Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT на 4Runner - силно припушване при старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

    Здравейте колеги!Накратко,не бях карал колата/4рънър 2L-T мотор/повече от месец.Качвам се паля и като поработи като дадох леко газ ужас кълбета чер ама много чер дим.Като тръгнах ту се изчиства ту пак пуши/много/,особенно като минавам на по голяма предавка
    Колата си я кътам щот ма кефи,иначе казано редовна смяна на консумативи и то качествени/новата си кола не жаля тъй както "Баба Яга"/ и сега съм болен.Нафта от Лукойл, друга квалитетна бензиностанция няма в наше град.Филтри и масло сменени преди 1200км.Къде може да е проблема?Знам че има теми за черния дим но просто при мен се появи по този особен начин.Благодаря!

  • #2
    До: Въпрос за 2L-T на 4р

    Нещо като проблем с помпата се явява!
    Сипи масло в нафтата, да раздвижи де що има спекло се от некаране.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за 2L-T на 4р

      Да ти кажа Бате Андро преди слагах масълце но зимата не слагам пък и нафтата в резервоара е от студеното време щот не съм карал,обаче слагах едни "високотехнологични" добавки за прочисване на ГНП и дюзи даже в момента в тая нафта има такава добавка.Като сложих добавката сякаш имаше ефект но може и да си втълпявам.Между другото съм виждал с очите си как една помпа я отвориха и беше ръждясала от вътре и то на автомобил който всеки ден е в движение.
      Та по съвет на тоя майстор слагам масло в нафтата.А и в нашия край не знам много читави дизелджии в смисъл да диагностира проблема,щото ГНП-то не е карбуратор на "Балканче"Извинявам се ако съм засегнал някой.Благодаря!

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за 2L-T на 4р

        Да не си я палил с дърпане?

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за 2L-T на 4р

          Не е лошо и да кажеш иначе как е–върви ли(както си е вървяла де–то е ясно,че не е много),пали ли нормално?
          Съвета за нафтата е добър,но може и да не помогне(но и не вреди)–зависи каква ще се окаже причината(може и да няма причина)
          Според мен,вероятно всичко си е нормално–като не си я карал отдавна, от влагата във въздуха се получава този ефект.
          Виждал съм същия ефект на разни камиони,които съм карал,след дълъг престой(седмица и отгоре).Оправя се с каране–пушаците се изчистват.

          Андро пита,дали може да е прескочил зъб в ангренажа,ако си я палил на скорост–случва се,но не е 100% вероятно.И ако си пали и върви,пробвай да я покараш и може да се оправи.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за 2L-T на 4р

            Здрасти!Никога ама никога нене съм палил кола с ремък на скорост или на дърпане.Между другото много ТОЙОТИ ми минаха през ръцете, заклет любител съм на техния дизел.В момента имам Карина2,0Д /1200000км/ не е печатна грешка,Пикник2,2ТД,Авенсис2,0Д4Д,Въпросния 4рънър и една Корола която е бензинова .Но досега не съм имал подобен проблем.Може би проблема да се оправи с каране както казва колегата, но това ме учуди затова споделих с вас.Иначе съм технически грамотен по ДВГ но човек се учи до като е жив.Относно вървенето на Рънъра то не е тайна в форума е дискутирано, но аз съм доволен щот я поузвам по предназначение,Разходка,Риба,Зима,Работа/По селата,Поддържам улични осветления/и т.н.Даже сега мисля малко да я Ъпгрейдвам от към окачване и да и сложа Колер.Благодаря

            Коментар


            • #7
              До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

              Чуваш ли турбото,да не е запекло и от време на време да завърта само?
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #8
                До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                По принцип Черния пушек е лошо съотношение Гориво Въздух нали така?Относно турбото не знам може ли то да прави магариите?Аз между другото само преместих колата от единия гараж в другия 1,5км разтояние и пак я зарязах щото нямам в момента време да я карам,та това се случи за тия 1,5км разтояние,когато я запалих първоначално си заработи перфекно както винаги просто като подадох малко газ блъвна много черна мъгла и тн.Като казвам малко газ не значи че съм форсирал двг а просто нормално, то и турбото не се развърта на тези обороти/1200-1300/.И друг път съм я оставял да стои продължително време но не съм имал подобна изненада

                Коментар


                • #9
                  До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                  Въздушния филтър на колко километра е?
                  Я пробвай,като имаш време го свали и мини половин километър без него(ако не е прашно) и пиши има ли разлика!
                  Също провери тънкото маркучле,което подава налягане от турбото и влиза в една мембрана над помпата.
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                    Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                    ...
                    Относно турбото не знам може ли то да прави магариите...
                    Едва ли от турбото. Правил съм експерименти с изолирана турбина и няма пушене. Разликата е, че колата не върви. Това е все едно да кажем, "атмосверния дизел пуши, а турбинирания не пуши".

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                      ... Накратко,не бях карал колата/4рънър 2L-T мотор/повече от месец.Качвам се паля и като поработи като дадох леко газ ужас кълбета чер ама много чер дим. ...
                      Аналогичен случай с моя Патрул след дълъг престой в сервиз. Първото тръгване и рязко подаване на газ обикновено води до здрав черен облак ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Едва ли от турбото. Правил съм експерименти с изолирана турбина и няма пушене. Разликата е, че колата не върви. Това е все едно да кажем, "атмосверния дизел пуши, а турбинирания не пуши".
                        Аз пък мисля че е от Турбината,на един френд му даде фира турбото и освен че със всичката гас едвам помръдваше,се получаваше и димна черна завеса на 100 метра радиус....може да не се получава при всички.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                          Аз пък мисля че е от Турбината ...
                          Ако е от турбината, трябва да пушляви постоянно и да не върви ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                            Въздушния филтър е сменен,аз по принцип като правя смяна на масло и филтри сменям всичко на веднъж! А пък колата си вървеше перфектно преди престоя /като истинско 2L-T/,тя и сега предполагам ще върви ама нямам време да я разтрия.Турбото може ли да се скапе така подло от един престой не ми се вярва ама нейсе?Има малко масълце в смукателната система ама по думи на колеги и техници за този мотор май е нормално щот тръбата на отдушника влиза в тях.За бутане на масло мисля че е нормално 400-500гр. от смяна до смяна.Може нещо да е заяло обаче в момента нямам никакво време да проверявам,лошо Седларов лошо.Като се освободя ще я поразхвърлям малко щото искам да монтирам един колер от Мицубиши.По принцип казват че при правилна експлоатация турбото имало живот колкото мотора, ама не познавам предишния собственик да твърдя че е поддържал колата като мен.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 2LT на 4Runner - силно припушване при старт

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Аз пък мисля че е от Турбината...
                              Бела, обърни внимание че става въпрос за някакво мижаво натоварване и обороти, където турбото хич го няма:

                              Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                              ...
                              когато я запалих първоначално си заработи перфекно както винаги просто като подадох малко газ блъвна много черна мъгла и тн.Като казвам малко газ не значи че съм форсирал двг а просто нормално, то и турбото не се развърта на тези обороти/1200-1300/.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X