Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв трактор да си взема ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв трактор да си взема ?

    Колеги здравейте. От скоро съм в форума по прочетох доста, но не мамерих отговор на тоя въпрос. Надявам се да няма др. тема, но ако има моята да баде премахната. Та вапроса ми е следния: отглеждам около 200дка и 20 дка овощна градина( в процес на изграждане) за нея ще ми е удобен и тряктор от голям клас. Защото градината ще бъде орехи. Проблема е че имам ограничения в цената до 20 000.
    А ако някой има идей за трактор и го продава да казва сега е момента. Благодаря ви и поздрави
    0878 847 325 Наско

  • #2
    До: Какъв трактор да си взема ?

    Oт въпроса ти нищо неразбрах,но колко коня,каква народност,4по4ли?
    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

    Коментар


    • #3
      До: Какъв трактор да си взема ?

      Да колега прав си не се разбира. Насочил съм се май към 4по4. Беларус 952 и Болгар ТК82 като за начало. А питането към твоя е от името на колга.
      0878 847 325 Наско

      Коментар


      • #4
        От: До: Какъв трактор да си взема ?

        Колеги ясно не ми е правилен въпроса, но къде е грешката ?
        0878 847 325 Наско

        Коментар


        • #5
          От: Какъв трактор да си взема ?

          Нищо му няма на въпроса колега,бях написал дълъг и подробен пост ,но току-що го изтрих без да искам и сега не ми се пише всичко наново.Затова,накратко-двата трактора по-горе са напълно пдходящи за описаните цели.Те могат да гледат и много повече земя!Предимства -Евтини и разпространени части,проста пддръжка ,непретенциозни към гориво и масла,добра мощност,ползват най-разпространения инвентар.Недостатъци-не много надеждни скоростни кутии,особенно при 952,при него и турбото има сравнително недълъг живот.Ако нямаш намерение да се разрастваш,напълно те задоволява и едно ЮМЗ,то е от същия теглителен клас/1,4/,то е по-надеждно от Болгар и МТЗ,а добър екземпляр може да се намери за 5-6000лв.че и за по-малко.Недостатъците при него са по-малката му мощност/65к.с./,както и факта,че няма двойно предаване ,а при него и диферинциала е доста шумен .Която и от трите машини да вземеш,ще ти върши работа,стига да я наглеждаш и да не се плашиш от масло.Успех с покупката!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв трактор да си взема ?

            Колега благодаря за първия отговор. Мисля че се разочаровах доста от 952. И май съм се насочил към болгар с двойно а ЮМЗ-то с тези си 65 коняя май не е за мен. Слабите места на болгара са кутията да нооо вече веднаж съм свалял такава. Дано 2 да не ми е скоро.
            0878 847 325 Наско

            Коментар


            • #7
              От: Какъв трактор да си взема ?

              Колега,с тези декари,ако не го претоварваш,веднъж като направиш скоростна кутия,поне 5-6 години след това няма да я пипаш!

              Коментар


              • #8
                От: Какъв трактор да си взема ?

                Koлега да попитам кое според теб е по доброто МЗТ 80 или Болгар ТК 80?
                Благодаря предварително...
                0878 847 325 Наско

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв трактор да си взема ?

                  и аз да се намеся само за справка ако не си си взел още машина МТЗ е руското производство на цялата машина (ДВГ, рамка, диф ....), а пък ТК -то си е БГ изпълнение срещал съм Болгари със ММЗ ДВГ и Карловски ДВГ иначе другото рамки и там подобни са български. Бих ти препоръчал МТЗ-80/82 пред Болгарите, защото руската сглобка по нашия край по-малко дефекти дава и следователно по-малък ремонт....

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X