Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

    Здравейте,
    От около 2 месеца ми направи впечатление,че като натисна педала на съединителя(чисто нов,комплект) мотора се обезшумява и сдобива един по-друг и благороден звук!Звука се появява след известен пробег-като загрее маслото в скор.кутия и се чува най-ясно в затворено помещение(гараж).Наподобява почукване,като от разпръсквач.Двама капацитети,на които безрезервно вярвам(единия е Митко-Фулдата)са единодушни,че е от скор.кутия и най-вероятно е лагер на първ.вал,като нямало страшно да се кара така доста време...
    Ще се ослушвам дали звука няма да се увеличи...Слагах добавка на STP(голяма туба),но ефект-никакъв!
    Питането ми е дали има друг лек,освен смяна на лагера,или направо на цялата скор.кутия?И,ако се кара така няма ли да си навлека по-голямо "изваждане"?И от какво друго може да е този шум?
    Маслото в скоростите е ново и каквото трябва-75/90 GL-4
    Ако темата е разисквана-затривайте я!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

    Здрасти колега!И аз съм с 2L-T,само че Ранър!Абсолютно същите симптоми имах и аз преди година,а и мен вещи експерти ме увещаваха,че са скорости-/абе може да си караш,викат,но знай,че са скорости/.Добре обаче,че взе да ми буксува съединител,та реших да го сменя комплект,та дай Корейски Валео/300 лева след пазарлък-комплект/ и какво да видя-спря тракане,спря всичко и така вече 15 и повече хиляди километра....такива работи!!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Здрасти колега!И аз съм с 2L-T,само че Ранър!Абсолютно същите симптоми имах и аз преди година,а и мен вещи експерти ме увещаваха,че са скорости-/абе може да си караш,викат,но знай,че са скорости/.Добре обаче,че взе да ми буксува съединител,та реших да го сменя комплект,та дай Корейски Валео/300 лева след пазарлък-комплект/ и какво да видя-спря тракане,спря всичко и така вече 15 и повече хиляди километра....такива работи!!
      И аз тъкмо смених съединителя-комплект с корейско Валео...
      При теб кога изчезваше шума-при мен изчезва при натиснат съединител...имаше го и преди смяната...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

        Каквото и да смениш шума ще си остане. Поличава се от тракане на зъбчатките на валовете една в друга. Ако много те дразни сложи по сериозно масло.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Каквото и да смениш шума ще си остане. Поличава се от тракане на зъбчатките на валовете една в друга. Ако много те дразни сложи по сериозно масло.
          И аз се замислям за нещо такова...
          Дай идея какво да е маслото?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

            Нямам идея, аз карам само синтетика, и шума не ме дразни, знам от какво е и предпочитам да си трака, но да не се товари кутията.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

              При мен се яви този шум след като смених съединителя, вече тека карам една година.Карай смело хич да не ти пука.
              JSM 0899633364

              Коментар


              • #8
                До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                Е ако е останал шума след смяната на съединителя....нищо.....пак ще си кара още бая време,а при мен изчезваше като натисна съединителя,но аксиалния лагер беше посинял!!!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Е ако е останал шума след смяната на съединителя....нищо.....пак ще си кара още бая време,а при мен изчезваше като натисна съединителя,но аксиалния лагер беше посинял!!!
                  Брех-съвсем ме объркахте!Веднъж шума изчезва след смяна на съединител-комплект,при друг случай се появява след след същата смяна...
                  При мен го имаше и преди да сменя съединителя,но беше по-тих и беше по-скоро шум от аксиалния лагер(стария беше много зле),а сега е като "нежно" чаткане(почукване)...
                  Пак да обърна внимание,че шума изчезва при натискане на съединителя,още с леко обиране на луфта.
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                    Увеличи оборотите на мотора. Лекичко. +200-300 оборота. Ако изчезне , значи Джамбазов е прав. Както обикновенно. На празни обороти мотора не работи равномерно, има една лека задръжка между тактовете, и на празни обороти зъбите тракат заради луфта. По точно, претракват предната и задната страна на зъбите. Просто са доста едри. Само ако знаеш какво тракане се чува от раздатката, като я завъртиш без кардани на празни обороти. Ужас. Амо това го научих по трудния начин. След 4 кратно разглобяване и сглобяване. Нямаше го форума.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                      Другият начин за проверка е като си чука на място, на загряло масло в кутията, без да се натиска съединителя, леко да се даде лоста към четвърта, и ще се случи чудо.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Другият начин за проверка е като си чука на място, на загряло масло в кутията, без да се натиска съединителя, леко да се даде лоста към четвърта, и ще се случи чудо.
                        Хубаво-още днес ще пробвам и ще пиша!
                        А,като увелича оборотите и мотора става по-шумен,та не мога да разбера има ли го,няма ли го звука.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #13
                          До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                          Здравейте, и при мен се получава същия шум като на колегата и като натисна лоста в спряло положение към 4-та шума изчезва.Купих джипката преди една година и я карам все с този шум, дано да кара докато сменя съединителя, който беше сменян преди покупката .

                          Коментар


                          • #14
                            До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                            Здравей колега, няма нищо по-хубаво от шум в скоростите, значи работят. Два пъти отжарях моята, на стария ми "Маверик", подмених всичкилагери, но почти без резултат. Моето мнение е скорости втора ръка или карай докато можеш.

                            Коментар


                            • #15
                              До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                              Ще чука и след смяната на съединителя.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X