Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как се прави ракия?

    При слагане на повече дърва от колкото трябва на заврял казан,ми се е случвало да излиза пара, дори и части от ферментиралите плодове.(Става дума от чучуварката която тече в кофата).
    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

    Коментар


    • #62
      До: Как се прави ракия?

      Схема за "доизцеждане" на казан за ракия!!!

      Когато казана е на привършване и градусите паднат под 40 по скалата на спиртомера се отваря кран 1 и течащата студена вода запълва малкия съд. Кран 2 е постоянно отворен /според мен излишен но такава беше схемата/. По този начин се образува въздушна тапа, парите се втечняват и падат обратно в казана. След около 15-20 минути /по преценка според големината на казана/ кран 1 се затваря а кран 3 се отваря за източване на съда. Когато лулата се загрее отново и парите тръгнат към охладителя потича ракия с висок градус /50-60/ според качеството на материала.
      И така няколко пъти до окончателно падане на градусите.
      Прикачени файлове
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • #63
        До: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
        Схема за "доизцеждане" на казан за ракия!!!
        Това ще работи. Но трябва да уточнявате кога става дума за единично изваряване на материала и кога се преварява втори път (както задължително се прави при нас) При преварка от тази схема няма нужда. Там ракията спира отведнъж и само с магия можеш да извадиш още
        За единично изваряване ще върши работа. Но пак има опасност да побелее както на втората снимка на finci75

        Коментар


        • #64
          До: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Това ще работи. Но трябва да уточнявате кога става дума за единично изваряване на материала и кога се преварява втори път (както задължително се прави при нас) При преварка от тази схема няма нужда. Там ракията спира отведнъж и само с магия можеш да извадиш още
          За единично изваряване ще върши работа. Но пак има опасност да побелее както на втората снимка на finci75

          Един път съм пробвал на професионален казан 500 л, от онези с клапите. Даде 10 л допълнително след като се канех да се отказвам вече. Схемата от там я видях. Материала ми беше от грозде.
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • #65
            До: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
            Момчета давайте информацията интересува ме рецепта и акъли за ракия от ябълки и круши
            поздрави!
            Това което ти е казал Паджеровод + да няма загнило, изчисти го задължително.....и става, рецептата е същата вари се веднага като преври материала.

            п.п...Обичам да варя ракия но нямам джибри,ако някой има да даде да свъшим работа и после ще му ги върнем....
            това го каза "човек" който стоеше в казанджийницата и
            дегустираше/градираше готовия продукт ежедневно, неуморно и всеотдайно.....
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-03-08, 19:00.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Всичко ми е ясно, но ще питам да видим ти наясно ли си?
              Ако подгряваш този казан с ток - добре, може да се регулира. А ако е с огън и се разгори огъня силно какво става? Вдига се налягане в съда и излизат през отвора на фунията свежи пари. На мен не ми пречи, но ти губиш ракийца! За това какво ще кажеш?
              Не я одобрявам тази схема...
              Виж сега - аз бях взел такъв казан, но не съм варил ракия в него. Ако става въпрос аз си имам 200 л класически казан. Просто ми хареса принципа и реших да го предложа - може някой да го хареса, защото е удобен например за градски ("балконски") условия. Колкото до нагряването, има различни начини:
              1.На ток - увиват се подходящи реотани, слагаш реле и т.н.
              2.На газ - има сега мощни газови котлони с чугунени тела.
              Разбира се има и др.начини за нагряване.

              А сега пращам Таблица за разреждане на силна ракия. Обръщам внимание, че силна ракия се разрежда с дестилирана вода, а не със слаба ракия (патока, парцуца и др.подобни наименования).
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от cveti; 13-01-09, 22:44.

              Коментар


              • #67
                До: Как се прави ракия?

                Ако ви пита некой как се вари компот ше се блещите ама нали е за пуста пукница всички са у час.Да споделя и аз понеже при нас се изпива толкова бързо че такова чудо да я слагаш в буре и да чакаш три години не мога да си представя.Сигурно трябва да изпечеме два три тона та да стигне до буренцата.Та да споделя нашата рецепта за аварийно захранване.40 кила ечемик се накисват 24 часа у вода.После40 кила ечемик плюс 50 кила захар и 100 литра вода се слага в съдът слагаш мая за хляб и се бърка7 дена .И след 21 до 26 ден пробваш с клечка кибрит и вариш и о чудо пукница красота.Първата чашка влиза трудно но след нея е като зехтин Та нашия човек в Москва май тая рецепта ше му е по лесна.Ако съм помогнал ще се радвам.Не е баш за тука ама вуйчо има една приказка кой не пие е или болен или долен.Това за тези каде се срамуват да кажат че им се услажда.Не бойте се еднъж се мрие
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #68
                  До: Как се прави ракия?

                  Пращам ви някои хитринки, за да сварите по-хубава ракия. Научих я от 1 приятел. Не съм я пробвал, но съм сигурен, че е добра, защото то е биолог и съм пил само хубави ракии у тях.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как се прави ракия?

                    Сигурно много от вас ще кажат че мястото ми не е тук, НО искам да ви кажа мъничко за ракията от круши и ябълки. Първо плода не трябва да е изгрил, трябва добре да е смлян, след това задължително се добавя вода,защото това е един от най гъстите материали-10% -20% приблизително в зависимост от сорта на плода. Наложително е да се сложи захар, на 100кг. материал 10кл. захар пет пакетчета лимонтозу от 05гр. Да се бърка всеки ден докато заври,да се затваря добре съда. И да се внимава при варенето че много загарят тези плодове. След 18-20 дни се вари.
                    Колкото до липсата на материал, не сте търсили не сте намерили, Ние продаваме всяка година шара от череши, кайсии, дренки, сливи, черници, круши. Има хора от форума които са варили и пили от нашата шара могат да кажат става или нестава. Но за жалост българина е свикнал да не дава пари за това, ако може сам да си го набере или да му го подариш. Шарата е чиста без семки и костилки.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      Ако ви пита некой как се вари компот ше се блещите ...
                      Не ни подценявай! Само от грозде не мога да направя компот (все бомбират, колкото и да ги вариш).

                      Коментар


                      • #71
                        До: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не ни подценявай! Само от грозде не мога да направя компот (все бомбират, колкото и да ги вариш).
                        Баба ми едно време правеше компот от грозде и беше много вкусен.За съжаление вече не е жива да я питам как става.
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #72
                          До: Как се прави ракия?

                          Здравейте,
                          Искам да попитам за смокиновата ракия,има ли нещо по-специално?И още,задължително ли се слага захар

                          Коментар


                          • #73
                            До: Как се прави ракия?

                            Ако този ти е наистина приятел не го мъчи да си прави сам ракия тая работа не е за всеки ще я обърка гаранция.По добре го покани да види как става и от какво.Имам 100-тина декара лозя различни сортове и три казана за ракия стари ( не някаква промишлена мед незнам колко процента или нераждавейки и др.)Все пак да кажа ракия става само от хубаво грозде и то определен сорт (брестовица,мускат,перла,ркацител и др) забравете да пиете хубава ракия от вода и захар.Само материал с необходимата плодова захар за правилна ферментация,нужна температура ,качествен съд за мъста(изключвам всякакви бидони)чисто помещение,постоянно наблюдение на материала и няколко процедури зависещи от различни фактори могат да ви дадат някаква гаранция за качествена ракия.Поне при мен е така, изпробвано многократно.А за колегата, които се плаши от домашната ракия може и да е прав но всичко е до опит.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Как се прави ракия?

                              Сестра ми е в Йордания,
                              МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ СХЕМА ЗА НАПРАВА НА КАЗАН ЗА РАКИЯ, ЗАЩОТО ТОВА КЕТО ПОКАЗВАТ НЕ МИ ВЪРШИ РАБОТА.
                              ако искате хубава ракия слагайте в нея или дъбови стърготини или парче дърво от дуд(черница) Аз в шишето дето я държа съм сложил обелена клонка от дуд и става един път. леко покафенява и е по мека на вкус А НАЗДРАВЕ

                              Коментар


                              • #75
                                До: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от lyudo65 Преглед на мнение
                                Сестра ми е в Йордания, ...
                                Там как са със наказанията за незаконни спиртни напитки?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X