!
                        Много неаргументирано изказване. Бедните ни цигани строят с тухли по две причини - първата е, че могат лесно да си ги краднат от изоставени къщи и втората, че не горят (съответно - топлят) през зимата.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дървени къщи?

                          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                          A какво ви е мнението за къщите с дървени или стоманени носещи конструкции и довършени с гипскартон или там нещо си ?
                          Тука може да се отвори хубава дискусия, ако поне въпроса беше формулиран като хората.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дървени къщи?

                            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                            То това е най-лошия вариант!Ако е като тези в скандинавията примерно,на един етаж и всичко от качествен масив,ще е много яко.
                            Винаги съм се удивлявал колко лесно се дават мнения в напълно непозната материя....
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Дървени къщи?

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              За някои видове къщи е вярно, но за други - твърдо не.
                              Сигурно си прав, ама нали "парен каша духа!". Аз почти се бях хвърлил на "Нордика". Някак си ми бяха спечелили доверието. Те обаче твърдо отказаха да се занимават с дребни /374 м2/ обекти. И така стигнах до бетоновата конструкция облечена в стиропорови панели. Засега съм доволен. Въпреки непрекъснатата борба с не съвсем желани пернати и космати наематели :-)

                              Някой колега спомена метални конструкции облечени в нещо си. И те някак не си струват. Спестяваш условно месец два максимум и след това остава да тръпнеш от скрита в стените корозия, вибриращи на всяка крачка подове ..... За нашите ширини изглежда бетона е без сериозна конкуренция. Предполагам че зад желязната завеса им излизат скъпо операциите по кофража и декофрирането, но тук това се преглъща. А моите за късмет бяха магьосници. Никой не им откри кусур в последствие.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дървени къщи?

                                Аз не съм фен на металната опорна конструкция.
                                Обаче така и не се разбра какво се разбира под "дървена къща", защото аз мога да изброя няколко различни технологии, чиито продукти влизат в тази категория, но са много, ама много различни...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X