Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2

    За ползата от такъв филтър няма какво да се говори - очевидна е. И е учудващо, че японските инженери са лишили собствениците на П2 от тази благинка. Веднага признавам, идеята и технологията не са мои, а са взаимствани едно към едно от братята руснаци, които подробно са описали процеса в техния Паджеро сайт. Ето линк към оригиналната тема.http://www.pajero4x4.ru/bbs/phpBB2/v...e4879e621b6449

    И така. Действие първо - откачаме жабката и виждаме мястото, където ще поставим нашия филтър, с който вече сме се сдобили.
    За да можем да работим поставяме ръчката за входящия въздух в положение "отвътре".
    За да е по-лесно да се работи, демонтираме и високоговорителчето, след като сме свалили панелчето пред него, развивайки 2+2 винта.
    Някой с по-малки и сръчни ръце, вероятно би се справил и без последното, но аз реших да не се тормозя излишно.
    С клещи резачки изрязваме вертикалните ребра на долния ред, освобождавайки място, от където да вкараме нашия филтър. То се намира точно над вентилатора и по този начин постъпващият въздух, ще се филтрира, независимо от това от къде постъпва, отвън или от купето. По принцип може да се изреже и втория ред, но аз успях да вкарам дланта си и така, затова реших да го пожаля.
    Бъркаме вътре и почистваме с ръка натрупалите се върху турбината листа и други боклуци, по-старателните могат и да позабършат праха. При мен имаше десетина - петнадесет листа от някоя германска гора, предполагам.
    За всеки случай измерваме дълбочината на отверстието, но повярвайте ми, 185 мм е.
    Изрязваме филтъра до тази дължина и го набутваме вътре. За целта той трябва леко да се свие странично, но това не е проблем, той после си се намества.Притискаме го по краищата надолу, за да заеме работното си положение.
    Проверяваме дали клапата за засмуквания въздух може да се движи свободно от ръчката.
    Включваме вентилатора и се убеждаваме, че няма съществен спад на дебита на въздуха, а вентилаторът не се тормози и не стърже във филтъра.
    Сглобяваме всичко по обратен ред и се радваме на възможността да пазим дихателните си органи от прахоляка.

    Няколко думи за филтъра. Важно е да не е по дебел от 18-20 мм, иначе ще пречи на клапата (според руснаците 28, но моят беше 19 и влезе едва едва до необходимото положение. Широчината му трябва да е 180 мм. Дължината - не по-малка от 185 мм.
    По принцип, вместо хартиен филтър може да се направи рамка от тел с нужните размери и върху нея да се опъне филтрираща материя от кухненски аспиратор, респ. такава с активен въглен.
    Прикачени файлове
    VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
    MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

  • #2
    До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

    Браво. Перфектна работа. Много полезно.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #3
      До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

      Абсолютно! И ако не пада чувствително дебитът на вентилатора, значи е супер решение

      Коментар


      • #4
        До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

        А за тези дето са с климатроник, че наистина е една специфична смрад като го пусна на студено, а пък да вкарва отвън .......
        П.П. От каде си купил филтъра?

        Коментар


        • #5
          До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

          Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
          П.П. От каде си купил филтъра?
          От магазина към сервиза, в който правиха колата. Но тези филтри са консуматив и ги има във всеки по-сериозен магазин за авточасти. Просто трябва да се подбере подходящия по размер.
          За съжаление така и не разбрах моят за каква кола беше, но руснаците споменават, че подходящи са филтри от Опел Астра Ф, до 99 г. и Нисан Микра К12. С леко изрязване, разбира се.
          VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
          MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

          Коментар


          • #6
            До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

            Ще изчакам да видя дали още хора ще извършат тази интервенция, та да видим дали ще се хвърлям у ....

            Коментар


            • #7
              До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

              Чудесна работа.
              Да попитам- явно при мен нещо, някъде е задръстено и освен че смърди при пуснат климатик, трябва да пусна вентилатора на 2 или на три за да се усеща нормално постъпващият въздух.Казаха ми, че за да го почистя, обаче трябва да ми източат фреона, да откача питата на климатика и да я почистя.Някой знае ли дали това е така?
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Чудесна работа.
                Да попитам- явно при мен нещо, някъде е задръстено и освен че смърди при пуснат климатик, трябва да пусна вентилатора на 2 или на три за да се усеща нормално постъпващият въздух.Казаха ми, че за да го почистя, обаче трябва да ми източат фреона, да откача питата на климатика и да я почистя.Някой знае ли дали това е така?
                Най вероятно искат да ти источат протмонето,трябва смяна на филтъра подобен на горе посочения.

                Коментар


                • #9
                  До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                  Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                  Най вероятно искат да ти источат протмонето,трябва смяна на филтъра подобен на горе посочения.
                  Да де, но явно на нашите кошници такъв филтър няма- тогава какво да сменявам???
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                    Да де, но явно на нашите кошници такъв филтър няма- тогава какво да сменявам???
                    Ако мирише на стари ЧОРАПИ носени цял ден на жега в Бриколажа има един спрей пръскаш кондензатора в купето,затваряш вратите,пускаш климата и нека работи 20 минути и чао СМРАД.Съжалявам че не снимах опаковката за да е нагледно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                      Да де, но явно на нашите кошници такъв филтър няма- тогава какво да сменявам???
                      Има дренажен отвор с тръбичка под кондензатора, той обикновено се запушва и там става развъдник на л@*на заради постоянната влага. Трябва почистване на кондензатора и отпушване на този отвор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                        а кондензатора е под жабката??
                        куче или вълк?
                        в клетка ,или свободен?
                        въпрос на личен избор.
                        Вихрен Илиев
                        0888249888
                        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                          Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                          а кондензатора е под жабката??
                          Да, това, което е между вентилатора и парното.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                            Чудесна работа.
                            Да попитам- явно при мен нещо, някъде е задръстено и освен че смърди при пуснат климатик, трябва да пусна вентилатора на 2 или на три за да се усеща нормално постъпващият въздух.Казаха ми, че за да го почистя, обаче трябва да ми източат фреона, да откача питата на климатика и да я почистя.Някой знае ли дали това е така?
                            И при мен беше така. На мястото където влизат тръбите на климатика в купето има уплътнение - нещо като дунапрен. С времето обаче се скапва и част от потока който създава вентилатора отива в коша при двигателя.
                            Ако имаш втори акумулатор, бъркаш под него при пуснат вентилатор на парното и ще усетиш дали има "теч".
                            Успех!
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Филтър за въздуха в купето за Паджеро 2.

                              За слагането добре. Ама аз правих подобно нещо на друг автомобил и странното нещо беше, че като валеше дъжд стъклото се запотяваше (не знам защо, сигурно се е овлажнявал). Та ми е интересно тук как е?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X