Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баня

    Снощи ми падна мазилката от тавана на банята,моля
    за съвет,с какво да го измажа.Предварително Благодаря.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

  • #2
    До: Баня

    мрежа и теракол. Мрежата е една такава пластмасова на рула се продава и теракол но по силен (по скъп). Има един немски който ползвах на Вебер, но по голямото число като номер на марка, ще се ориентираш. Продава се и бял не само сив. За тавана по добре да не е български или турски. След това може и тези фасадните мазилки за още по здраво, само дето те запечатват много здраво, ако се наложи след това сваляне - само с къртач. Лошотно е че тези мазилки (фасадните) се продават само в бака от 25 кг. Няма май по малки разфасовки, а са си скъпи.
    Другия вариант ти е окачен таван - ще ти излезе около 100 лева в зависимост от квадратурата.
    Успех
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #3
      До: Баня

      Ако ще се прави армирана мазилка/шпакловка с циментово лепило (Теракол и всякакви други марки) то следва да се спазва следната последователност
      - изчукване до здрава основа,
      - Грундиране с необходимия грунд
      - нанасяне на циментовото лепило с гребен минимум 8 номер, 10 най-добре
      - полагане на мрежата чрез притискане с маламашката така, че да "избие" циментовото лепило през отворите на мрежата колкото се може повече, при което едновременно се заглажда.
      - на участъците, където избилия материал не покрива добре мрежата се добавя още материал и се заглажда.


      Ако първо сложите мрежата, а след това циментовото лепило то няма да хване добре за основата и е възможно пак да падне.
      Успех.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #4
        До: Баня

        Аз мисля,да грундирам с циментово мляко,след това
        да захвана мрежата с дюбели,после теракол.
        Какво ще кажете?
        Последно редактирано от bochkata; 13-05-10, 09:36. Причина: Добавяне
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          До: Баня

          И мен ако питаш - сложи си окачен таван. Има такива PVC, като за баня. Баня 2 на 3 метра се прави за 2-3 часа, без прахоляци, мазане, и прочие.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Баня

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            Аз мисля,да грундирам с циментово мляко,след това
            да захвана мрежата с дюбели,после теракол.
            Какво ще кажете?
            Ц!
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              До: Баня

              А бе човек, има си специални грундове, циментовото мляко е само игра за малки деца, да си измазват дупките в пръстта за да стане басеинче за книжни лодчици.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                До: Баня

                Мазилката е свалена на 100%,до сега съм търкал с телената четка,
                има мраморен прах и колкото и да търкам все си пада.
                С какво да го запечатам?
                Забравих да кажа,че на три места се вижда арматура доста ръждясала,
                да я мажа ли с грунд или направо с теракол?
                Последно редактирано от bochkata; 13-05-10, 11:19.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  До: Баня

                  Най-обикновен теракол. После мрежа, и после шпакловане пак с теракол. Най-отгоре боядисване с нещо, дето трае на влага, например водоустойчив латекс.

                  Може да вземеш теракол с влакна. Малко е по-скъп, но по-малко пука и се държи по-добре.

                  По мои впечатления по-добре с обикновен сив теракол. Белия е по слаб и се отлепва повече.

                  Забрави за разни лепила C200, добавени в циментово мляко и подобни неща от "време оно". Тогава се правеха от зор, щото нямаше друго. И плочки съм виждал лепени с гипс.

                  Сега има всичко. А теракола държи здраво към почти всичко, включително гипс, към който доста други неща не желаят да хванат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Баня

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И мен ако питаш - сложи си окачен таван. Има такива PVC, като за баня. Баня 2 на 3 метра се прави за 2-3 часа, без прахоляци, мазане, и прочие.
                    Подкрепям идеята на Sparkybg-като цена не е много,добър дизайн(въпрос на вкус все пак),над него може да прекараш лесно кабелите за осветление и вентилатор,и не на последно място-монтажа става бързо и не цапаш.
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Баня

                      Не че те отказвам от теракола обаче пак ще направиш запечатка на тавана и ще те вали дъжд след къпане.Имам 2 бани в къщата и 2те са ми с окачен таван влагоустойчив специялен за баня монтирал съм го сам става много лесно няма мухъл няма капки над него са ми кабели трафове и нямам грижи.
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X