Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстни връзки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кръстни връзки!

    Здравейте,
    пускам тази тема, понеже си е доста актуална за спорта! Идеята е, ако има колеги, които вече са минали през подобен период, да споделят неща като при кои специалисти са ходили, какви манипулации са направили.
    Ако здравната ни система функционираше нормално и всички доктори бяха компетентни и съвестни нямаше нужда от подобна тема.
    Аз започнах горчивия си опит във Военна болница, където първият ми преглед протече с повдигане на рамене от страна на доктора и нежелание за каквото и да било действие, докато не се уточни съответната сума, въпреки направлението, с което отидох. Вадих му думите с чингел от устата и т.н.т
    Последно редактирано от viki terzieva; 17-05-10, 16:55.
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Кръстни връзки!

    Отивай при доктор Мазнейков. Болница "Света София" е негова, и се намира на бул."България"104 , по посока кв.Бояна малко след сервиза за гуми (Друмник, ако не бъркам). Две операции имам при него, като първата беше на предни кръстни връзки, а в момента хода там на инжекции. Има и много добър възстановителен център. В София има още един доктор с частна клиника- Тони Георгиев, чувал съм добри отзиви за него, но нямам лични наблюдения. Не ти препоръчвам да експериментираш с други, освен с тези двамата. Телефона за връзка с болницата на др. Мазнейков е 02/8184600.
    Последно редактирано от viki terzieva; 17-05-10, 16:56.
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

    Коментар


    • #3
      До: Кръстни връзки!

      Мой приятел имеше скъсани такива и го оперираха силно успешно. Сега играе футбол,като за световно. Ако се интересуваш, свържи се с него,че съм забравил подробностите по процедурите.
      Милен се казва, 0887 575631
      пп: познавам и доктора,ако е от значение

      Коментар


      • #4
        До: Кръстни връзки!

        То някъде вече имаше тема за тези травми и възстановяването след това.

        Иначе при моето проучване миналата година установих, че в София общо взето има 4 доктора, които се занимават активно с кърпеж на колене:

        Хубенов (Дианабад?)
        Мазнейков (не знам къде точно работи)
        Георгиев (Военна болница и Св. Панталеймон)
        Чанков (клиника Вита)

        Доколкото знам всичките са кадрували при Шойлев в Дианабад. Мен лично ме прави Чанков - реконструкция на ПКВ (със сухожилие от капачката), зашиване на вътрешна и изрязване на менискус. Самата операция беше около 2200лв - такса на клиниката допълнително към направлението 400лв, 1500лв импланти (демек пирони) и 300лв ядрено-магнитен резонанс (не е задължителен, ама аз си направих за всеки случай за по-добра диагностика).

        Като бръкнаха установиха и че задната кръстна връзка е отлепена наполовина. След операцията трябваше да стоя 40-ина дни обездвижен. Преди операцията още 10-ина. След което ми се разгони фамилията докато се раздвижа. Имаше много физиотерапия и рехабилитация и много болка. Днес, 8 месеца след операцията, общо взето съм добре. Почти съм си възстановил мускулната маса. Единственото, което още не мога да правя е да клякам, но и там напредвам бавно. Започнах да карам преди около месец. Реално можеше и по-рано, но не исках да рискувам.

        Простата истина, която всички повтарят, е че рехабилитацията е важна поне колкото и самата операция. Моят скромен опит ме кара да мисля, че е баш така.

        Коментар


        • #5
          До: Кръстни връзки!

          Мазнейков почти осакати мое бившо гадже, заради пренебрежително отношение, иначе може да е способен. Докато по препоръка на колега, спортния лекар в зимния дворец, за по-малко от 3 седмици реши проблема. Много човешко отношение, даже в момента не се сещам фамилията му - от първия разговор настоя на малко име, Виктор.

          Коментар


          • #6
            До: Кръстни връзки!

            Мазнейков е крадец, стойте далеч от него.
            Преди 7 години паднах със ски на Банско в следствие ми бяха разкъсани менискуси, частично скъсана предна кръстна връзка и разни разкъсвания по ставаната капсула. По спешност ме приеха в клиниката в Горна Баня Мазнейков беше дежурен. Оперира ме на следващият ден, той и дежурният екип се занимаваха само с менискусите и не остана време за ПКВ. Мазнейков ми каза, че ПКВ ще я оперира след 40 дни и за целта трябва да платя имплантите. Тогава бяха около 700 лв. Платих имплантите преди втората операция в фирмата, която ми беше посочил. По време на втората ми операция се занимаваха с разни останки от менискусите и той реши, че няма нужда от реконструкция на ПКВ защото на скъсаното място от връзката било пораснало нова тъкан и всичко било наред. След няколко дни като ме изписаха аз поставих въпроса за парите ми и той най-нагло ми каза да забравя за тях, и едва ли не ме изгони на бързо.
            Преди 2 години скъсах въпросната ПКВ слизайки от едно стъпало, стъпих на криво и падайки се скъса, през цялото време коляното ми беше хлабаво и не можех да спортувам както преди. Третата операция на коляното ми беше преди 2 години във Военна Болница д-р. Тони Георгиев я направи перфектно, системата по, която работят сега е риджи-фикс. Фиксовете или имплантите струваха 1700 лв. След операцията се наложи да съм обездвижен 40 дена. Рехабилитацията беше болезнена и бавна заради атрофията на мускулите. Въпреки това сега 2 години по-късно мога да се похваля, че си имам едно здраво коляно ( най-накрая )
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              До: Кръстни връзки!

              Тони Георгиев-ВМА
              Чочо Чанков-Вита
              Лъчо Захариев-2-ра травматология Пирогов

              Първите двама също са от Пироговската школа /махнаха се преди около 3 години/. Успех!

              Коментар


              • #8
                До: Кръстни връзки!

                Мненията в подобни теми са силно субективни, но при отсъствие на друга информация....
                След едни холивудски изпълнения по склоновете на вр. Елбрус бях опериран от Д-р Дамянов и Д-р Хубенов в Дианабад. Определено мога да кажа само добри неща за екипа. Най-важното е сериозното отношение към рехабилитацията след това. Не го подценявайте - по важно е от операцията!
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Кръстни връзки!

                  Точно преди 1г. и 2м. след елементарно приземяване на крака от височина около 0,50-1метър открих сезона. Отидох в частна клиника в Плевен за преглед и попаднах на д-р Р.Халваджиян. След преглед ми каза на другия ден в болницата/частна/ да отида за изчистване на част от менискус и след това ще направи оглед за крайна диагноза. Първата операция бе с артроскопия/ само две дупки и с камера/ и след като ми изчисти менискуса заяви категорично, че имам скъсана ПКВ. Даже и ми даде запис на диск от операцията. Разбрахме се да му се обадя след месец за втора интервенция. Като всеки българин /Тома неверни/ занесох диска да го гледа друг ортопед в Плевен/пак име в областа/. Оказа се, че д-р Халваджиян ми е поставил точна диагноза и първата интервенция е била на ниво. И така май месец преминах втората операция за възстановяване на ПКВ по ръководството на немски доктор който въвеждаше заедно с моя доктор нов метод на опериране с цел по-бързо възстановяване. Операцията бе успешна. Около 40 дена носех лонгета, като първите 2-3 седмици бе блокирана в изправено положение, след което на всяка седмица увеличавахме ъгъла на сгъване. В края на втория месец започнах реахабелитация, но там не бе добра специалистаката и от моя страна бях малко нехаен. Резултата е- невъзможност да сгъна крака докрай. Но въпреки това в края на август се качих да покарам.
                  Всичко на всичко платих болничен престой по 10лв на ден и 1100лв за консумативите. Но отношението в болницата бе на изключително ниво.
                  [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кръстни връзки!

                    Това, което знам е, че д-р Тони Георгиев е най-добрият в тази обалст. Аз не съм оперирал при него, но много мои приятели са оперирани при него и в момента нямат никакви проблеми с колената. Последният беше преди няколко месеца. Все пак школата на д-р Шойлев си остава най-добрата
                    Последно редактирано от viki terzieva; 31-05-10, 08:28.
                    Иво Георгиев
                    Gworkshop

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кръстни връзки!

                      Благодаря за информацията на всички, не очаквах да има толкова пострадали уви ...
                      Във военна болница започнах лечението при д-р Лазаров, може би добър специалист, но изключително дръпнат и неразговорлив, което ме накара днес да отида до Горна баня за второ мнение. Там ме прегледа д-р Кацарова, понатисна ме доста, което не знам колко удачно беше едва една седмица след контузията, но поне ме зарадва като каза, че най-вероятно имам само частични разкъсвания и ПКВ и минискус са здрави, но ще може да каже със сигурност след 20 дни, когато ще може да ми напъне крака доста повече.
                      Много добри отзиви чух за Тони Георгиев, а и кабинетът му е до този на Лазаров. Ако нещата опрат до операция, явно е добър вариант.

                      ПП
                      Някой да е късал връзки със скоби Астерикс?
                      Последно редактирано от viki terzieva; 31-05-10, 08:28. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише винаги отделно от глагола - като "не знам", например
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кръстни връзки!

                        Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
                        ПП
                        Някой да е късал връзки със скоби Астерикс?
                        Май Жасмин от Crazy Job, ама скъса ли, разтегна ли, не знам
                        Последно редактирано от viki terzieva; 31-05-10, 08:26.
                        Иво Георгиев
                        Gworkshop

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кръстни връзки!

                          Мен ме оперира д-р Чанков и д-р Райков, докато бяха още в Пирогов.
                          Следващата операция беше във Вита.
                          Не бяха връзки, а събираха надробено коляно.

                          За съжаление аз подцених рехабилитацията и сега имам ядове.

                          Доста информация може да се получи и тук :

                          http://www.orthopaedics.bg/

                          както и да изпратите запитване директно до хирурзите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Кръстни връзки!

                            Не ходи при Мазнейков ако не искаш да осакатееш срещу една камара пари, които този наглец ще ти вземе.

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Кръстни връзки!

                              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                              Мазнейков е крадец, стойте далеч от него.
                              Преди 7 години паднах със ски на Банско в следствие ми бяха разкъсани менискуси, частично скъсана предна кръстна връзка и разни разкъсвания по ставаната капсула. По спешност ме приеха в клиниката в Горна Баня Мазнейков беше дежурен. Оперира ме на следващият ден, той и дежурният екип се занимаваха само с менискусите и не остана време за ПКВ. Мазнейков ми каза, че ПКВ ще я оперира след 40 дни и за целта трябва да платя имплантите. Тогава бяха около 700 лв. Платих имплантите преди втората операция в фирмата, която ми беше посочил. По време на втората ми операция се занимаваха с разни останки от менискусите и той реши, че няма нужда от реконструкция на ПКВ защото на скъсаното място от връзката било пораснало нова тъкан и всичко било наред. След няколко дни като ме изписаха аз поставих въпроса за парите ми и той най-нагло ми каза да забравя за тях, и едва ли не ме изгони на бързо.
                              Преди 2 години скъсах въпросната ПКВ слизайки от едно стъпало, стъпих на криво и падайки се скъса, през цялото време коляното ми беше хлабаво и не можех да спортувам както преди. Третата операция на коляното ми беше преди 2 години във Военна Болница д-р. Тони Георгиев я направи перфектно, системата по, която работят сега е риджи-фикс. Фиксовете или имплантите струваха 1700 лв. След операцията се наложи да съм обездвижен 40 дена. Рехабилитацията беше болезнена и бавна заради атрофията на мускулите. Въпреки това сега 2 години по-късно мога да се похваля, че си имам едно здраво коляно ( най-накрая )
                              Абсолютно вярно. Не ходи при този некадърник и крадец.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 14-11-10, 17:03.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X