Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

    Здравейте,ще можете ли да ми кажете коя от тези две марки коли е по подходяща за оффроуд на средно проходими терени.Защото все още съм начинаещ в тази област и искам да започна с нещо от тези двете коли и не мога да взема решение.

  • #2
    До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

    Първоначално публикуван от offroad_mania Преглед на мнение
    Здравейте,ще можете ли да ми кажете коя от тези две марки коли е по подходяща за оффроуд на средно проходими терени.Защото все още съм начинаещ в тази област и искам да започна с нещо от тези двете коли и не мога да взема решение.
    Колега за мен,като че ли Пандичката е по-проходима спрямо Джъстито.Това е така поради чисто геометрични причини-по-късичка е и е малко по-височка.Субаруто пък е доста престижна марка и ако малко от малко попаднеш на добър екземпляр ще ти служи дълго време и ще сменяш само консумативи.Каквато и машинка да вземеш,обаче силно ти препоръчвам веднага да и поставиш сериозна подкартерна защита,тъй като и двете са с малък клиренс от порядъка на 160-170мм. и ударите отдолу ще са чести.

    Коментар


    • #3
      До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

      Карал съм Сеат Марбела която е на базата на Панда и мога да кажа само хубави неща за проходимостта и въпреки, че беше само с предно предаване. Много добре върви в дълбока кал. До колкото знам двойното предаване на Пандата е разработка на Щайер което е още един плюс.
      DEFENDER 110 - 300TDI
      LZ1CCD

      Коментар


      • #4
        До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

        Пандата върви много добре по черно, кал и сняг заради малкото тегло. Поддръжката струва малко, корозират обаче доста. Читавите държат цена, но пак са в пъти по-евтини от Нива,примерно. А върши горе-долу същата работа.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

          Пандата, според мен е по-удачният вариант. Мой приятел имаше
          и работата му е звързана с много пътувания по черен път,
          софт офроуд и му вършеше перфектна работа. Смени я не защото не е проходима, а просто започна да товари повече от 2 човека и малко се задъхва.А не на последно място мисля, че като поддръжка и намиране на части ще е по-удачно от Субарото което си е скъпо за поддръжка, ако се строши нещо.
          VAZ 21214-Niva
          Grand Vitara 2.0 i V6 DB

          Коментар


          • #6
            До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

            Като чета отзивите колега май наистина Пандичката ще е по-удачния вариант за твоите цели.А и както вече писах и аз я предпочитам пред Джъстито.

            Коментар


            • #7
              До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

              Ползвал съм Панда 4х4 в средно тежки условия, на малко сняг и много кал. Имам добро мнение за нея - катери яко, учудващо проходима, рядко се чупи. Ходовата конструкция е Щаер. Доколкото помня, моторът беше 1.8 или 2 литра (беше специален модел за италианската провинциална полиция).
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                Колега, нито пандата,нито джъстито става за оф роуд.Джъстито е определено по-здраво,но неговата система си е система за асвалт.И двете коли имат подкартерна защита.Пандата няма никаква проходимост 13см клиренс.Всяка една лада се справя много по-добре.Единствено пандата има предимство на сняг.Но е толкова кекава като автомобил,че на всяко влизане в гората ще ти се чупи по нещо.А части за панда няма.Ако намериш някакви те ще са такива боклуци,че след месец , два пак ще се наложи смяна.На дълбока кал е просто трагична.По-добре се орентирай към самурай,горе-долу същите пари.

                Коментар


                • #9
                  До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                  Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
                  Колега, нито пандата,нито джъстито става за оф роуд.Джъстито е определено по-здраво,но неговата система си е система за асвалт.И двете коли имат подкартерна защита.Пандата няма никаква проходимост 13см клиренс.Всяка една лада се справя много по-добре.Единствено пандата има предимство на сняг.Но е толкова кекава като автомобил,че на всяко влизане в гората ще ти се чупи по нещо.А части за панда няма.Ако намериш някакви те ще са такива боклуци,че след месец , два пак ще се наложи смяна.На дълбока кал е просто трагична.По-добре се орентирай към самурай,горе-долу същите пари.
                  Колега по принцип си съвършено прав,но човека иска автомобилче 4х4 за съвсем лек оф-роуд.Под такъв аз разбирам примерно да може да излезе от даден черен път,като завали дъжд,да отиде до близкия язовир за риба,да стигне до вила в краен квартал,когато пътят е заледен и т.н.Та за такива работи според мен е предназначена Пандата.Иначе,ако колегата мисли да я ползва за нещо по-сериозно от това едва ли ще му върши работа.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                    Ако позволите бих добавил към същия клас и Ситроех АХ 4х4
                    Такъв купих преди около 4г на баща ми да си ходи на вилата по черно.. аз лично последните зими съм я карал като падне хубав сняг - Варна-Обзор има доста гадни местенца.. а до строежа се минаваше и през кален участък - със сигурност не съм останал никъде А и тази зима във Варна знаете какво беше.. не е спирал Мотора е 1.4 бензин и за това купе е предостатъчен А и като возия според мен е по добър от Пандата..
                    Мисля че колега от форума май продаваше един ?
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                      Толкова трошливо возило , като пандата не съм имал . В момента се наказах с един Сеат Тера на базата на Панда . Какъв оффроад с него ? Клекни и му погледни шарнирченцата , полуосчиците и рейчицата . То е правено от тел .
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                        Не е съвсем така.Окачването на пандата отговаря на масата и.При моделите 4х4 окачването е подсилено спрямо 4х2.Полуоските и са по-дебели,шарнирите са подсилени,а отзад ресьорите са с три листа.По черни пътища окачването и не се разбива толкова лесно.Най-голям проблем са маншоните на полуоските.И това е така,защото читави части за тази марка в България не се продават.Иначе,ако се кара разумно няма проблеми.Аз за една година каране по горски пътища не съм счупил нищо по окачването,но си остава проблема с маншоните.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                          колега аз имам панда 4х4 от година и малко поддръжката наистина е направо смешна шарнири по 10,50лв , маншони на полуоските въртрешни заедно с лагерите 13лв само амортисьорите са по скъпички маслените са по 80 лв , съединител феродов и притискателен диск 80лв наиситина някои части са по усилени от тези на 4х2 , проходимостта и е повече от задоволителна стига да не се очакват чудеса от нея разход ми дава на газ 9-10 като се има в предвид че се кара само крадско и извън пътя

                          П.С но все пак мисля че е по добре джип от колкото такива мелеси между кола и джип и смятам скоро време да я сменям за витара

                          П.С Единственото което не мога да намеря за сега е задното каре на кардана а пък ме дразни като тропа

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                            Първоначално публикуван от nikolai_nikolov_871030 Преглед на мнение
                            колега аз имам панда 4х4 от година и малко поддръжката наистина е направо смешна шарнири по 10,50лв , маншони на полуоските въртрешни заедно с лагерите 13лв само амортисьорите са по скъпички маслените са по 80 лв , съединител феродов и притискателен диск 80лв наиситина някои части са по усилени от тези на 4х2 , проходимостта и е повече от задоволителна стига да не се очакват чудеса от нея разход ми дава на газ 9-10 като се има в предвид че се кара само крадско и извън пътя

                            П.С но все пак мисля че е по добре джип от колкото такива мелеси между кола и джип и смятам скоро време да я сменям за витара

                            П.С Единственото което не мога да намеря за сега е задното каре на кардана а пък ме дразни като тропа
                            Колега,пробвай с жигулски карета.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фиат Панда 4x4 или субару джъсти за оффроуд

                              Колеги , а по принцип в 20-30 см. сняг справя ли се пандата като е с хубави гуми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X