Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Как се прави ракия?

    Като начало в тенджера под налягане, на местото на изпускателното клапанче дето шшшшътка, се поставя маркуче / термоустойчиво /.

    От маркучето се отвежда към охладителя, споралообразна тръбичка, от алуминий, или мед, горната част на спиралата е над нивото на кипене на течността. Потока преминава през охладителната спиралка от горе на долу, и се втечнява.Спиралката може да преминава през водна баня, за по добро топлоотдаване.

    В тенджерата върху джибрите, се подтавя една решетка за варене на пиле, като и се удължат крачетата, и се уплътни решетката, да стане по ситна. Това се прави за да не лепнат джибрите по вентила.

    Колегите химици да помагат ) с чалъми.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #77
      До: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Като начало в тенджера под налягане, на местото на изпускателното клапанче дето шшшшътка, се поставя маркуче / термоустойчиво /.

      От маркучето се отвежда към охладителя, споралообразна тръбичка, от алуминий, или мед, горната част на спиралата е над нивото на кипене на течността. Потока преминава през охладителната спиралка от горе на долу, и се втечнява.Спиралката може да преминава през водна баня, за по добро топлоотдаване.

      В тенджерата върху джибрите, се подтавя една решетка за варене на пиле, като и се удължат крачетата, и се уплътни решетката, да стане по ситна. Това се прави за да не лепнат джибрите по вентила.

      Колегите химици да помагат ) с чалъми.
      Това с тенджерата е само ако топлината ти е без пари...

      иначе, като химик, мога да добавя: винервайс (млян варовик) да се добави, ако материалът е тръгнал към вкисване.

      За спиралата е особено важно да няма "сифони" - като тръгне надолу, да върви само надолу. Т.е. на дъното на водната баня трябва да има изход за тръбата за ракията.

      Маркучето е добре да е от материал, който не оставя миризми в дестилата. Каучуковите червени маркучи от хим. лаборатории категорично отпадат. Евентуално силиконов маркуч за бензин, като първо се свари една тенджера бракуван материал или поне вода, за да се отмирише и отмие маркуча и охлаждащата спирала.

      Коментар


      • #78
        До: Как се прави ракия?

        Винаги съм правил нещата по мой начин. Преди години, когато правех и пиех ракия се замислих защо винаги охладителят е спирална тръба? Ако търсим голяма топлообменна площ има много по-добри решения. И го направих от месингово радиаторче от парно за кола. То беше потопено в тенекия от маслини, в която циркулираше водата. Така охладителят намаля по обем от 200 литров варел със спирала вътре до размера на тенекията, като производителността му се увеличи заради много по-голямата площ на радиаторчето.
        Още едно предимство, ако ракиджийницата трябва да е секретна, както е в "ония" държави

        Коментар


        • #79
          До: Как се прави ракия?

          Доста объркващи и заблуждаващи неща се написаха
          Питайте тук http://www.rakiyata.com/
          или тук http://www.wineforum-bg.net

          Имам от Замунда една книжка за дестилациите-като се прибера ще я кача

          Коментар


          • #80
            До: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Там как са със наказанията за незаконни спиртни напитки?
            Не знам, ама знам че 1 бира е 3 лв. и то най обикновенна .
            Аз да им кажа как става а те да се оправят! Само не ми е ясно какво е незаконно при тях,щом не е за продажба, а за удоволствие на ДУШАТА.
            В КАЗАН СИ СЕ ПЕКЛА
            ПРЕЗ СЛАМКА СИ ТЕКЛА
            (РАКИЙЧИЦЕ ,СВЕТАЯ МЪЧЕНИЧИЦЕ)
            ТИ НОСИШ НАПИЯНИЕ И ГЛАВОЗАМАЯНИЕ
            (РАКИЙЧИЦЕ ,СВЕТАЯ МЪЧЕНИЧИЦЕ)

            Коментар


            • #81
              До: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от lyudo65 Преглед на мнение
              ...1 бира е 3 лв...
              Няма да ходя там, това е сигурно.

              Коментар


              • #82
                До: Как се прави ракия?

                дамммм
                а в петък сутрин бесят прелюбодейците....на стадиона
                BMW X6

                Коментар


                • #83
                  До: Как се прави ракия?

                  Уважаеми колеги,имам на село 140литров казан.Ама живея в апартамент и си направих 15л. казанче. На едно варене прави 2 л. ракия.Смятам, че правенето на ракия си е изкуство.Ако се интересувате обадете се и безплатно ще ви дам схемата.Бивш казанджия съм и разбирам от тези неща.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Как се прави ракия?

                    Малко не по темата, но свързано.
                    Как може да се премахне /ако изобщо може/ миризмата на буре от ракията? Изпуснах я. Бурето ново. Ракията много. Уж го разработих това буре.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Малко не по темата, но свързано.
                      Как може да се премахне /ако изобщо може/ миризмата на буре от ракията? Изпуснах я. Бурето ново. Ракията много. Уж го разработих това буре.
                      Има книжка 64 рецепти за домашна ракия.Премахва се с активен въглен и олио.Подробностите са в книжката.Продават я по РЕП-овете.Опитай и с преварка.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Как се прави ракия?

                        Колега , изпрати ми имейла си на snejan@abv.bg ще ти дам лесно и просто описание на филтър направен в домашни условия, безплатно разбира се.
                        Поздрави от Разград: Сн.Стефанов

                        Коментар


                        • #87
                          Похвално за колегата, че се е постарал с обширния си пост, но има някои ... неточности, да ги кажем:

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Дестилацията протича при температура около
                          110 градуса,
                          ........
                          Дестилацията май е по-удачно да се извършва с постъпателно повишаване на температурата с оглед извличането на отделните фракции. Метанолът има една температура на кипене, а етанолът - друга. И на двете вещества тя е доста под 110 градуса.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          При дестилацията в началото се отделя "първак" около 10% от обема на казана -в него концентрацията на метилов спирт е голяма
                          ......
                          "първака" се употребява външно за разтривки,

                          ..............
                          Знае се, че метанолът е изключително силна отрова, която може да прониква в организма не само чрез поглъщане, а и през кожата. Така, че вероятно ползите от разтривка с метанол биха били по-малки от вредата.

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          И го направих от месингово радиаторче от парно за кола.
                          Аз пак да напомня за отровите.
                          Месингът, доколкото помня от училище, е сплав, в която влиза и цинк. А цинкът не беше ли токсичен, канцерогенен?
                          Да кажат химиците.

                          Първоначално публикуван от lyudo65 Преглед на мнение
                          В КАЗАН СИ СЕ ПЕКЛА
                          ПРЕЗ СЛАМКА СИ ТЕКЛА
                          (РАКИЙЧИЦЕ ,СВЕТАЯ МЪЧЕНИЧИЦЕ)
                          ТИ НОСИШ НАПИЯНИЕ И ГЛАВОЗАМАЯНИЕ
                          (РАКИЙЧИЦЕ ,СВЕТАЯ МЪЧЕНИЧИЦЕ)
                          Я ТЕ ПИЕМ ЗА ДОБРО,
                          ТИ МЕ УДРЯШ У ЗИДО.
                          Последно редактирано от cveti; 12-09-08, 21:50.
                          БИО пчелен мед и пчелни продукти
                          0888 66 59 73

                          Коментар


                          • #88
                            До: Как се прави ракия?

                            момчета, много хубаво си говорите за ракийката ама ще може ли някой да ме светне от А до Я как става номера и най-вече с тенджерката под налягане, че съм голям мераклия да си правя ракийца от де що плод мога да намеря. То и затова ми тряба с тенджера защото за повече от кило ракия от вид плод много пари отиват.
                            п.с. Пил съм ракия като се почне от грозде, слива, кайсия та през ябълки и смокини и стигнем до царевица Чувал съм и за такава от мандарини Помагайте че тряба всичко да се пробва.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение









                              Аз пак да напомня за отровите.
                              Месингът, доколкото помня от училище, е сплав, в която влиза и цинк. А цинкът не беше ли токсичен, канцерогенен?
                              Да кажат химиците.


                              Я ТЕ ПИЕМ ЗА ДОБРО,
                              ТИ МЕ УДРЯШ У ЗИДО.
                              По-скоро металоведите . Няма опасност. Именно защото е сплав. Месинга си има собствена кристална решетка. Не влиза в химична реакция с алкохола. Пий спокойно
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Пий спокойно
                                Аз съм спокоен. Казанът, в който варя ракия е от мед, а гарнитурите му са бронзови.
                                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                                0888 66 59 73

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X