Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстни връзки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кръстни връзки!

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Поздравления, че все пак си стигнал до Т. Георгиев. Не знаех, че има недоволни, но след като сме в България - не се учудвам. И все пак Т. Георгиев е най-добрия. Не се водете от слухове и от мрънкалници, а от действителни резултати и опит.
    В моето семейство за последните 10 години:

    - съпруга коленни връзки(от ски) - след консултация с доц.Георгиев - ОТКАЗА да я оперира, пипна нещо по ставата(намести я, беше 8-я месец след случката, първите два от които в гипс), каза да маха ластичната наколенка и да почва активно постепенно натоварване. Резултат към момента - отличен.

    - аз - травма дясна раменна става при падане с ендуро, операция при доц. Георгиев. Въпреки, че му бях в първата стотица на раменните - на втората седмица пак подкарах. Изключително важна е РЕХАБИЛИТАЦИЯТА - може да се умножи по "нула" труда на оператора. Едното не може буз другото!!!!! Преодолявайте болката и раздвижвайте.

    - сина - зверска травма на десен глезен след безумен фри-стайл опит с 350SX. Десният крак беше скъсен с 5 см. в глезена, глезена... нямаше такъв. Има някъде постове от него във форума. Операция от 19:30 вечерта(случката стана в 17:00) до 03:00 през нощта от екипа на проф. Йотов. Раздробен и преместен някъде нагоре към коляното талус. Кило планки, кило винтове. "Анатомически сглобен". С помощта на вярата и ...не знам какво още, талуса оживя, след 3 месеца каране на задна гума на инвалидната количка, активна рехабилитация(една девойка от Хисаря, която беше върнала към живота онзи "сглобен" в Германия военнослужещ след един от взривовете в Ирак), и след 10 месеца(за ужас на майка му) пак се качи на мотора...

    - дъщерята - скъсани по време на футболна среща коленни връзки и част от менискуса(след ЯМР се разбра за второто) - оперира се в екипа на доц.Георгиев... Пак (потретвам) активна рехабилитаци. Сега пак рита футбол, както обикновено, в мъжки срещи.

    Поклон на всички по-горе споменати.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #62
      От: Кръстни връзки!

      Споделям мнението за рехабилитацията,за две седмици активна рехабилитация при д-р Михаил Илиев и вече ходя нормално.На третия ден хвърлих патериците.
      0878535960-Боби
      YAMAHA WR 400
      MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
      SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

      Коментар


      • #63
        От: Кръстни връзки!

        Здравейте, аз имам леко скъсан менискус, мисля да ходя при Антони Георгиев, не знам дали ще съм за операция, но като чета, разбирам че на менискуса махат някакви парченца и всички минават през операции. Някой знае ли горе долу колко струва безкръвна с артроскопия, защото звъннах в клиниката Софиямен но ми казаха че това се уточнява на прегледа, а аз съм далеко от София даже ме болят необяснимо защо 2-те колене, а имам снимка само на едното.

        Коментар


        • #64
          От: Кръстни връзки!

          Почистване на лезии на менискуси при д-р Хубенов е 580 лв. ( с талон от Здравна Каса ) без лечение и рехабилитация. Лечение с кръвна плазма 4 инжекции - 430 лв. Рехабилитация за 1 ден, прави се след артроскопия е 30 лв. почти на всякъде. Това е информация от преди 3 дни.
          LZ1RED

          Коментар


          • #65
            От: Кръстни връзки!

            Така.......да внеса и аз малко яснота за д-р Хубенов.Направих операция при него на 07.01.2015г. след скъсване на пкв.Доволен съм и от него и от рехабилитаторите!За бързото изправяне на крака е абсолютно необходима рехабилитацията.Поне при мен 5 дни бяха достатъчни,но всичко е индивидуално.Цената е 2480лв.На 5-я ден се сваля шината,ако нямате такава шина ви я дават от болницата и след това я връщате.Първите 5 дни рехабилитация са ви безплатни,след това цената е 30лв. на ден.На 12-я ден мисля беше се бие инжекция от кръвна плазма(взема ви се кръв от вената,след това се центруфугира в една машина и ви я бият в коляното),която е безплатна!Ако се наложи курс за лечение от няколко инжекции,както беше при мен,тъй като беше много увреден ставния ми хрущял се бият още три инжекции,като заплащането е 50лв. на инжекция.Успех на всички,които им предстои такава операция!За операцията при д-р Хубенов знам ,че след нея възстановяването е много по-бързо отколкото при д-р Георгиев.Хубенов работи по друг метод с вземането на парче от сухожилието(взема се отпред на коляното от капачката-патерално мисля се казваше).Болката след изтичане на упойката е по-голяма сравнение с тази при Георгиев,но за сметка на това възстановяването е по-бързо.За това всеки сам решава ,къде да направи операцията!Но и това за болката е пак индивидуално.Някои ги боли много,други я приемат нормално.Специално при мен беше нормално,като за след операция.Факт обаче беше ,че не можах да спя през нощта след операцията,защото има болка ,която не е силна но е... как да кажа постоянна и лошото в случая е ,че крака ви е неподвижен,тъй като е в шина.Това е от мен.

            Коментар


            • #66
              От: Кръстни връзки!

              Колега, честита нова кръстна връзка! Желая успех с възстановяването.

              За болката - всеки я усеща различно. Нарича се праг на болка и това е строго индивидуално.
              За възстановяването - аз пък знам точно обратното. При д-р Георгиев методът е по-леко травматичен, възстановява се по-бързо и остават по-малко белези. Имам и преки наблюдения. Аз самият съм правил при д-р Георгиев ПКВ, а мои приятели при него и при д-р Хубенов. Еми и двамата са имали успешни и неуспешни операции. Трудно е да се каже кой е по-добър, но повече слава има Георгиев.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #67
                От: Кръстни връзки!

                Благодаря!Не знам ,кой е по-добър от двамата,но най-важно е да е успешна операцията!И след това всичко вече е индивидуално и зависи най-вече от добре проведена рехабилитация и упражнения от оперирания.

                Коментар


                • #68
                  От: Кръстни връзки!

                  Здравейте,
                  Някой знае ли дали др. Хубенов провежда прегледи в клиниката в Дианабад и при какво работно време?

                  Мерси

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кръстни връзки!

                    Драгалевци в петък но с предварително записан час.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кръстни връзки!

                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      Драгалевци в петък но с предварително записан час.
                      Преглежда в Драгалевци , но само вторник!Тел.:0887936323

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кръстни връзки!

                        Здравейте,
                        специално се регистрирах да напиша , че buferato, които е писал по-горе е прав и че операцията при Хубенов е с по-кратко възстановяване сравнено с при Тони Георгиев.
                        При Хубенов се взема сухожилие от под коляното, което и двата му края са с кост, т.е при имплантирането на сухожилието зарастването е кост с кост, което е по-здраво и по-бързо и позволява по-бързо възстановяване.
                        За съжаление, аз бях по другия метод със сухожилие взето от hamstring-a и преди 2 години я разкъсах връзката и сега се чудя дали да се оперирам при Хубенов или при Мурадев във Света София, където използва модела double bundle и доста наподобява анатомията на оригиналната връзка ...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кръстни връзки!

                          От един месец и аз ходя по мъките да си оправя най-после коляното и направо съм потресен от здравната ни система .Излиза така ,че ако имаш пари и си плащаш навсякъде като поп нещата се получават бързо и ти обръщат внимание ,но ако нямаш финансова възможност какво правим ? Взимам направление за ортопед от личния лекар и отивам при ортопед в моя град .Разказвам му ,че кракът ми е нестабилен ,не мога да го натоварвам и съм нетрудоспособен ,казвам му че имам съмнение за скъсани връзки и/или менискус и го питам за направление за магнитен резонанс .Като чу магнитен резонанс ,почна да ми се сопа ,не можел да ми даде ,трябвало разрешение от здравната каса ,за какво съм отишъл при него . И така ме изпрати ,без дори да си направи труда да ми погледне крака ,да ме питам какви са ми оплакванията ,симптомите .Звъня на друг ортопед в частна клиника да си запиша час за преглед ,питат ме с направление или без ,казвам им с и ми насрочват дата за след 1 месец !Друг доктор ми поиска 3 чифрена сума само за преглед ,а дори нямам резонанс да го погледне .За много хора може би е нормално да си плащат ,а може би и здравната система така е направена ,че ако искаш бърза и адекватна здравна услуга да си платиш и за това добрите специалисти работят на частна практика .Но конкретно в моя случай плащам си съвестно здравните осигуровки и при тази травма оставам без работа поради нетрудоспособност .Трябва да платя минимум 100 лева за прегледи ,300-400 за резонанс ,3000 за операция и 500 за рехабилитация грубо казано и следващите 6 месеца да се възстановявам .Ами ако имам семейство ,деца ,ипотека ,заеми какво правим .НО според доктора не съм спешен случай и нямало направление за мен .Знам ,че нищо ново не казвам ,но това са моите 5 стотинки и не бих платил и стотинка за това което ми се полага .За пример в Германия един човек от семейството ти да се осигурява тези пари се натрупват и при нужда могат да ги ползват всички от семейството .Поздрави !

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кръстни връзки!

                            Ако все някой ще чете тази тема споделям моя опит. От сега казвам, че не рекламирам, а споделям личен опит!
                            Скъсах си връзките на мач по американски футбол със стъпване накриво. Предната беше тотално скъсана, всичко друго беше здраво, после скъсах и менискус щото ми се е**ше(дълга история).
                            Аз се оперирах при Хубенов. Защото ми беше близко рехабилитацията(кв. Драгалевци, моето "село") и чух много добри отзиви. Ходих в Пирогов, където ми казаха, че съм го навехнал, в Дианабад, където ми каза че менискуса ми е скъсан, при Мазнейков, където неговия асистент ми вдигна крака и ми го разклати(исках да му счупа носа, точно в този момент). При Хубенов отидох и с 1 движение ми каза какво съм скъсал, каза ми да не спирам да се движа, за да пазя мускула. След 2 неприятни пункции, защото водата и кръвта не се "изпариха", дойде и моя ред за ЯМР през Здравната каса и с хирурга потвърдихме, че само връзките са заминали и избрахме деня за операция(2 седмици преди операцията скъсах менискуса при вдигане на момиче).
                            Метода при Хубенов е следния - взима сухожилие с кост(от капачката и костта под нея) и я слага вместо връзка, много по-здрава е от изкуствените. Болката е доста по-голяма, но си заслужаваше. В дена след операцията, ме караха да вдигам крака(бедрения мускул ми атрофира и това беше едно изключително болезнено и трудно движение), изправиха ме на крака и ме разхождаха из болницата, само със шина, без патерици или чужда помощ и ми забраниха да се подпирам. Имам няколко познати с оперирани връзки, които се оперираха по други методи и ходиха с патерици със седмици. На шестия ден ми взеха шината и ме караха да се качвам по стълби, трудно, но приятно постижение. На 12-тия ден ми махнаха и шевовете и ме пратиха на рехабилитация. Рехабилитаторите са супер приятни хора и много опитни.
                            На 40-тия ден, кляках с доста сериозни тежести, без да се чувствам некомфортно, но намерете фитнес, където има щанга с релси, така няма как да ви избяга ако ви изпусне коляното и да си навредите. На 2-рия месец походката ми беше идеална, без да куцам и т.н., около 4тия месец, вече тичах леко на пътеката, но прекъснах фитнеса не по свое желание. Помнете, че рехабилитацията и възвръщането на мускулите и гъвкавостта на коляното е 80% от здравото коляно след такава операция.
                            Познавам няколко човека, които се оперираха на други места, по различни методи и ходиха с патерици, шини, гипсове със седмици.
                            Тази зима се сцепих да карам ски извън пистите, както и по тях. Скачах, падах, влизах с приятна скорост в завоите, но нямам никакви проблеми с коляното, понякога се натоварва, но е напълно нормално, ако цяло лято се возиш в колата и седиш в офиса. Имайки на предвид, че съм с 2 пъти разтегнати връзки (кръстни и странични) и 1 път скъсани на другия крак, смея да кажа, че съм изключително доволен и благодарен, че мога да се забавлявам без да се ограничавам.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X