Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени къщи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дървени къщи?

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Аз лично съм визирал в постовете си "Къща от цилиндровани трупи".
    Това първо ми дойде на ум срещу понятието "дървена къща".
    На долните две (от снимките на цезар) им викам "сглобяеми с дървена конструкция".
    Ето това вече е уточнение.
    Моето мнение - такъв тип къщи имат приложение в България само и единствено като ваканционни къщи и то по планините. И още повече където микроклимата го позволява. Друг е въпроса, че няма пожарникар в България, който да одобри това -
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #62
      От: Дървени къщи?

      Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
      Каквато и технология да е - от дървото,само кокошарник или кочина!Особенно пък,ако ти я прави някой нашенец.Моля,моля,такива сладкодумни капацитети знаеш ли колко съм ги слушал и си мисля - е тоя,ако не си вярва е голям актьор.Няма какво да заблуждаваме хората - особенно край морето,дървото не вирее дори за челна дъска на покрив!
      Отново некомпетентно мнение. При това крещящо некомпетентно.

      Всъщност дървото става наистина само за кокошарник или кочина..
      Ето доказателства:




























































      Последно редактирано от CAESAR; 11-06-11, 12:26.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #63
        От: Дървени къщи?

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Ето доказателства:
        Прави впечатление, че около повечето от сниманите красоти естествено виреят иглолистни дървета или брези - значи е студенко там. Аз си мисля , че дървото е жив материал дори и нарязано и обработено. С овлажняването се раздува, като се разсъхне се свива .... и ако някой иска да го ползва за основен строителен материал трябва да се съобразява с това - какво дърво расте естествено наоколо. Тогава има шанс да построи хармонична сграда. И пак се иска истински майсторлък и усещане за душата на дървото. Останалите напъни са обречени на провал по една или друга причина.

        Само за илюстрация - когато строих ми се налагаше да купя наистина качествени греди за тавана на втория етаж. Взех Германски по 900 лв/м3. Обработени, красиви, прави - перфектни с печат и подпис. След 6 месеца престой на сухия таван се бяха осукали на тербушон. А пък мебелите дето ми ги прави майстор Миро от Монтана са си прави и изпънати до ден днешен вече 15 г.

        Много обичам дървото във всичките му приложения, но понеже не му разбирам душата не склоних и няма да се навия да рискувам при конструкция на моята си къща. За нея си трябва нещо неживо за съжаление.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #64
          От: Дървени къщи?

          Имам предвид тези http://www.hubav-dom.com/main/index.php?cmd=panel (примерно) , или изработени със метален скелет Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cross.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5283472
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • #65
            От: Дървени къщи?

            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
            Каквато и технология да е - от дървото,само кокошарник или кочина!Особенно пък,ако ти я прави някой нашенец.Моля,моля,такива сладкодумни капацитети знаеш ли колко съм ги слушал и си мисля - е тоя,ако не си вярва е голям актьор.Няма какво да заблуждаваме хората - особенно край морето,дървото не вирее дори за челна дъска на покрив!
            Да бе , в Несебър и Созопол няма нито една дървена къща на 200 години , пък и море няма..
            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
            WJ 4.7

            Коментар


            • #66
              От: Дървени къщи?

              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
              Имам предвид тези http://www.hubav-dom.com/main/index.php?cmd=panel (примерно) , или изработени със метален скелет [ATTACH=CONFIG]339541[/ATTACH]
              И това нещо го има в строителството. Аз лично не съм привърженик и си имам своите доводи, но в определени случаи е практично и хората го поръчват, а и има хора, които се справят много добре с изпълнението им.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #67
                От: Дървени къщи?

                Какви са недостатъците на този тип конструкции ? Ще е интересно да споделиш доводите си .
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #68
                  От: До: Дървени къщи?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Ако трябва да отговоря на този въпрос със сигурност ще навлезна в конфликт. Познавам фирмата в детайли, познавам продукцията им в това направление и със сигурност не искам повече да я дискутирам.
                  Не ми отговори кое от казаното от мен е глупост ,че не произвеждат къщи или нещо по цената ?
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дървени къщи?

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Прави впечатление, че около повечето от сниманите красоти естествено виреят иглолистни дървета или брези - значи е студенко там. Аз си мисля , че дървото е жив материал дори и нарязано и обработено. С овлажняването се раздува, като се разсъхне се свива .... и ако някой иска да го ползва за основен строителен материал трябва да се съобразява с това - какво дърво расте естествено наоколо. Тогава има шанс да построи хармонична сграда. И пак се иска истински майсторлък и усещане за душата на дървото. Останалите напъни са обречени на провал по една или друга причина.

                    Само за илюстрация - когато строих ми се налагаше да купя наистина качествени греди за тавана на втория етаж. Взех Германски по 900 лв/м3. Обработени, красиви, прави - перфектни с печат и подпис. След 6 месеца престой на сухия таван се бяха осукали на тербушон. А пък мебелите дето ми ги прави майстор Миро от Монтана са си прави и изпънати до ден днешен вече 15 г.

                    Много обичам дървото във всичките му приложения, но понеже не му разбирам душата не склоних и няма да се навия да рискувам при конструкция на моята си къща. За нея си трябва нещо неживо за съжаление.

                    Дървеният материал за наистина сносна дървена къща (тези от примамливите картинки) изобщо не е "онова дърво" т. е. душата му е извадена - ама издъно. То е варено, печено, сушено. Киснато, топено, давено. Импрегнирано, мазано, плескано. И още в този дух...
                    Напрактика, след всичко това, имаме някакъв материал, на основата на естествена дървесна целулоза и на една много интересна цена!
                    А майсторът Миро да е жив и здрав.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дървени къщи?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Дървеният материал за наистина сносна дървена къща (тези от примамливите картинки) изобщо не е "онова дърво" т. е. душата му е извадена - ама издъно. То е варено, печено, сушено. Киснато, топено, давено. Импрегнирано, мазано, плескано. И още в този дух...
                      Напрактика, след всичко това, имаме някакъв материал, на основата на естествена дървесна целулоза и на една много интересна цена!
                      А майсторът Миро да е жив и здрав.
                      Хе хе... И каква е разликата между две иглолистни греди 10/10 см с дължина 4 метра ако едната е импрегнирана с водоразтворим антисептик и неимпрегнирана с нищо. коя и каква душа е извадена - не разбрах. Дървесината вече не е дървесина ли, или какво?
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Дървени къщи?

                        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                        Не ми отговори кое от казаното от мен е глупост ,че не произвеждат къщи или нещо по цената ?
                        Нищо "готино" специално в техните къщи.

                        И изобщо май доста са размити границите за това какво е реклама и какво не във форума.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дървени къщи?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2311[1].jpg
Прегледи:1
Размер:305.2 КБ
ID:5283524Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2319[1].jpg
Прегледи:1
Размер:324.0 КБ
ID:5283523И това не е лош вариант за дървена къща.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дървени къщи?

                            Аз съм работил за кратко във фирма, производител и изпълнител на къщи с дървен скелет. Не бих казал, че къщите се изпълняваха некачествено или материална не се обработваше както трябва. Цените обаче ... Както вече колегите казаха - всичко си има предимства и недостатъци и не случайно в различните краища на България (и света) има разлики в материала и способите за изпълнение. Конкретно за Созополските къщи - те са облицовани с тънки дъсчици, мисля от широколистна дървесина, които в даден момент могат да бъдат подменяни. Относно това, на кой са му хубави и на кой не - отивате във фирмата изпълнител и ги карате да ви покажат колко обекта имат изпълнени и къде се намират. Посещавате 3-4 на случаен принцип и изпълнени по различно време и си правите изводи. Как мислите, дали ще проработи?
                            Александър

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дървени къщи?

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Аз съм работил за кратко във фирма, производител и изпълнител на къщи с дървен скелет. Не бих казал, че къщите се изпълняваха некачествено или материална не се обработваше както трябва. Цените обаче ... Както вече колегите казаха - всичко си има предимства и недостатъци и не случайно в различните краища на България (и света) има разлики в материала и способите за изпълнение. Конкретно за Созополските къщи - те са облицовани с тънки дъсчици, мисля от широколистна дървесина, които в даден момент могат да бъдат подменяни. Относно това, на кой са му хубави и на кой не - отивате във фирмата изпълнител и ги карате да ви покажат колко обекта имат изпълнени и къде се намират. Посещавате 3-4 на случаен принцип и изпълнени по различно време и си правите изводи. Как мислите, дали ще проработи?
                              Ще проработи. Но има и други начини.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Дървени къщи?

                                ........да при мен проработи, просто се отказах. Фирмата беше от Брацигово, но името й не помня.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X