Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстни връзки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кръстни връзки!

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Колега, радвам се, че си доволен от направената интервенция. Само ще ти дам темата за цените от друга гледна точка: Допускаш ли, че операцията може да се прави по различен метод при различни аксесоари и материали?
    Би ли могъл малко да конкретизираш разликите. Питам, защото зная, че при Тони Геовргиев операцията не минава през здравната каса, а за мен е доста трудно да намеря 5 000 лв. за операция както се тврди, че е тарифата на д-р Георгиев.

    Макар, че при мен не е минал ядрено-магнитния резонанс и все още не знам дали съм за подобни интервенции(стискам палци да не се наложи). Доколкото знам при д-р Хубенов в Дианабад операцията илиза около 1650 лв., след като е минала през здравната каса.

    А тук можете да намерите информация за това какво представлява самата операция:

    http://krustni-vruzki.hit.bg/
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #32
      От: Кръстни връзки!

      Мога да дам информация отпреди точно една година. При д-р Тони Георгиев може да се направи операция и през и без Здравната каса.
      Доплащането, когато минава през касата е около 1800 лв. и това са за RigidFix имплантите. Сумата се плаща във фирмата-вносител. При доктора се носи само документ за платените материали и се заплащат стандартните държавни такси за болничен престой. Никакви други пари не се взимат.

      Клиниката във Военна болница е хипер-модерна. Влизайки вътре имаш усещането, че не си в България. Толкова перфектни болнични условия аз никъде другаде не съм виждал. Това е. Така че това, че д-р Тони Георгиев не работи със здравната каса не отговаря на истината.

      Другото, което човек трябва да похарчи е да си вземе патерици и шина. Може и втора ръка или назаем. С това се изчерпват разходите по операцията. След нея има малко разходи за рехабилитация, но те са малки. Най-важното нещо след операцията е старанието при физическите упражнения - всеки ден, по много и постоянно! Това е тайната на бързото изправяне на крака. Аз лично на 3-ия месец след операцията тичах лекичко в парка по 3 км през 2 дни. Малко преди 6-ия месец започнах да играя баскетбол с шина. На 8-ия вече не се спирах, а след година забравих, че съм бил опериран. Мой приятел пък на 11-ия месец след операцията при д-р Тони Георгиев стана европейски вицешампион по таекуон-до. Всичко е до старание и воля.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #33
        От: Кръстни връзки!

        Здравейте,да споделя и моя опит.
        Направих си операция на ПКВ на 15 февруари,при д-р Халваджиян.В момента вече ходя без никаква шина,от другата седмица влизам във фитнеса.Миналата седмица карах 300 километра мотора(по асфалт),след 4 месеца ще мога да карам на крос.
        Операцията струва 1350 лева всичко(импланти+300 такса на болницата),+още около 80 лева за лекарства за разреждане на кръвта.Забравих да кажа че ,имах и направление.
        Възхитен съм от доктора и от персонала на болницата,и от самата болница.Такова отношение не съм получавал на друго място(Пирогов,ИСУЛ и т.н),за други частни клиники не мога да коментирам.
        Преди операцията ходих да се консултирам и при доцент Тони Георгиев(не ми се искаше да е вярно че съм скъсал връзки) операцията при него струва около 2700 лева с направление.Разликата се получава от това че,той използва двойни импланти(не съм сигурен че това е най-точното описание).
        Така,защо избрах д-р Халваджиян,защото възтановяването е по-бързо,пълно спортно натоварване след 5 месеца,при доцент Георгиев след 9 месеца.
        До колкото прочетох разлика в здравината на връзката няма,просто различна технология.Между другото имплантите са на една и съща фирма.
        Надявам се да съм бил полезен.
        Поздрави,

        Коментар


        • #34
          От: Кръстни връзки!

          Забравих да напиша че д-р Халваджиян,дава и шината безплатно.После му се връща.

          Поздрави,

          Коментар


          • #35
            От: Кръстни връзки!

            Аз си правих артроскопия при Динко Хубенов в края на март.2011. Преди това бях ходил Тони Коляното, който ми каза, че "нищо ми няма". Всъщност не беше нищо, но както и да е. Не казвам нищо лошо за Тони - вероятно по негово мнение не съм бил чак толкова за операция, но на мен все пак ми беше дискомфортно - нито можах да карам ски, нито пък играех мач от няколко месеца, защото при определени положения коляното ми направо "изпускаше".
            Както и да е - При Хубенов има начин да се мине изцяло през здравната каса - операцията се прави в клиниката в Дианабад, но аз бях чел някои негативни мнения за там и предпочетох да доплатя 500 лева и да ми я направи в една малка, частна клиника в София - Света Богородица.
            Минаха вече почти 3 месеца и коляното ми определено е в по-добро състояние, отколкото беше през зимата, но още не съм на 100% възстановен. По мое мнение Динко Хубенов е варианта за хора, които не могат да си позволят да плащат много. Формулата, обаче е ясна - Не плащаш - чакаш. Плащаш - не чакаш.
            Специално съм питал дали правят интервенции и по раменете. Отговорът е ясно ДА. Артроскопията се прави на стави, явно без значение дали са коленни, раменни и т.н.
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #36
              От: Кръстни връзки!

              Съгласен съм, че Хубенов е по-евтиния вариант.
              До колкото познавам д-р Т. Георгиев, ако е казал, че не си за операция, значи са ти били частично разкъсани връзките/та. Това значи, че наистина си можел да минеш без операция, но както и да е - направил си я. Три месеца след операцията е твърде рано да си добре. Пък и след операцията при д-р Хубенов, която е по малко по-различна технология, периода на възстановяване е малко по-голям. Така че скоро започваш да тичаш бавно по 2-3 км, успоредно упражнения във фитнеса, каране на колело и т.н. към 6-ия месец ще си съвсем добре и започвай да спортуваш редовно. До 12-ия месец все пак внимателно.

              Сега е много важно да правиш и стречинг, така че да не ти остане единия крак по-малко подвижен в ставата от другия. По-късно ще е късно.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #37
                От: Кръстни връзки!

                Искам да доуточня, че всъщност нямах проблеми с кръстни връзки или менискуси, а някакви калцирания по хрущялите. Мисълта ми е, че моят проблем наистина е значително по-малък от някои от описаните в темата, но покрай него съм натрупал опит, на база на който мога да се изкажа за тези 2 капацитета (в истинския смисъл на думата).
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #38
                  От: Кръстни връзки!

                  Темата беше за кръстни връзки и затова реших, че се изказваш. В интерес на истината кръстните връзки са нещо напълно различно и няма начин да си правиш изводи по операцията на Хубенов за това как работи д-р Георгиев.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кръстни връзки!

                    Добре,а при д-р Тони Георгиев каква ще е цената на артроскопия със здравна и без здравна каса?щом му е по модерна апаратурата?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кръстни връзки!

                      Преди година материалите бяха около 1800 лв. Останалото по каса. А, може би шина и патерици също трябва да се вземат назаем или да се купят. Без каса беше около 5000 лв.

                      Междувременно цените може да са се променили.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кръстни връзки!

                        Все пак обаче човека пита за артроскопия, което е далеч по-различна операция от скъсани кръстни връзки, така че е най-добре да се пита в дианабад.

                        Аз тамън минах физотерапия средата на юни, почнах да си оправям коляното, да го чувствам по-раздвижено и взех, че се пребих с ендурото. Сега съм пак на нивото от преди физиотерапията и дори с леко качване на Мусала в събота на три пъти ми се сецва зверски коляното и болката не е никак приятна. Поне сега знам, че не трябва да се бърза с прекомерно натоварване и ако се налага каквато и да е хирургическа интервенция, то е най-добре да не се прави лятото по жегите.

                        Междувременно научих и за един ортопед, който има клиника в Щутгард, но в момента отваря и такава в София. Мисля минимум профилактично да го посетя, а като имам и конкретна информация ще споделя тук.
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кръстни връзки!

                          Моето коляно пострада (усука се) при едно пешеходно слизане от планината по изровени от пороите стръмни участъци.
                          Лекуваха ме в 2 ортопедични кабинета, но както се оказа, с неправилна диагноза. Освен болките и подуването (търпяха се), коляното ми започна да не се изправя, а и да се сгъва внезапно, както си ходя, та падах няколко пъти на улицата. Слизане по стълби - само настрани, като здравия крак да е опорен.

                          Излекува ме (хондропластика на увредените участъци по техника на микрофрактурите + парциална медиална менисцектомия) д-р Мазнейков в МБАЛ"Света София". Болницата е съвсем нова и с напълно съвременно оборудване. Работи със здравната каса.
                          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кръстни връзки!

                            Значи и аз да си кажа . Ноември месец ми оперираха дясното коляно. Имах скъсана предна кръстна връзка, медиална кръстна връзка и разкъсан менискус на дясното коляно. Оперираха ме в клиниката на доц. д-р Тони Гьоргиев. Мога да кажа само добри думи за лекари санитари и условия в клиниката. На 30-тия ден захвърлих патериците (като още на 15-тия ден след операцията бях стигнал 105 градуса сгъване на коляното и се движех из къщи без помощни средства) засега нямам забележки . Дори в събота, както си стоях на ръба на едно дере с мотора и някак си изгубих равновесие. Крака ми остана заклещен между един клон , мотора и моите 100 килограма в три различни дирекции. Болка се възвърна, но не чуствам коляното нестабилно, както преди операцията а днес вече и болката почти нацяло отшумя. Друг + за клиниката на Тони Гьоргиев е , че почти всички спортисти минават през нея (значи специалистите са на нужното ниво) за такива интервенции и работят по здравна каса. Дано на никой не му се налага да я посещава все пак .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кръстни връзки!

                              Колеги,

                              след 10 дни ми предстой операция при доц. Тони Георгиев, та исках да попитам случайно дали някой има една шарнирна шина да даде назаем/поднаем за около 2 месеца, защото доста от писалите в темта са минали през Тони Георгиев.

                              Принципно съм висок 178 см (по последна лична карта) и шината, за която настоява Тони Георгиев е с шарнир отстрани, който определя градусите и хавлиен плат отвътре(за второто настоявал много). Радиуса на крака, измерен около капачката ми е 370 мм, предполагам, че съм някъде за М размер.

                              Та, ако някой има желание и възможност може да ми пише ЛС или да звънне (0888 012 739).

                              Благодаря предварително!
                              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Кръстни връзки!

                                Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                                Това, което знам е, че д-р Тони Георгиев е най-добрият в тази обалст. Аз не съм оперирал при него, но много мои приятели са оперирани при него и в момента нямат никакви проблеми с колената. Последният беше преди няколко месеца. Все пак школата на д-р Шойлев си остава най-добрата
                                Няма такава "школа",но за мъртвите можем да говорим само хубаво ,или нищо.
                                По скоро Т.Георгиев е немски специализант и на база много опит вече, и добър ортопед.
                                Ставите особенно колянната е много сложна и деликатна работа,по скоро бих се изразил така;
                                всичко е ген.Едни страдаме, други се спукват да мачкат ставите и им няма нищо.
                                Така,че за другите доктори не можем да говорим с пренебрежение.Вярно правят грешки,но кой ли доктор не ги е правил.?
                                пс.За да нямате проблеми единствения лек е :не оставяйте мускулатурата на краката да атрофира,мачкайте краката яко с тежести на 100% от възможностите ви и риска от травми ще е нищожен.
                                Няма здрава къща без яки основи.
                                ПАВКО
                                0888802068

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X