Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
    Признавам си,че не съм чел бая постове,но направих колоната с активиран въглен...
    Да знаеш, че такава колонка никак не е подходяща за ракия. Би била перфектна за направа на водка например, но при ракията тя
    първо обира ароматите, които са целта на ракията...

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Аз съм си направил самоделка от един галон от вода 19л. като отрязах гърлото и ми залепиха една тръба ф 50/дълга около 30 см./ в която втъкнах филтър за очиска за вода от Авкафор + още един на гърлото на галона. Наливам 19 литра ракия и си минава през двата филтъра едновременно и става за около 20-30 мин. за 19те литра. Ракията става със страхотно мек и приятен вкус + кристален вид!

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Ракията е ракия, когато я правите така както ви е учил дядо ви ( поне при мен е така) , вкус и омекотяване се постига не чрез филтри...а с други методи !
        Има много тънкости, всеки край на страната има своя метод, да съм жив и здрав да опитам повечето !

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          И що тия въглени? Да не от киселици правена?
          Моята от бурето тече на 53 градуса и си е пивка и мека
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Някой пробвал ли е филтър на противогаз? От "маймунките" с маркуча, дето филтъра си е отделна, метална кутия.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Някой пробвал ли е филтър на противогаз? От "маймунките" с маркуча, дето филтъра си е отделна, метална кутия.
              Аз пробвах с един малък от тези дето се завиват директно на маската но след като прекарах около половин литър леко се затопли и ракията започна да тече с черно синкав цвят и спря да тече. Това е един сигурен начин за съсипване на ракия. Дано съм бил полезен.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Аз съм пробвал да премахна леко загорелия вкус в ракията, с накисване на активен въглен в нея.В крайна сметка не успях изцяло.Като цяло, считам експеримента за неуспешен.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Ето какво пишат братушките по въпроса.
                  https://alcofan.com/ochistka-samogon...-praktiki.html
                  Сайтът е с много готино име

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    И,аз да се включа.Ако всичко е направено както трябва,след получаване
                    на готовия продукт/ракия/ трябва само отлежаване в дъбово или черничево буре,и нищо друго!
                    Това филтри и др. подобни,не са за качествена ракия!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      И,аз да се включа.Ако всичко е направено както трябва,след получаване
                      на готовия продукт/ракия/ трябва само отлежаване в дъбово или черничево буре,и нищо друго!
                      Това филтри и др. подобни,не са за качествена ракия!
                      И най-добре между 5 и 7 години!
                      А ако му се тегли на бурето и по един шабър отвътре преди да се затвори - още по-добре.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Искам да се допитам до многоуважаемата аудитория,понеже я смятам за по-начетена от мен,тези мини-казани за домашна употреба,тип тенджера биха ли вършили работа?
                        Говоря за рекламираните навсякъде казанчета от сайта парници.бг.Тъй като не съм кой знае какъв голям производител а и вече няма и къде да ходя на казан( затвориха го),та се чудя дали това би свършило работа за малки количества?
                        Диско 300TDI
                        Scott Purgatory
                        0889 84 6161

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Евентуално би ти свършило работа за някаква преварка в малки количества. За друго няма да има смисъл - едва ли ще изкара литър ракия от количеството джибри, което ще събере.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Това е интересно и за мен.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                              Евентуално би ти свършило работа за някаква преварка в малки количества. За друго няма да има смисъл - едва ли ще изкара литър ракия от количеството джибри, което ще събере.
                              Литър ,два толкова ми и стига.На мен годишния разход е някъде там.Само дето ме е страх с 10% първак колко добре ще изкара метила?Лаик съм в областа и предпочитам да посъбера мнения.
                              Диско 300TDI
                              Scott Purgatory
                              0889 84 6161

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6530.jpg
Прегледи:3
Размер:149.9 КБ
ID:5739214
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X