Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за HILUX 2007г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за HILUX 2007г.

    Автомобилът е HILUX 2007г. 3.0 171к.с.
    Първа смяна на масло и филтри извън гаранционно.
    Купих си масло и филтри и при един маслар за смяна. Смени ги човека, но се появи нещо странно което го нямаше до преди това.
    Когато дам на контакт или запаля, мига една лампичка на таблото (OIL CHANGE) в продължение на около 5 секунди.
    Някой ако има идея как да махна мигащото нещо, ще съм благодарен!
    Последно редактирано от 1.4; 12-05-10, 11:29.

  • #2
    До: Малко помощ за HILUX 2007г.

    Трябва да се изчисти грешката А това става само със свързване на чинч буксата на борд компютъра към сервизен компютър за тестване и изчистване на грешки!Отивай в сервиз да ти е изчистят !

    Коментар


    • #3
      До: Малко помощ за HILUX 2007г.

      Хм, надявах се да мога да избегна посещението в ТМ Ауто при всяка смяна на масло....
      Благодаря все пак!
      P.S. Пробвах със задържане на газ и спирачка за 30сек. ама не става...

      Коментар


      • #4
        До: Малко помощ за HILUX 2007г.

        Освен ТМ, може да провериш във Флекссервиз - съвсем близо ти е,при АВЕЛ - Милчо - също ти е на три минути, в САЕ - до Скобелева майка...

        Успех!

        Коментар


        • #5
          До: Малко помощ за HILUX 2007г.

          колега а прочете ли книгата за експлоатация на автомобила там би трябвало да е описано зануляването на интервала.няма автомобил за който да е нужна спец апаратура за тези интервали просто ти не знаеш кое копче да натиснеш

          Коментар


          • #6
            До: Малко помощ за HILUX 2007г.

            я виж дали нямаш някакво калпаче на циферблата
            маааани го натисни с кламер и дай на контакт или беше обратното май ама се тая трябва да изгасне ако не се наемаш пиши лично да ти го нулирам ама ще черпиш кафе

            Коментар


            • #7
              До: Малко помощ за HILUX 2007г.

              Уфф, само глупости. Занулява се през бутона за трип-а. Де го метнахте в тиквите човека, какви ТМ, какви сервизи, какви пет лева....

              Това за газта и спирачката....някой май е имал Форд....
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Малко помощ за HILUX 2007г.

                Колеги чета Ви мненията за Hi-lux , хвърлил съм му много мерака ! Ловец и скиор съм и виждам в него 3 в 1 . Ама да не разводниявам темата ...

                Коментар


                • #9
                  До: Малко помощ за HILUX 2007г.

                  Проблема е отстранен след вещата намеса на колегата vasilev.
                  Става за секунди от бутона за нулиране на трипа, но трябва да го знаеш.
                  Много благодаря на всички отзовали се колеги и специално на vasilev.

                  P.S. Покрай ръчкането по бутоните разбрах как се сменя дименсията на разхода (показанията на компа-важи за моментния разход и постоянния разход).
                  При мен беше km/l и показваше малко на обратно, трябва си малко пресмятане. Направих го на l/100 и вече ми е прегледно.
                  Последно редактирано от 1.4; 17-05-10, 08:29.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко помощ за HILUX 2007г.

                    Ами те книжките са за четене
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко помощ за HILUX 2007г.

                      То в тая фабричната книжка не пише нищо полезно, освен интервалите за смяна на консумативи и колко е важно да се обръщам към оторизиран сервиз на Тойота когато светне нещо на таблото. Ако пишеше нямаше да пускам темата изобщо.
                      А това за спирачката и газта ми го казаха едни фордаджии да пробвам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X