Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
    ...Имаме общи изпарения, които зависят от околната температура, влажност и повърхност, а градуса може и да се вдигне.
    Я разкажи как?

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Не съм убеден, че на 300кг.. смачкано грозде, ако сложиш 120л. вода и 30тина кг. захар разтворена в нея, ще съсипеш ракията. От захар глава не боли. Приятел на 200кг. грозде е слагал по 50-80кг. захар и съответното количество вода и глава никога, не ни е боляла, а имаше периоди на младини си пийвахме повечко. Според изказвания на разни технолози - от захар не може да боли глава. Сега вече какво се отделя от нея, какво не се отделя, не знам, не разбирам. За собствени нужди, никога не съм прекалявал със захарта. Пра дядоми беше казанджия, Тогава и лозя гледахме доста, имаше държавни казани от РПКто и плащаше наем на държавата. Мина и замина, след като почина, всичко се рушна и одавна е в историята. Запазих си(купих от държавата) един 250 литров само. Сега се чудя какви са нормативните разпоредби и закони, дали мога да си го изградя в нас за собствено ползване само, имам всичко необходимо, огнеупорни тухли също и охладител. Само трябва да се хвана и да го изградя, но не знам да не ми го рушнат апашите...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Написал съм по-горе.
        Нито една от съставките в ракията няма да се изпари в чист вид и само тя, независимо колко е летлива. Някои повече, други по-малко в зависимост от % на съдържание, но имаме общо изпаряване, като количеството му зависи от температура, влажност и повърхност. Няма как да се изпари примерно само метанола, ако я подгреем и задържим температурата и в точката на кипене на същия.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          ...захар... ...Сега вече какво се отделя от нея, какво не се отделя, не знам, не разбирам...
          Единствено и само спирт се получава от нея - етилов. И именно единствено от захарта и от нищо друго, се получава спирт. Но тя ракията, затова е ракия, защото не е само спирт. Инак, може да си праскаш дестилати от картофи, царевица, пшеница и какво ли още не по-евтино от грозде.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ma1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5733175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ma.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5733176

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Не можах да се стърпя:

              Мъж седи в бараката и вари ракия. Гледа по едно време водата се нагряла много и отива до кладенеца за вода. Връща се, а в бараката седят двама полицаи, усмихват се иронично и говорят:
              - Е, сядай и пиши обяснения!
              - И кво да пиша?
              - Всичко, както си е било, така го пиши!
              Сяда човека, пише и след това дава листа на полицаите.
              - К’во си написал бе, идиот?
              - Както си беше, така го написах: “Отивам за вода до кладенеца, връщам се, а в бараката двама полицаи, седят и варят ракия”.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                ... Запазих си(купих от държавата) един 250 литров само. Сега се чудя какви са нормативните разпоредби и закони, дали мога да си го изградя в нас за собствено ползване само...
                Фирма по търговския закон и регистрация по закона за акцизите - специализиран малък обект за дестилиране. Такъв е законът. И ако искаш си го развивай като малък бизнес.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  И аз се опасявам, че трябва да е така. Иначе нищо, че ще го ползвам само за себе си, пак трябва да е законен.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Въобще и представа си нямаш с какво ще се сблъскаш, ако тръгнеш да го регистрираш. Най-малкото не можеш да го ползваш вкъщи и в двора, да не говорим за разрешените само 30 л. на година от собствено произведени продукти. 30л. се предполага че са приравнени на 100% , т.е. 60л. на 50* но не съм сигурен.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]889616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]889617[/ATTACH]
                      Жорко , в тия статиЙ се говори за смъртоносни дози , братче .
                      ...а тук иде реч просто за това д`ъл ша ни бОли главЪта кат` метнем 2-3 ракиЙ. Ето например :

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      .... От захар глава не боли. ...
                      То Народа казва и : "От много глава не боли" .

                      ...мооре, бОли д@@ба , бОли !
                      .... а мене не само ме бОли , ами ми се и реве кога гледам как нивото отива към дъното на бурето ... ама кво да прайш .... че се вАри пак скоро .Само да отделим винОто от джибрите , че се пак са си къмто 200 килА чистокръвно мерло

                      Аре , наздраве че седнАх вече със салатата !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Добре де, колега, след като не си сигурен, откъде знаеш, това дето ще се блъска в него, толкова ли е страшно? Къде - къде по-страшни неща има... Вярно е, за СМОДа си има определени изисквания, все пак това е малко предприятие, един вид, но пак зависи от много неща. Има и такива по къщите, законни.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Фирма по търговския закон и регистрация по закона за акцизите - специализиран малък обект за дестилиране. Такъв е законът. И ако искаш си го развивай като малък бизнес.
                          Добре де , фирма - ако ше развиваш стопанска дейност . Демек : ше продаваш ракията . Ако е казанче само за лични нужди - защо ?
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Така са го измислили, и аз се интересувах и се стига до там, че неможе да имаш дори 20 литрово казанче в къщи за лични нужди дори и да искаш да си платиш за това. Поне така знам.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Ако е казанче само за лични нужди - защо ?
                              Защото.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Защото.
                                Аааа , ся разбрах
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X