Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Голф 3 Синхро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лифт на Голф 3 Синхро

    Имам два комплекта единият е 184/70/14 а другите 185/65/15 въжможно е и 195/65/15 но избягвам тези за да не претоварвам повече предавателните възли.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #17
      От: Лифт на Голф 3 Синхро

      Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
      ... 184/70/14.
      Къртиш...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        От: Лифт на Голф 3 Синхро

        Моя голф е с окачване от пасат б4 с което е повдигнат 3-4 см и вече 20000 търкалям 195 65 15
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #19
          От: Лифт на Голф 3 Синхро

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Къртиш...
          С големи пръсти на малка клавиатура на телефон така е.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #20
            От: Лифт на Голф 3 Синхро

            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Не разполагам с подемник но когато има свободен в сервиза на мой познат ще снимам.Но при вдигане на подемник полуоските са си свободни не са напънати при моя случай отпред съм със 4,5 см удължаване на пръта и 6 см натягане на пружината соето ще рече че повдигането е 6 см.А при изпънато положение на амортисьора разликата е 4,5 см повече от стандартното.Отзад съм със втулка под пружината 3 см и заварено допълнително долно ухо от друг амортисьор и от там се повдига 4 см.Така повдигането става 7 см но разликата при разпънат амортисьор е 4 см.Досега съм изминал 30 000 км и нямам счупено каре а се кара доста офф само по криви терени доста пъти остава на 3 гуми едната е във въздуха.
            Добре,ще перифразирам:колко процента са сгънати амортисьорите,когато колата е в покой?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              От: Лифт на Голф 3 Синхро

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Добре,ще перифразирам:колко процента са сгънати амортисьорите,когато колата е в покой?
              Предните съм разпънал със 2 см а задните със 3 см от стандартното положение.Нямал съм досега удър на амортисьор в разпънато положение и мисля да разпъна още със по 2 см без да увеличавам дължината на амортисьора в разпънато положение.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #22
                От: Лифт на Голф 3 Синхро

                Тука:
                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Не разполагам с подемник но когато има свободен в сервиза на мой познат ще снимам.Но при вдигане на подемник полуоските са си свободни не са напънати при моя случай отпред съм със 4,5 см удължаване на пръта и 6 см натягане на пружината соето ще рече че повдигането е 6 см.А при изпънато положение на амортисьора разликата е 4,5 см повече от стандартното.Отзад съм със втулка под пружината 3 см и заварено допълнително долно ухо от друг амортисьор и от там се повдига 4 см.Така повдигането става 7 см но разликата при разпънат амортисьор е 4 см.Досега съм изминал 30 000 км и нямам счупено каре а се кара доста офф само по криви терени доста пъти остава на 3 гуми едната е във въздуха.

                И тука и нещо не разбрах...
                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Предните съм разпънал със 2 см а задните със 3 см от стандартното положение.Нямал съм досега удър на амортисьор в разпънато положение и мисля да разпъна още със по 2 см без да увеличавам дължината на амортисьора в разпънато положение.
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  От: Лифт на Голф 3 Синхро

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1419539385879.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5631707
                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Тука:


                  И тука и нещо не разбрах...
                  Кое точно е неясно?Повдигането отпред е по два начина единият е със удължаване на амортисьорния прът над пружината,а другият е със втулка над самата шапка на пружината.При мен са използвани и двата начина само че каъо се удължи пръта под макферсона трябва да се компенсира това със втулка която да свали горната част на пружината или по точно да извади пръта в по-горно положение.Драснах набързо един чертеж 1 си е пръта на амортисьора 2 е втулката която удължава пръта и хода на амортисьора със 4,5см.Щтрихованото е втората втулка 6 см която повдига в горният и край лагера 3 на макфераона а в долният край е шапката кояро стои над пружината.
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лифт на Голф 3 Синхро

                    Да разбирам ли че имаш втулка между капачката на пружината и лагера на Макферсона и тя е 6 см?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лифт на Голф 3 Синхро

                      здравейте колеги изравям темата за да попитам за мнение, имам голф 3 синхро комби, който съм повдигнал с 4 см отпред и 5 см отзад, въпроса ми е какъв максимален размер гуми мога да сложа джантите ми са 14". благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лифт на Голф 3 Синхро

                        Най-големите 14-ки масово в продажба за 195/80. На буса съм с такива и това трябва да си яко мазохист, за да го сложиш на лека кола, особено пък на Голф, дето по принцип си вози като лагерна количка. Много тежка и твърда гума. За висока-висока е, но вози наистина много гадно ако няма съответния товар отгоре.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лифт на Голф 3 Синхро

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Най-големите 14-ки масово в продажба за 195/80. На буса съм с такива и това трябва да си яко мазохист, за да го сложиш на лека кола, особено пък на Голф, дето по принцип си вози като лагерна количка. Много тежка и твърда гума. За висока-висока е, но вози наистина много гадно ако няма съответния товар отгоре.
                          195/80 R14 е с диаметър 668 мм и със сигурност няма да стане. Питането ми е дали ще се събере отпред и няма да опира при завой?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лифт на Голф 3 Синхро

                            Това само с мерене на място ще го разбереш.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лифт на Голф 3 Синхро

                              Обмислям за два размера ако остана с тези джанти 175/80 R14 и ако мина 15" 185/70 R15, дали ще се сместят, ако някой е ползвал на лифнат голф 3 моля да сподели.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лифт на Голф 3 Синхро

                                Първоначално публикуван от kavrykov Преглед на мнение
                                Обмислям за два размера ако остана с тези джанти 175/80 R14 и ако мина 15" 185/70 R15, дали ще се сместят, ако някой е ползвал на лифнат голф 3 моля да сподели.
                                Би трябвало да станат.
                                195/60/15 на НЕлифтнат голф са максимума. Което е 615мм. А горепосочените са с 40мм по-големи. Или 20мм в диаметър, което е нищо шом си лифтнат.

                                Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X