Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как се прави ракия?

    ако ги вариш наново по добре добави към основното количество сливова домашна или паток от сливова ракия.така ще получиш общ вкус на цялото количество.

    Коментар


    • #47
      До: Как се прави ракия?

      Мога да дам много добра схема-проект за казан за ракия. Някой интересува ли се?

      Коментар


      • #48
        До: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от Svilko Преглед на мнение
        Мога да дам много добра схема-проект за казан за ракия. Някой интересува ли се?
        да. Дай.

        Коментар


        • #49
          До: Как се прави ракия?

          Имам много добра схема за казан за ракия - охладителят е в самия казан и няма нужда от серпентини и др.подобни. Имам и други хитринки относно производството на ракия. Желае ли някой инфо по тези въпроси?

          Коментар


          • #50
            До: Как се прави ракия?

            А дай да я видим де
            Николай Папазов

            Коментар


            • #51
              До: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от Svilko Преглед на мнение
              Имам много добра схема за казан за ракия - охладителят е в самия казан и няма нужда от серпентини и др.подобни. Имам и други хитринки относно производството на ракия. Желае ли някой инфо по тези въпроси?
              И аз ще монтирам казан в скоро реме. Ако може пусни информация. Все още е на части, търпи корекция.
              Благодаря!
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #52
                До: Как се прави ракия?

                Схемата я имам и съм готов да я пусна, но съм още нов в този сайт и нещо ми позабраняват да пращам това онова. Но ще се справя.
                Иначе този казан съм го виждал и му направих схема. Технологията на охлаждането е интересна. Казанчето става компактно и удобно. разбира се може да се направи и в по-голям размер.

                Коментар


                • #53
                  До: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от Svilko Преглед на мнение
                  Схемата я имам и съм готов да я пусна, но съм още нов в този сайт и нещо ми позабраняват да пращам това онова. Но ще се справя.
                  Иначе този казан съм го виждал и му направих схема. Технологията на охлаждането е интересна. Казанчето става компактно и удобно. разбира се може да се направи и в по-голям размер.
                  Ако искаш прати я на мен - kokoff@abv.bg и аз ще я пусна
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как се прави ракия?

                    И аз видях една хитринка за "доизцеждане" на казана. Ще направя една схемичка и ще я пусна.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как се прави ракия?

                      Това е схемата на казана за ракия. Ако има нещо неясно - питайте.
                      Та както пише в Библията - ПИТАЙТЕ И ЩЕ ВИ СЕ КАЖЕ, ИСКАТЕ И ЩЕ ВИ СЕ ДАДЕ.
                      Може да се промени това (нали сме ракиджии): ИСКАЙТЕ И ЩЕ ВИ СЕ НАЛЕЕ. ПИЙТЕ И ... ЩЕ СЕ НАПИЕТЕ...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как се прави ракия?

                        Момчета давайте информацията интересува ме рецепта и акъли за ракия от ябълки и круши
                        поздрави!
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как се прави ракия?

                          Тук пише но няма кой да чете.Снимките са били много големи и затова не става.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от finci75; 15-03-08, 11:40.
                          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от Svilko Преглед на мнение
                            Това е схемата на казана за ракия. Ако има нещо неясно - питайте.
                            Всичко ми е ясно, но ще питам да видим ти наясно ли си?
                            Ако подгряваш този казан с ток - добре, може да се регулира. А ако е с огън и се разгори огъня силно какво става? Вдига се налягане в съда и излизат през отвора на фунията свежи пари. На мен не ми пречи, но ти губиш ракийца! За това какво ще кажеш?
                            Не я одобрявам тази схема...

                            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                            Момчета давайте информацията интересува ме рецепта и акъли за ракия от ябълки и круши
                            поздрави!
                            Най-важното е да ги смелиш или намачкаш добре. Те са твърди плодове и ако са цели процесът се забавя и не стига до сърцевината. Освен това захарността им е малка и е добре да сложиш и захар до необходимия процент захарност. След това по стандартния начин вариш.
                            Последно редактирано от cveti; 13-01-09, 22:43.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как се прави ракия?

                              Всичко е до свикване.В началото се слагат повечко дърва и по тънички до като казана заври.После се кара на съвсем лек огън.Но материала в казана не бива да спира да ври,защото като падне на дъното на казана и нагаря и всичко трябва да се хвърли.Придобива лош дъх и не става за нищо.
                              Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как се прави ракия?

                                Това важи за стандартния казан с охладител спирала, а посоката на парите е надолу по нея. Парите са топли и трудно можеш да ги изкараш такива отдолу, защото бягат нагоре.
                                А при схемата на колегата няма какво да ги спре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X