Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техники с манивелата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Техники с манивелата

    Пускам тази глупава тема, може би, но истината е че аз и не малко хора не знаят как да ритат манивелата. Преди време един се беше качил на XL 600 тръгнал да го рита и си строшил петата . Аз пък веднъж видях един младеж сигурно 3-4 години по голям от мен, беше се качил на един YZ 250 F, 3 пъти "затегна" манивелата и изненадващо без декомпресор запали мотора. А пак младежа беше с телосложение на комар. Не мога да си го обясня как ако не ползваш декомпресор и нямаш кой знае колко сила палиш YZ 250 F , мотор с наистина не малка комппресия. Нека тук всеки да сподели чалъмите, които знае

  • #2
    250 тата не е проблем и без декомпресор да ги сриташ ама я пробвай с некой 426

    Коментар


    • #3
      Да ама колко пъти трябва да се натяга. И как да я ритам седнал върху мотора с десния крак или с левия и да не съм седнал на мотора

      Коментар


      • #4
        мързи ме да ти отговоря в момента

        Коментар


        • #5
          Аре де, моля те, обясни . Ти си Майстор Джедай при моторите Разбираш нещата. Обясни, обясни

          Коментар


          • #6
            Аре бе, Митков, обясни му как се пали мотора, че няма търпение да става световен шампион! Пък с 426 голям зор ще види. Трябва пак да почва да яде пържоли.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              ?!

              аз карам KTM SX 450 и го паля без някакъв кой знае къв зор без декомпресор .... Но той си е различен от yamahata.
              Свалям манивелата до долу после я връщам почти до горе 2 3 зъба преди края и пали без никакъв проблем
              Животът е объдно кратък, трябва да се живее бързо .... бръм бърм...

              Коментар


              • #8
                Шаро, ти състезател ли си? Откъде си?
                No bike - no fun!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  Аре бе, Митков, обясни му как се пали мотора, че няма търпение да става световен шампион! Пък с 426 голям зор ще види. Трябва пак да почва да яде пържоли.
                  Аз 250 ще карам

                  Коментар


                  • #10
                    YZF-WR:
                    Натискаш манивелата докато запъне здраво на компресията, после стискаш декомпресора ЛЕКО натискайки с крака си, за да слезе манивелата НЕ ПОВЕЧЕ от ДВА ПРЪСТА надолу. ПУСКАШ декомпресора, ВРЪЩАШ кракът нагоре, (заедно с манивелата) за да имаш цял ход на ритането, и риташ БЕЗ ДА ДАВАШ ГАЗ.

                    Ако дадеш газ има голям шанс да си строшиш краченцето, но 426 никога не ме е ритал при палене с тази техника.

                    450-тката вече има автоматичен декомпресора и се пали само с шут.

                    Въпреки това всички мотори с автоматичен декомпресор(XR включително) може да ги палиш с максимална успеваемост ако нагласиш буталото преди да ритнеш. След като почнеш да усещаш компресията се усеща се едно леко пропадане за момент, след което връщаш манивелата до горе, за да имаш пълен ход и риташ. Не е нужно да си много дебел за да го запалиш, един приятел ги пали с ръка!

                    Коментар


                    • #11
                      Абе кво става тука бе? Нервно пуша в ъгъла, сапунисвам въженце и търся кука на тавана...
                      Някъде има ли по-скоро схеми, няма нужда от чертежи, как е направена тая шашардия? Манивелата. Тва се оказва цяла тайна област, за която не съм и чувал, комплексИрахте ме бе, пичОве!
                      ) Тия мисли дето ми идват до тука май повече ме объркаха. Аз си представях храповик, и толкова ... Егати ...

                      Коментар


                      • #12
                        Събине, Мерси за информацията. Наистина е много ценна

                        Коментар


                        • #13
                          Пешо Сабин много хубаво ти го е описал почвай да тренираш
                          обърни особенно внимание на мястото дето ти е писал да не даваш газ
                          докато риташ
                          за по сигурно въобще като риташ недей да си държиш ръката на ръчката на газта
                          събин незнам ама мене веднъж така ме ритна
                          слагай си ръката някъде другаде по кормилото и специално докато е студен недей рита седнал или отпуснат
                          подпри мотора някъде стани прав и и скокни на манивелата
                          като вземеш мотор и се видим ще дадеш да ти го "пална"
                          а като се върна от дакар най вероятно вече ще пали и без декомпресор

                          Коментар


                          • #14
                            Почвам да тренирам на ДР 350 По късно ако си зема YZ ще се науча. Бая килца ще сваля докато се науча

                            Коментар


                            • #15
                              Митков, мога да ти уредя още тази година да го палиш по-лесно! Щеше да е през Май, но се отлага за Октомври. Така, че заповядай!
                              Малък, пък ти като тренираш на YZ-та по-добре да се държиш за орехчетата, че може да останеш без тях!
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X