Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    От тук нататък само си чешем езиците..
    Прав си.Сори.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Приемам
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Хора благодаря за темата ! Миналата година писах в гугъл търсих къде ли не ,и нищо не намерих ! Не съм и предполагал че тук ще попадна на това как да сваря перфектната ракия,тази година със сигурност ще се пробвам да я направя от до ! Хиляди благодарности
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Понеже сезона наближава та извадих уредите за профилактика Тая година да не са му уроки гроздето върви много добре само покрай къщата ги виждам едни поне към 200 - 250 кила а може и повече .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1854.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5502124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1853.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5502123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1857.jpg
Прегледи:1
Размер:176.4 КБ
ID:5502125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1858.jpg
Прегледи:1
Размер:244.2 КБ
ID:5502126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1859.jpg
Прегледи:1
Размер:249.3 КБ
ID:5502127
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Колеги, аз да питам нещо;
            Намерих в мазето на старата ни къща едно буре от времето на дядо ми, с дълбоко гравиран надрис Братя Прошекови,сега съм я закиснал с вода-не тече, та въпроса ми е; толкова старо буре мога ли да използвам за отлежаване на ракия, няма ли да пресака вкуса, вместо да го подбри?
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Ако не мирише и си го измил добре няма проблем, колкото и да е старо. Но наистина трябва да го измиеш много добре - вряла вода със сода бикарбонат и почваш да клатиш. След това обръщаш да излезе каквото има, промиваш с чиста вода и повтаряш процедурата докато почне да излиза бистра вода.
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Аз пък мисля, че ще изхабиш ракията. Гледай на бурето като на живо същество. С него се е случило същото, което и с дядо ти.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Аз пък мисля, че ще изхабиш ракията. Гледай на бурето като на живо същество. С него се е случило същото, което и с дядо ти.

                  10+.Прав си!

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Май ще гоотглеждам като дкораця в двора! Благодаря!
                    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Не съм съгласен. Ако бурето е било измито добре преди прибирането му и съхранявано в сухо мазе няма да му има нищо. Вече ако при миенето излизат гадости - майстор, отварят се двете дъна, обгаря се, после се остъргва и бурето е готово за нов живот.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Ще споделя моя опит с едно 50 годишно черничево буре. Дадоха ми го за декорация, след 40 годишна служба и заслужена пенсия в мазата. По същото време си взех буренца за отлежаване, но поради младоста им не се разбираха много с ракията. Реших да пробвам ветерана. Доста трудно закисване, после попарване, миене, попарване, пълнене със студена вода и две седмици на сянка. След това, източваш водата и я опитваш на мирис и вкус. Ако имаш някъкви притеснения - отива за декорация, ако не - наливаш смело ракията. Две години вече отлежава в него без забележки.
                        Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                        “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          ... и бурето е готово за нов живот.
                          Аз, като сравних бурето с дядо му, нямах предвид, че е умрял човекът Преди дни пишеше във вестниците за 92-годишен дядо, който се е оженил за 22-годишна. Имах предвид, че има и изключения, за каквото говори и Херби.
                          Но се рискува, в единия случай момата, в другия - ракията
                          Последно редактирано от Паджеровод; 21-07-13, 18:10.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Бурето не може да е черничево, трябва да е дъбово. Нашата наука казва, че апогеят му е около 40-та година, но в Испания ми показаха бурета (500л) на 280 години, които още работят успешно, вярно, че ги ползвха за вино, ама все тая!
                            Разбира се, трябва да е добре измито и е важно какво е имало преди в него.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Бурето, няма кой да ми каже от какво е било, дядо ми е починал....., но това което знам е само , че има надпис гравиран дълбоко Братя Прошекови.
                              Мисля да го разглобя сам, и да го реновирам, ще го престържа от вътре с флекса и диск за дърво и после ще видя, декорация май не ми трябва и без това двора е пълен с боклуци , ако го прецакам - в печката!
                              Благодаря, ще пиша как се развива бъчварството в БГ.
                              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                майстор, отварят се двете дъна, обгаря се, после се остъргва и бурето е готово за нов живот.
                                Отворих го и слава богу, при по дълбок носов анализ останових - ракия е имало последно, отвътре има разни натрупвания по дъгите, остъргах ги.
                                А за какво и с какво се обгаря?
                                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X