Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалителни свещи за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ

    Намерих още малко инфо за топлинното число.
    Този път погледнато през призмата на Denso .

    Файлът го бях забравил, но сега ми изпадна и го слагам тук, че е интересно: https://htftp.offroad-bulgaria.com/Z...nno_chislo.doc

    Коментар


    • #32
      До: Запалителни свещи за УАЗ

      На моита УАЗка свещите са ВМЗ-7(от едно време) и при работа на газ съм много доволен(при студен и топал двигател),даже и цвета им е идеален,обаче проблем има при работа на бензин-при студен двигател пали и работи много добре,дори и при рязко натискане на газта,но след като загрее при рязко подаване на газ има мн лошо ускорение и цвета им е черен....центровка,реголиране на карбуратор всичко е ОК!!!Та вапроса ми е-проблема от свещите ли е(с какво топлинно число са и дали са подходящи за тези горива)???

      Коментар


      • #33
        До: Запалителни свещи за УАЗ

        Казваш черни - ама какви черни? Мазни с масло или сухи черни, като сух нагар?
        Или богата смес, или харч на масло - това е. Какво пуши от ауспуха - бяло или черно?
        Но щом студен бачка значи май отива към богата смес.
        Зацапва на ниски обороти и трябва продухване.
        Напиши с какъв двигател си? Фрезована ли е главата?
        Поне карб - двукамерен, еднокамерен?

        7цата при ВМЗ незнам на кое т.число отговаря при руските, Бриск и НЖК.

        Въздушният филтър какъв ти е? Да не е задръстен?!

        Коментар


        • #34
          До: Запалителни свещи за УАЗ

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Казваш черни - ама какви черни? Мазни с масло или сухи черни, като сух нагар?
          Или богата смес, или харч на масло - това е. Какво пуши от ауспуха - бяло или черно?
          Но щом студен бачка значи май отива към богата смес.
          Зацапва на ниски обороти и трябва продухване.
          Напиши с какъв двигател си? Фрезована ли е главата?
          Поне карб - двукамерен, еднокамерен?

          7цата при ВМЗ незнам на кое т.число отговаря при руските, Бриск и НЖК.

          Въздушният филтър какъв ти е? Да не е задръстен?!
          Свещите са сухи,не харчи масло.От аспуха когато е студена на бензин излиза 4ерен пушек,но като позагрее изчезва и на газ и на бензин изкарва безцветни почти незабележими газове.Иначе двигателя е 414 с еднокамерен карбуратор,филтара е чист,главата не е пипана(на 4000км от основен ремонт е двигателя,главата е свалена само3/10).На газ е перфектна-харчи малко,но на бензин не ми харесва.

          Коментар


          • #35
            До: Запалителни свещи за УАЗ

            Първоначално публикуван от L_Dormishev Преглед на мнение
            Свещите са сухи,не харчи масло.От аспуха когато е студена на бензин излиза 4ерен пушек,но като позагрее изчезва и на газ и на бензин изкарва безцветни почти незабележими газове.Иначе двигателя е 414 с еднокамерен карбуратор,филтара е чист,главата не е пипана(на 4000км от основен ремонт е двигателя,главата е свалена само3/10).На газ е перфектна-харчи малко,но на бензин не ми харесва.
            За мен е или задръстен в.филтър(но ако беше така щеше и на газ да има голям разход) или нерегулиран карб.
            Обаче ако карба ти е добре, може да има износване на жигльорите и от там да се обогатява, щом и разхода ти е голям...
            Купи един комплект жигльори и си ги подмени, ако всичко останало ти е наред.
            Черен пушек е богата смес.
            Обърни внимание когато е топъл, остави га да работи на празен ход, изчакай малко и му подай силно газ, погледнете в този момент от гърнето черен дим ли излиза.
            Ако е черен търси начин да му намаляваш горивото - жигльори и ниво, също и настройката на празния ход влияе.

            Коментар


            • #36
              До: Запалителни свещи за УАЗ

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              За мен е или задръстен в.филтър(но ако беше така щеше и на газ да има голям разход) или нерегулиран карб.
              Обаче ако карба ти е добре, може да има износване на жигльорите и от там да се обогатява, щом и разхода ти е голям...
              Купи един комплект жигльори и си ги подмени, ако всичко останало ти е наред.
              Черен пушек е богата смес.
              Обърни внимание когато е топъл, остави га да работи на празен ход, изчакай малко и му подай силно газ, погледнете в този момент от гърнето черен дим ли излиза.
              Ако е черен търси начин да му намаляваш горивото - жигльори и ниво, също и настройката на празния ход влияе.
              Ще отделя малко време да сваля карбуратора и да го прегледам и ако е необходио ще взема жигльори....Мерси за отговора и бурзия отзив

              Коментар


              • #37
                До: Запалителни свещи за УАЗ

                Първоначално публикуван от L_Dormishev Преглед на мнение
                Ще отделя малко време да сваля карбуратора и да го прегледам и ако е необходио ще взема жигльори....Мерси за отговора и бурзия отзив
                Колега, ако имаш проблем с карба ти предлагам такъв нов /на около 250 км/ за скромната сума от 70 лв.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #38
                  До: Запалителни свещи за УАЗ

                  Аз да ВИ кажа,тая ВОЛГА дето е на снимката отгоре неще никоя друга свещ освен ВМЗ-7.До миналата година е карана само на бензин и никога не ми е правила проблем пали от раз без значение откога не е карана,единствено докато загрее иска малко смукач за да поеме при рязко натискане на газта и то само ако е на бензин,на газ смукача не го дърпам и няма грижи върви идеално.Дори за сравнение със пасата мй който също е на газ,сутрин като го запаля и след това го изгася веднага второто му палене е малко зор,а Волгичката при всяко чукване на контактният ключ пали,и свещите и са едни такива леко кафеникави без грам нагар.Преди години имах ГАЗ-53А,нея също карах с този модел свещи,празна ми харчеше 22/100 бензин а аспуха и винаги беше бял.Пробвал съм и с руски но специално Волгата не ги ще някак си губи мощност.Незнам може да съм попаднал на добри свещи от този вид но аз съм доволен от тях,изпитал съм ги толкоз години.Желая ВИ успех!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Запалителни свещи за УАЗ

                    Има ли някой преки впечатления от работата на тези Руски свещи А14B-2 Препоръчват ги за газ и са сравнително евтини 2лв за брой.
                    Прикачени файлове
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Запалителни свещи за УАЗ

                      На тая цена и с тоя надпис просто няма чалъм да не са ментаци. То пак не пречи да работят де, при тези стоки ментето понякога е по-добро от оригинала.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Запалителни свещи за УАЗ

                        На един 21 и един 24мотор и един газков v8 съм слагал такива не е имало проблеми, но не ги карат и много. Какво значи сравнително евтини? То за тия пари не може да се иска много.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #42
                          От: Запалителни свещи за УАЗ

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          На един 21 и един 24мотор и един газков v8 съм слагал такива не е имало проблеми, но не ги карат и много. Какво значи сравнително евтини? То за тия пари не може да се иска много.
                          Аз и не искам много! Колкото изкарат,толкова.И ментаци да са,за резерв биват. Иначе съм с NGK 6ца и съм доволен!
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Запалителни свещи за УАЗ

                            Карсл съм с такива - пълни боклуци са!
                            Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                            Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                            Съдействие на закъсали автомобили

                            Коментар


                            • #44
                              От: Запалителни свещи за УАЗ

                              Тези свещи А14 само аз ги карам 2000 километра а преди мен незнам колко са минали. Вчера ги извадих са пръв път откакто съм купил Уазката и се изумих за пръв път съвсем честно го казвам бяха в това състояние като тези на снимката.Имах проблем. Нещо ми дъвчеше на бензин,оказа се капачката и палеца.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Запалителни свещи за УАЗ

                                Ми това са свещи БОШ. Ако са оригинал на Енгелс са си добри.
                                Но при тях от партида дават по голям процент фира.Минахме на Бриск.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X