Обява

Свий
Няма добавени обяви.

26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

    Верни на началото от първото издание, с цел да се популяризира офроуда и повече хора да се потопят в атмосферата на състезанията, с радост обявявам Третото издание на темата /четвърто ако има, то ще е догодина /

    МИСИЯ: Навигация. Каране по пътна книга /роуд бук/ в Два класа
    Такса за участие: Няма!
    Първи клас: Разходка. По трасето ще могат да се движат неподготвени джипове /е, без паркетници де / Няма да има класиране. Участниците ще се движат по роуд бук /лесен и подробен/ и ще изминат трасе от около 25-26 км.
    Втори клас: Хард. По трасето ще могат да се движат подготвени за по тежък офроуд машини. Участниците ще се движат по роуд бук и ще изминат трасе от около 10-11 км. Карането ще се доближава до Трофи. Ще има класиране със символични награди /Ако намерим спонсор - и по големи/

    МЯСТОТО: Както предните издания - Хижа Пашалийца /над с. Хвойна/
    Този път ще бъде предвидено място и за палатки.

    ОСНОВНА ИДЕЯ: Да се забавляваме един уикенд.

    РАЗЯСНЕНИЯ ЗА ТРАСЕТАТА.
    1. Разходка. Могат да стартират неограничен брой екипажи /пилот и навигатор/ На навигаторите ще бъде разяснено как да разчитат пътната книга. Трасето не много трудно и от сега апелирам да няма рисково каране. Състезателите са в другия клас Целта е да се получи една организирана разходка по интересен маршрут, както и екипажа да се научи да се оправя сам, с помощта на пътната книга.
    Тези дни "начертахме" трасето. То е около 25-26км. Преминахме го с нормална средна скорост. Приблизителни характеристики: време за преминаване около 1ч. и 40м. средна скорост 14 км/ч. Макс. скорост 35 км/ч. Възможно е като поизсъхне терена малко да се вдигне средната скорост. Терена е разнообразен - коловози, поляни, каменист път, каране без път. Е, не е магистрала, има и изненади На места ниските джипки /например заводска Витара/ трябва да подбират пътя и да внимават заради коловозите. Според мен и дълга база с АТ гуми може да се справи.
    2. Хард. Екипажите ще бъдат лимитирани до 15. Трасето ще бъде около 10-11 км. В момента още се уточнава, а също така искаме да видим как ще е терена през Юни, за да няма участъци, които на практика да не могат да се преминат . Ще се доближава до Трофи: коловози, дерета, мочурища /дано да не пресъхнат / ... и други "екстри" Целта е да се получи едно добро каране. Ще има 3 специални екстремни зони. Който ги пропусне, получава наказание. Също ще има наказания за пропусната контролна точка и ползвана асистираща машина. За сега още не сме решили дали на точките да има съдия или както едно време се е правило - да се снимате с точката за спомен


    СТАРТ - на 26.06.2010.
    1. За разходкаджиите: Раздаване на номера и пътни книги от 9, 30 - 10,30. Коментари и указания 10,30 - 11,15. Старт на първа кола в 11,15. Колите ще се пускат една по една през 2 мин. Ако някой закъснее, може да се включи "в движение" НО, до старта на последната кола.
    2. За Хардаджиите. Раздаване на номера и пътни книги от 9, 30 до 10,30. Пролог, за определяне реда на стартиране 10,30 - 12,30. Коментари и указания 13,00-13,30. Ако някой закъснее, може да се включи "в движение" До 13,30 като стартира последен. Старт на първа кола 14.00. Стартира се през 5 мин. /Като се уточнят нещата, може да го направим и през 10/

    СПЕЦИАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ:
    За Разходкаджиите: колани, GPS, GSM, аптечка, пожарогасител. И най вече устройство за измерване дистанцията между точките. Едва ли някой има рали компютър, но и навигация, борд компютър, дори малкия километраж на джипа може да се ползва Важно е участието
    За Харда: Агресивни гуми, каски, колани, GPS, GSM, аптечка, пожарогасител, устройство за измерване дистанцията между точките. Лебетките за сега са само силно препоръчителни. Когато се фиксира трасето и видим с какви асистиращи машини разполагаме, ще решим дали ще останат само препоръчителни. Е, ако някой има подготвена кола без лебетка, няма да го върнем, просто трябва да подбира терена и евентуално да разчита на асистираща машина.
    Евентуално може да е необходим GSM или апарат за снимане.

    Искам да се извиня за всички условности за сега при Харда. Всички те ще бъдат изчистени в края на Май/началото на Юни

    И да напомня: Мероприятието е за забавление, Няма състезателен характер.
    Снимки: след 2-3 седмици.
    Записвания за участие: тък в темата или на л.с.
    Последно редактирано от rocky; 09-05-10, 21:11.
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

  • #2
    До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

    Линк към първото издание:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71942

    Жокер за Разходкаджиите: Един от най - трудните участъци е спускането по пътя от Пашалийца към Лъки. Там където втория ден на първото издание правихме заигравката на коловозите. Но сега вече коловозите са по-малки или могат да се заобиколят

    И малко снимки на екипа и тестовата машина
    Прикачени файлове
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

    Коментар


    • #3
      До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

      Браво за поредното начинание!Малко е рано ,ама аз да се запиша,че виждам в харда бройките са ограничени.Не че съм чак толкова подготвен ама да се понапънем малко,че се схванахме от към разходки тоя сезон.За места най вероятно на палтки ще се спи.Живот и здраве до тогава!!!
      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
      Съби Радев А(-) 0895745706

      Коментар


      • #4
        До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

        Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
        Браво за поредното начинание!Малко е рано ,ама аз да се запиша,че виждам в харда бройките са ограничени.Не че съм чак толкова подготвен ама да се понапънем малко,че се схванахме от към разходки тоя сезон.За места най вероятно на палтки ще се спи.Живот и здраве до тогава!!!
        Точно днес те клюкарихме, че може да нямаш лебедка ама имаш сърце Има още няколко коли от Пловдив от които чакам заявка за харда .
        Лимита е сложен, понеже карането може да се проточи, а с цел да се избягнат тапите ми се иска да се стартира през 10 мин.
        BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

        Коментар


        • #5
          До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

          Аз искам при разходкаджийте.
          878940653

          Коментар


          • #6
            До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

            Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
            Точно днес те клюкарихме, че може да нямаш лебедка ама имаш сърце Има още няколко коли от Пловдив от които чакам заявка за харда .
            Лимита е сложен, понеже карането може да се проточи, а с цел да се избягнат тапите ми се иска да се стартира през 10 мин.
            Ентусиазма е важен!Да,по добре е през повече мин.ама ще си каже като се запишат всички.Тапи пак ще има.Надявам се ако е прекалено сухо времето да се постараете да го поизмокрите малко,с водоноски ли с кофи ли...незнам.
            Последно редактирано от S.RADEV; 09-05-10, 23:31.
            БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
            TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
            Съби Радев А(-) 0895745706

            Коментар


            • #7
              До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

              Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
              Аз искам при разходкаджийте.
              Защо така
              Аз ако успея до тогава да се оборудвам с техника може и да участвам,ама се молете да не стане,че ме е страх да не стана първи
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #8
                До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                Защо така
                Аз ако успея до тогава да се оборудвам с техника може и да участвам,ама се молете да не стане,че ме е страх да не стана първи
                Па скромен бе,тц тц тц.
                878940653

                Коментар


                • #9
                  До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                  Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
                  Аз искам при разходкаджийте.
                  Ти май ще се пробваш да го направиш рали


                  Напълно е възможно Разходкаджиите които тръгнат в началото, да финшират и да стартират в Харда
                  BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                    А ще може ли да си караме по хард трасето след като се пуснат всички,които ще участват в класирането(нямам ни каска,ни дявол) и да си караме за кеф?
                    Сузуки Самурай-старт от скрапа
                    0885192667

                    Коментар


                    • #11
                      До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                      Първоначално публикуван от samurai_1(миро иванов) Преглед на мнение
                      А ще може ли да си караме по хард трасето след като се пуснат всички,които ще участват в класирането(нямам ни каска,ни дявол) и да си караме за кеф?
                      Може, но няма смисъл. По добре карай както си му е реда. Ако трябва ще увеличим малко групата. Колата ти е ОК. Пък и каска ше ти намерим
                      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                      Коментар


                      • #12
                        Мога ли да се пусна в харда с червената машина от снимката?
                        Или да взема да направя някоя по голяма яма с него?

                        Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
                        Аз искам при разходкаджийте.
                        Аз съм ти приготвил по хубав трактор
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от stojan_defender-a; 15-05-10, 09:23.
                        Със себе си съм имал повече проблеми,
                        отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                        Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                        Коментар


                        • #13
                          До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                          Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                          Линк към първото издание:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71942

                          Жокер за Разходкаджиите: Един от най - трудните участъци е спускането по пътя от Пашалийца към Лъки. Там където втория ден на първото издание правихме заигравката на коловозите. Но сега вече коловозите са по-малки или могат да се заобиколят

                          И малко снимки на екипа и тестовата машина

                          Има ли място и за мен

                          Коментар


                          • #14
                            До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                            Първоначално публикуван от Radev_1977 Преглед на мнение
                            Има ли място и за мен
                            Писахме те вече
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: 26-27.06.2010 "Пловдив и Приятели" 3 !!!

                              Я вижте каква пътна помощ съм ви приготвил
                              Прикачени файлове
                              Със себе си съм имал повече проблеми,
                              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X