Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се слагат дискови спирачки от Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

    Незнам кои спирачки са по добри. И сигурно сега пак ще се зароди спора дискови или барабанни,но мога смело да твърдя,че барабанните спирачки ако ще и нови да са при тежък офф дават ядове. При минаване през водно препятствия оставаш без спирачки доста дълго време и таман дойдат и идва другото водно препятствие

    Мойте ги износих за около 4000 км.

    Отделно на това се пълнят ужасно много с кал която не изтича и вътре всичко запича и това спомага за бързото износване.

    Сервото също не помага.

    Ако ги забравиш да ги подсушиш зимата замръзват доста силно. Не ми се е случвало,но мисля че е възможно да с еотлеби феродото от тия проблеми

    Дисковите също предполагам им вреди калта,но з разлика от барабанните поне все пак оставаш с някакви спираки след блатото
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

      дисковете са от собол 300мм,а моят УАЗ се движи по асвалт с 130-140км/ч.Има много причини за да искам дискови спирачки на Уаза,например като излезеш от мног кал или вода карам на газ и спирачка поне киломтар докато се оцедят.Скоро ще ги сложа и ще ви информирам за резултата.

      Коментар


      • #18
        До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

        Първоначално публикуван от митьо Преглед на мнение
        130-140км/ч.
        Какъв е тоя Уаз
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #19
          До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Ako не е тайна какви пари са дисковете?
          Интересно е как ще се захванат супортите, VW мисля с подвижни супорти, което малко усложнява нешата.


          Предполагам човека говори за втора употреба такива.
          Колега,поръчах си витарови дискове за четирите колела,днес пристигнаха в Еконт в Монтана утре ще си ги взема,и мисля да ги слагам другата седмица,ако искаш обади се утре да се видим и ще ти обясня за монтажа....0887613063
          Последно редактирано от dany.1; 13-05-10, 22:21.
          няма начин да няма начин
          http://album.bg/offroad_
          0878 613 163

          Коментар


          • #20
            До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

            469Б волгови м21 дифове 9/41 и глава с -3.5мм на газ

            Коментар


            • #21
              До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

              Не съм имал ядове със спирачките след кални и водни препятствия, но съм учуден, че барабанните давали толкова проблеми. Щом трудно се чистят от кал би трябвало и трудно да се пълнят, ама това е само мое предположение. За износването няма спор-калта си съдържа по малко пясък, а той е враг та враг... Не знам, щом знаете какво е да си с барабанни спирачки, и какво с дискови, и сте решили, че дисковите са по-добри- давайте. Ако искате нещо да ви замеря-разстояния, дебелини, или каквото и да е по спирачките-казвайте, че сега тъкмо съм разглобил предницата на витарата, и съпортите висят окачени на едни телове по калниците.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                А сега се сетих ,че Митко от Железна сложи на един 452 дискове и апарати от Нива,стана добре ,но трябва фланци,защото буталцата на Нивата са отвън а на Витарата са отвътре и става по-лесно...
                няма начин да няма начин
                http://album.bg/offroad_
                0878 613 163

                Коментар


                • #23
                  До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                  Първоначално публикуван от митьо Преглед на мнение
                  469Б волгови м21 дифове 9/41 и глава с -3.5мм на газ

                  ЩОм казваш С какъв километраж го премери това,че ми е интересно.

                  Не,че се заяждам ама има един калкулатор в които са сметнати предавателните отношения на скорости мостове и т.н. Въвеждат се и оборотите на мотора. Та мисълта ми е,че за тази скорост която казваш ще ти трябват доста повече обороти отколкото може да развива споменатия от теб двигател

                  Другия вариант е мотора да ти е форсиран
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                    Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                    Колега,поръчах си витарови дискове за четирите колела,днес пристигнаха в Еконт в Монтана утре ще си ги взема,и мисля да ги слагам другата седмица,ако искаш обади се утре да се видим и ще ти обяся за монтажа....0887613063
                    Ох, работа, от сутринта та до вечерта, освен аз като намеря свободен ден да оскоча до ваз иначе.....................
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                      Кра Кра имаш ли серво на спирачките???
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Кра Кра имаш ли серво на спирачките???
                        Не, с долни педали съм.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                          Здравейте. Да попитам на редукторни мостове,дискови слагат ли се?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                            Ами крайно време беше да се отвори такава тема аз го бех замислил ама се не ми остава време да влезна в подробности...

                            1 дисковете се разпробиват (отворите за шпилките и за главината)
                            2 прави се преходен щуцер
                            3 прави се планка за захващането
                            4 орегинални 15ки уазкови джанти неможе да се сложат директно.

                            Имам снимки на всичко ама не са добри ако намеря ще кача, има ефект но с не вентилираните е малко под въпрос.

                            Примерно
                            1 дискове, апарати и накаладки /маркучи/ -80тина лв по моргите /за един мост/
                            2 нови маркучи - по 15тина
                            3 работата на стуигар или фрезист - под 20 не е
                            4 смяна на джанти според зависи
                            5 значително по често смяна на накладки от 25 до 40лв зависи от апаратите /4 вида са/

                            Успех!
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Не, с долни педали съм.

                              Е демек по добре не се разправяй. Така или иначе пак няма да имаш спирачки.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                                Е демек по добре не се разправяй. Така или иначе пак няма да имаш спирачки.
                                Ще си им сложи музейно серво от Газ24, което скоро намерих за некакви 5 лв у кашон...
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X