Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челюсти за чешки универсал 100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Челюсти за чешки универсал 100

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Стигне ли до там по добре го хвърляй направо .
    Е аз работех много години и на вътрешен шлайф, и понеже правех серий точно в определен диапазон се износваше спиралата на универсала, пък там се иска точност разбира се и нямаше кой да купува много често инструмент та се налагаха разни гимнастики като тези за които споменавам по горе. Но при други машини и производства точност от една, две, три стотни даже и повече не е чак такъв проблем.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #17
      От: Челюсти за чешки универсал 100

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Е аз работех много години и на вътрешен шлайф, и понеже правех серий точно в определен диапазон се износваше спиралата на универсала, пък там се иска точност разбира се и нямаше кой да купува много често инструмент та се налагаха разни гимнастики като тези за които споменавам по горе. Но при други машини и производства точност от една, две, три стотни даже и повече не е чак такъв проблем.
      Другият чалъм при поизносен универсал е да се ползват "меки"челюсти,като се пришлайфват(както спомена колегата DIMILIEV) за всеки диаметър по който се работи,и да се затяга само от определена позиция,например 0-та на универсала,това се прави ако гоним точност до стотна.Най-добрият вариянт е да се ползват два центъра но не винаги детайлът позволява да се работи по този начин.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Челюсти за чешки универсал 100

        Колеги аз пък търся прави челюсти за това универсалче, обратни имам още пет броя освен тези на него от които две са без третата за трети комплект, универсалчето е ф110мм.дебелина на челюстите 15мм. дължина 48мм. а канала им е широк 6,5мм. Някой ако го знае каква марка е и има такива да се обажда. Извинявам се за лошите снимки.
        Прикачени файлове
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #19
          От: Челюсти за чешки универсал 100

          Колеги и аз търся обратни челюсти.

          Моят универсал е ORIGINAL KLOPFER 100ММ.

          http://img33.imageshack.us/img33/7219/img057wd.jpg
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            От: Челюсти за чешки универсал 100

            Търся Двучелюстен универсал до 160 мм или четиричелюстен , стар със такива челюсти които се завиват със болтове
            Дали няма някой колега във форума който да може да завари здраво едни големи планки на 2 универсала да хвашане на кубчета дърво и дъски
            моля да ми пише на лични

            Коментар


            • #21
              От: Челюсти за чешки универсал 100

              А на някой да се намират прави за у250
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X