Обява

Свий
Няма добавени обяви.

търси се сигналгенератор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • търси се сигналгенератор.

    Търси се сигнал генератор със следните карактеристики:

    - Правоъгълен сигнал с честота: 1Hkz +/- 1% и запълване 50% +/- 0.1%
    - Да може да осигури върху 1МегаОм напрежения 20mV,50mV,0.1V,0.2V,0.5V,1V и 10V, с точност 0.25%
    - BNC изход за стандартен 50 омов кабел.

    Търся го с цел да си калибрирам осцилоскопа Tektronix 2445B по вертикала. В момента дава с 15% по-ниски напрежения, и за съжаление не се калибрира с потенциометри, ами програмно, като иска горния генератор. В оригиналното му ръководство това се върши с Tektronix PR506 Calibration generator, чието ръководство съм прикачил. Цялата галимация е там, че тоя модел осцилоскоп има и курсори за мерене на напрежение/период/честота, и при калибрирането хем си настройва размера по вертикала, хем си настройва курсорите да съвпадат с показанието.

    Вероятно (даже със сигурност) има и някакъв руски вариант на генератор, който да покрива тия параметри, но конкретен модел не знам.

    Има вариант да нагласим волтажа, мерейки го с друг осцилоскоп, цифров, който дава доволно добра точност. А при тая честота съвсем спокойно може да се мери и със средностатистически мултицет в DC режим.

    Общо взето цялата процедура предполагам ще трае от порядъка на половин час, барабар с меренето и чесането където не ни сърби, докато схванем процедурата.

    Някой, нещо?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sparkybg; 11-05-10, 21:43.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: търси се сигналгенератор.

    71 прегледа и нулев резултат.

    Толкоз ли екзотично е чудо с такива параметри?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: търси се сигналгенератор.

      На много осцилоскопи съм виждал точно този генератор вграден. Само на едно напрежение, но ти лесно можеш да си стъкмиш делител.

      Коментар


      • #4
        До: търси се сигналгенератор.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На много осцилоскопи съм виждал точно този генератор вграден. Само на едно напрежение, но ти лесно можеш да си стъкмиш делител.
        Има го и в моя. Ама няма 10 волта, и е пропорционален на развивката като честота, а самата честота не е чиста - има прекъсване в момента на синхронизация, от което си мислех че на цифровия ми осцилоскоп не му е наред нещо синкронизацията, като го пробвах, когато го купих.

        Явно общо взето е сложен за компенсация на сондите. Друга смислена работа, особено предвид прекъсването не може да свърши.

        Явно ще трябва да си стъкмя нещо аз.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: търси се сигналгенератор.

          Имам предвид, намери си по-стар чисто аналогов осцилоскоп, който се калибрира с врътки, вземи го назаем и му използвай генератора, който е напълно независим от развивките. После ще го върнеш и всички ще са щастливи.

          Коментар


          • #6
            До: търси се сигналгенератор.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Имам предвид, намери си по-стар чисто аналогов осцилоскоп, който се калибрира с врътки, вземи го назаем и му използвай генератора, който е напълно независим от развивките. После ще го върнеш и всички ще са щастливи.
            Нямат 10 волта амплитуда. Всичките които съм виждал са 5 волта и надолу.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: търси се сигналгенератор.

              Гадове.

              Коментар


              • #8
                До: търси се сигналгенератор.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Гадове.
                Мдам.

                А истинските гадове са тия, проектирали моя. Първия модел - 2445, без "B", си се калибрираше безгрижно с врътка, поне до колкото помня. Ама пък тоя се води по-точен и 2000Мхз (стария - 150).

                Питах представителите на Tektronix за България. Казаха че ги пращали в Германия за калибриране. А сумата за това е зловеща - повече, отколкото струва прибора.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: търси се сигналгенератор.

                  Абе сигналгенератор ще осигурим, ама той не е калибриран. (10 Hz - 100 kHz стар германски RTF, аналогов).
                  Нито по честота, нито по напрежение. Има си врътка и за едното и за другото.
                  Варианта е да се ползва генератора и с някакъв друг по-новичък и пресно калибриран осцилоскоп да се мери и да се калибрира твоя.

                  Иначе за правоъгълни импулси генератор лесно се прави и накрая задължително един делител, че да докараш запълването точно на 50%.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    До: търси се сигналгенератор.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...Явно ще трябва да си стъкмя нещо аз.
                    Подходящ кварцов генератор, примерно на един мегахерц, малко делители и последно деление на 2, за симетрия. Амплитудата я докарваш "на око" - мериш с няколко различни осцилоскопа.
                    Иначе и аз мога да те уредя с генератор който не е калибриран последните 10 - 20 лета, но според мен, с него само ще си загубиш времето.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: търси се сигналгенератор.

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Подходящ кварцов генератор, примерно на един мегахерц, малко делители и последно деление на 2, за симетрия. Амплитудата я докарваш "на око" - мериш с няколко различни осцилоскопа.
                      Иначе и аз мога да те уредя с генератор който не е калибриран последните 10 - 20 лета, но според мен, с него само ще си загубиш времето.
                      Ще опитам. Единственото, дето ме притеснява е изискването за чиста амплитуда. Другото е лесно. Втори осцилоскоп имам. Гарантирано калибриран - показва еднакво с трите ми милтицета, а те пък са сравнявани (единия де) с друга техника (не моя).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: търси се сигналгенератор.

                        Имам два тектроникса с вградени генератори. Изхода е на панела. Вземаш - вършиш работа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: търси се сигналгенератор.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Имам два тектроникса с вградени генератори. Изхода е на панела. Вземаш - вършиш работа.
                          Кажи ако можеш моделите да видя дали ще свършат работа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: търси се сигналгенератор.

                            "466" става ли?

                            Коментар


                            • #15
                              До: търси се сигналгенератор.

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              "466" става ли?
                              Може ли да изкара 10 волта от калибратора? Нещо не мога да намеря описание, та сам да проверя. Иначе предполагам за калибратора е лъскавата "сложна" врътка до горния десен ъгъл на екрана?

                              Срам, не срам - забравил съм. А съм пипал такава машинка някога. Желязна работа (и в пряк, и в преносен смисъл - тежи си на мястото ).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X