Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    .
    Изсипват се 10 кг захар в бидона. Неразтворена без да се налива вода.
    От два дена я гледам темата и не мога да се сдържа.С ТОВА НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН.
    Ако е топла ракията от "чучура" я спирайте на по- висок градус.

    Е това как се постига ми е непонятно!
    Като варите изхърляйте 10% от пердполагаемото количество от първака

    Това е много,или по скоро неточно казано.Маха се 3 % от очакваното количество дестилиран алкохол.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Боян Богданов: От два дена я гледам темата и не мога да се сдържа.С ТОВА НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН.

      Понякога продават заразена захар. Целта е да се избие всичко живо при 2-но по-голяма концентрация на киселината, включително и ако има нещо бъгаво в захарта.. Виждал ли си за колко време се разтваря захарта в бидон с материал при бъркане с дрелка? Майтап работа - не виждам никакъв смисъл да се разтваря предварително.

      Е това как се постига ми е непонятно!

      Като за американци съм го обяснил- ако е топла то значи че спиртомера лъже и е нужно да се спре когато показва 43-44 примерно. "Падането" на градуса дни след варенето е в много голяма част разлика в температурата.

      Това е много,или по скоро неточно казано.Маха се 3 % от очакваното количество дестилиран алкохол.


      Кой както иска. Метилов алкохол има даже и в опашната фракция(патоките), но определено малко повече е съдържанието в първака + етил- ацетат, а понякога и ацетон.Някои изхвърлят 1-2% а останалото до 10% го преваряват, но кой както желае. След като виждам кой как си приготвя материала и кога го дестилира по- добре казвай на хората да изхвърлят 10% директно в огъня. Не всички имат казанче на една ръка разстояние. Хората залагат материал и си записват за след 20 дни до месец, да ама то топличко и материала за 7-10 дена готов.В дните до дестилацията освен да хване някоя кофти бактерия нищо друго не се случва. И после целия шит го гълтат до капка щот са дали пари за плод, захар, казан, транспорт, дърва и т.н.
      Последно редактирано от //Радо//; 13-11-12, 12:21.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Не се подлъгвайте и да правите ракия с фруктоза, декстроза, глюкоза вместо с обикновенна захар освен ако не попадне отнякъде безплатно.
        Дрождите ще ги преработят по- лесно в алкохол но, 1кг захар = 1,25 кг от горе изброените, а пазарните им цени са колкото на захарта.
        Ако захарта е тип пудра или за сладкарски цели също я избягвайте. Има по- евтини подсладители които с кафето ,чая и кекса си е сладко , но не ферментират.
        Дрождите преработват само захариди в алкохол.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение





          Като за американци съм го обяснил- ако е топла то значи че спиртомера лъже и е нужно да се спре когато показва 43-44 примерно. "Падането" на градуса дни след варенето е в много голяма част разлика в температурата.

          До някъде си прав,но зависи колко е топла!
          Затова се продават спиртомери с термометри има и таблица!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            До някъде си прав,но зависи колко е топла!
            Затова се продават спиртомери с термометри има и таблица!
            Tова е ясно. Затова не съм посочил точни градуси.
            А въпросните термометри ги имат малко хора защото... ами защото са по 15-20лв. а това лято изпочупих 3 бр.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Хора ракията,която тече от чучура винаги е по студена от 20 градуса по Целзий.Тоест реалния и градус е по висок от този който показва обикновения спиртомер.Топла ракия от чучура няма как да потече освен ако не е малоумен този,който я вари.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                Хора ракията,която тече от чучура винаги е по студена от 20 градуса по Целзий.Тоест реалния и градус е по висок от този който показва обикновения спиртомер.Топла ракия от чучура няма как да потече освен ако не е малоумен този,който я вари.
                Може колега, всичко може, какви ли не чудеса съм виждал, даже летящи капаци на казани съм виждал!!
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                  Хора ракията,която тече от чучура винаги е по студена от 20 градуса по Целзий.Тоест реалния и градус е по висок от този който показва обикновения спиртомер.Топла ракия от чучура няма как да потече освен ако не е малоумен този,който я вари.
                  Ako не е изчислена серпентината; ако е препълнен казана; ако се прави преварка с по висок градус на ракия; ако е позасилен огъня повече(всъщност това е майсторлъка при дестилацията).
                  На някои казани имаш определено време за да си източиш ракията, можеш да забавиш следващия максимум час(ако е разбран), след него има още люде и ако не е презапасена серпентината( а тя често не е ,защото медта е скъпа) и надуеш огъня защото си още на около 50 градуса...
                  За повечето домашни казанчета пък направо да не говорим.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    ,...
                    За повечето домашни казанчета пък направо да не говорим.
                    Стига, бре, моят е на водна баня с нагреватели от бойлер. Много трябва да се отплесна, че да пресиля "огъня". Като ми заври водата около казана, градуса на изхода вече е около 40 и по-надолу и само събирам за преварка.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Стига, бре, моят е на водна баня с нагреватели от бойлер. Много трябва да се отплесна, че да пресиля "огъня". Като ми заври водата около казана, градуса на изхода вече е около 40 и по-надолу и само събирам за преварка.
                      Maлко сте щастливците. С живият огън с домашно казанче си е направо битка.
                      Имам един комшия с малък казан с водна баня,по някаква случайност така са го направили че ракията му спира точно на 40градуса. Ако се мъчиш да изкараш някакви патоки настава едно чудо от пара и дим , че се отказваш от втори опит.
                      Наздраве!
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Нямам думи.В нормален казан с нормален казанджия,колкото и да не разбира клиента,няма как да потече ракия по топла от 20 градуса по Целзий.

                        П.С. Представям си каква ракия се получава от тези домашни казанчета който споменавате.И за разтривка не бих я полвзвал.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                          Нямам думи.В нормален казан с нормален казанджия,колкото и да не разбира клиента,няма как да потече ракия по топла от 20 градуса по Целзий.

                          П.С. Представям си каква ракия се получава от тези домашни казанчета който споменавате.И за разтривка не бих я полвзвал.
                          40 алкохолни, не по Целзий. Явно не се изразявам коректно. Иначе на изхода градусите целзиеви са си според температурата на охладителния съд.
                          Последно редактирано от сто; 14-11-12, 21:00.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Maлко сте щастливците. С живият огън с домашно казанче си е направо битка.
                            Имам един комшия с малък казан с водна баня,по някаква случайност така са го направили че ракията му спира точно на 40градуса. Ако се мъчиш да изкараш някакви патоки настава едно чудо от пара и дим , че се отказваш от втори опит.
                            Наздраве!
                            Чуден казан има твоя съсед.Ама темата е как се прави ракия,свястна по възможност.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              40 алкохолни, не по Целзий. Явно не се изразявам коректно.
                              Не 'сто" отговора ми беше за 'радо".

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                                Чуден казан има твоя съсед.Ама темата е как се прави ракия,свястна по възможност.
                                Ами изписах 30 ина реда няколко поста назад и то така че да не си пипал бидон,спиртомер и захар да можеш да си я направиш добра. Ракията е чист етилов спирт с аромат на това което си сложил вътре. Давам рецепта за да е качествен спирта а аромата си е по ваш избор. От тук нататък само си чешем езиците.

                                П.П Ако продължаваме в същия дух имай в предвид че аз мога да се зъбя необосновано.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X