Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се слагат дискови спирачки от Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

    WV е добро решение според мен. ниски цени и разпространени доста. на колата трабант съм сменил предните с такива, без да сменям спирачната помпа, една година без забележки.Сега се глася за задни, но при мен само се търкалят

    Коментар


    • #32
      До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
      Е демек по добре не се разправяй. Така или иначе пак няма да имаш спирачки.
      Аз бях намисли да ги осъвременявам, да сложа горни педали със серво, и дискове отпред, но ако трябва да сменям джантите а стях и гумите, а това са си около 1000лв можеби ще си остана с класиката.

      Доколкото разбрах за дискове трябват 16 ки.

      Ако мога да мина със щатните джанти може да се зайграя, иначе ще чакам да свърши кризата.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

        16ки от жук/69 пак нестават.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #34
          До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          16ки от жук/69 пак нестават.
          А да. Това е доста важно. И тия от Газ69 и те не стават.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #35
            До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

            Да обобщим. Стават ли дискови спирачки от витара на щатните джанти от 15"? Говорим за дискове от нормалната Витара - около 290 mm мисля че бяха не от Грант Витара.
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #36
              До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

              Според мен стават но не виждам смисъл да се мъчиш.Има оригинални дискове за уаз които струват около 60лв. бр. Апарати от WV Т4 защтото дика е широк 32мм,пък и накладките са евтини 28лв.

              Коментар


              • #37
                До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                Първоначално публикуван от gorogram Преглед на мнение
                Според мен стават но не виждам смисъл да се мъчиш.Има оригинални дискове за уаз които струват около 60лв. бр. Апарати от WV Т4 защтото дика е широк 32мм,пък и накладките са евтини 28лв.
                Тази комбинация става ли на щатните 15" джанти или не? И въобще има ли вариант които да стане на тези джанти, или евентуално само с обръщане на джантите? Смяна на джанти и гуми ще е скъпичко. За съжаление лоши времена настанаха.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #38
                  От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                  Сашо, горе сме обяснили всичко
                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  4 орегинални 15ки уазкови джанти неможе да се сложат директно.

                  16ки от жук/69 пак нестават.

                  Имам снимки на всичко ама не са добри ако намеря ще кача, има ефект но с не вентилираните е малко под въпрос.
                  Eто защо
                  Както казах снимките са лоши



























                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                    В Самоков на Витарите с преден мост от Уаз слагат без проблеми като захващат апарата направо за щита на накладките на Уаза.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                      За да не отварям дтуга тема реших да питам тук,знае ли някой точния размер на диска на Хьнтара и Собола .В каталога на Брембо липсват! Причината ;обьрнах едни джанти от Уаз като ги мерих на Витара и Смурай, и ЕТ стана -25 ,повече не може да се ''изцеди'' ,защото се наложи да отрежа 5мм от ''паницата''. Сега не закачат никьде. Дисковете на витарите са плитки /46мм височина/ ,ако се сложат такива които да влизат по назад /вьзможност има,щита на барабана е на 50-55мм от лицето на главината/ дори сьс нормално обьрнати джанти 15-ки от уаз ще стане. Забравих да кажа че Витарата беше с другите апарати/имат два модела апарати- едните са като на снимките по горе/.Идеята идва и от тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=34157&page=4

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                        Соболовия е 300 мм диаметър. КОлко му е отстъпа не мога да ти кажа защото не помня.

                        Хънтаровия е по малък. Миа беше 288.

                        2-та диска имат разлика в отстъпа.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                          Значи,ако решиш да сложиш дискове от Витара,трябва да си вземеш и джантите от нея. Май така го разбрах.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                            Принципен въпрос: що се мъчите с Витарските спирачки? Честно казано, те и за Витарата не стигат, камо ли за УАЗа, който е доста по-тежък. Колкото и да си обичам Витарата, точно пък за спирачките, нищо добро не мога да кажа. Мога да преживея не-вентилираните дискове, но накладки с подобен размер обикновено слагат на велосипеди.
                            И други Витари съм карал, все тая, спира като товарен влак и то ако всичко е наред и със стандартни гуми.

                            Знам какви са ядовете на барабанните спирачки, но би трябвало да има по-добра алтернатива от Витаровите.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                              Има ама не струва 20 лв. От няколко страници повтарям,че уаза тежи колкото 2 витари
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                                При нормално каране няма проблем с Витаровите, на тези които съм слагал се ползват можеби 70/30 асвалт гора и то не хард.
                                Сега предстои на един 469 да му слагам от Гранд Витара и ще снимам пак.

                                Незнам за спирането на Витарата какво не ти харесва, то не е само до каране на няколко и да не се знае състоянието на дисковете, барабани и накладките, но като се сменят накладките с хубави и задните с по дебели изобщо немога да кажа че спира лошо японската джипка, също и руската с четири дискови такива спирачки.
                                Интересното е колко време ще спира така.

                                Въпрос на избор.
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X